Przydatne akcesoria do zbierania owoców

zbieranie owoców

Latem drzewa i krzewy obfitują w pyszne i soczyste owoce. Oznacza to również dużo pracy podczas zbiorów. Obecnie dużym ułatwieniem pozwalającym zebrać owoce nawet z najwyższych gałęzi jest tzw. zbieracz. Takie urządzenie oszczędzi dużo pracy i straty w postaci pozostawionych plonów.

Posiadacze działek, sadów bądź przydomowych ogródków w okresie letnim mają sporo pracy. W końcu wszystkie dojrzałe owoce należy zebrać i je przetworzyć lub sprzedać. Niestety czasami utrudnieniem jest wysokość poszczególnych gałęzi. Osoby zajmujące się zbiorami doskonale wiedzą, jak trudno zebrać owoce z wysokiego drzewa. Niemniej jednak właśnie tam znajdują się najsmaczniejsze egzemplarze swojego gatunku. Na szczęście na rynku dostępne są różne urządzenia ułatwiające prace. Zatem jeżeli pragniesz ułatwić sobie letnie zbiory, to warto wcześniej się do tego przygotować, zakupując odpowiednie przyrządy. Obok porządnej wysokiej drabiny przyda się także m.in. zbieracz do owoców.

Sezon na owoce w pełni

W okresie letnim zaczynają dojrzewać różne owoce. W zależności od odmiany jedne zbiera się wcześniej a drugie później. Jeżeli posiadasz wczesne odmiany to już pod koniec lipca lub w sierpniu możesz przystąpić do zbiorów. Szczególnie gruszki warto zbierać już na samym początku sierpnia, aby nie zdążyły opaść i się zmarnować. Jabłka w zależności od odmiany można zbierać już pod koniec lipca aż do października przy późniejszych odmianach. Cieszyć się już można także borówkami, malinami, jeżynami, a nawet śliwkami. Jeżeli posiadasz dużą plantację, to doskonale wiesz jak bardzo niewdzięczna i ciężka bywa praca zbieracza. Zwłaszcza gdy brakuje podstawowych narzędzi, a całą pracę trzeba wykonać ręcznie, czasem nieźle się przy tym musząc nagimnastykować.

Jednak nawet jeżeli zbierasz plony z małej działki, tylko na własne potrzeby to praca jest równie ciężka i bez odpowiedniego przygotowania równie męcząca. A przecież później musisz jeszcze włożyć dużo pracy w przygotowanie tych wszystkich zebranych owoców. Dlatego warto sobie ułatwić działanie, wspomagając się produktami dostępnymi na rynku, które mają na celu wspomóc osoby pragnące cieszyć się własnymi owocami.

Zbieracz do owoców - ułatwi i przyspieszy ich zbieranie

Tego typu produkty mogą ułatwić i przyspieszyć każdą pracę. W zależności od rodzaju można nimi zbierać duże owoce z wysokich drzew takie jak jabłka, gruszki lub śliwki bądź drobne owoce z krzewów takie jak jeżyny, lub porzeczki. Produkty takie jak zbieracz do owoców z rączką służą do zbierania większych owoców. Warto jednak kupować dobrej jakości produkty z wytrzymałą rączką i solidnym workiem, który nie przerwie się pod ciężarem owoców jak np. zbieracz do owoców z teleskopową rączką, który jest lekki i wytrzymały. Większość zbieraczy wygląda jak płócienny worek z ząbkami na górze przymocowany do teleskopowej rurki, która w prosty sposób się składa i rozkłada. Dzięki takiemu zastosowaniu możesz sięgnąć owoce z każdej gałęzi bez wchodzenia na drzewo lub rozkładania drabiny. Ponadto owoce nie ulegają obiciu, gdyż są odcinane przez ząbki na górze i wpadają do worka, zamiast spaść na ziemię.

Nie uszkodzone owoce mogą dłużej poleżeć bez konieczności szybkiego ich spożytkowania. Dodatkowo urządzenie jest dosyć lekkie i nie zajmuje dużo miejsca po złożeniu. Dzięki niemu zbieranie owoców może być o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. W przypadku mniejszych krzewów z drobnymi owocami możesz zdecydować się na zbieranie ręczne bądź użyć zbieracza do drobnych owoców. Takie urządzenie przypomina mały pojemniczek z rączką i specjalnymi ząbkami, którymi przesuwa się po pędach, zbierając owoce bez ich uszkodzenia. Jest niezwykle precyzyjny, a wszystkie owoce trafiają do pojemnika. W ten sposób nic się nie uszkadza, a sama praca idzie wyjątkowo szybko i sprawnie. Jak widzisz, nie musisz się męczyć ciągłym rozkładaniem drabiny, wspinaniem się na drzewa i próbą sięgnięcia owoców z wysokich gałęzi, która często kończy się niepowodzeniem. Również zbieranie owoców z krzewów może przebiegać szybko i sprawnie. Dlatego warto korzystać z produktów, które mogą zaoszczędzić czas, którego i tak zawsze jest za mało.

Inne przydatne akcesoria do zbierania owoców

Jak wiadomo, zbieranie owoców nie kończy się na ich zerwaniu z drzewa. Dlatego zbieracz do owoców to tylko jeden z wielu elementów, które mogą ci się przydać podczas zbiorów. Ważne jest także wcześniejsze przygotowanie miejsca na owoce — większość owoców najdłużej może leżeć w chłodnych, zacienionych miejscach. Ponadto musisz się zastanowić, w czym będziesz je przechowywał. Do tego celu mogą się przydać m.in. przewiewne skrzynie. Szczelnie zamknięte owoce mogą spleśnieć. Podczas zbierania przydadzą się również kosze na owoce, do których będzie można odkładać zebrane plony. Przydatny może się okazać również sekator lub nożyk — warto go mieć przy sobie.

Innym ciekawym akcesorium są specjalne sanki sadownicze pozwalające na postawienie swojego kosza ze zbiorami na odpowiedniej wysokości. Konstrukcja sanek jest prosta i składa się ze spawanych rurek lub elementów metalowych. Produkt dostępne jest w wielu rozmiarach i jest wyjątkowo lekki. Można go używać również jako podest. Zbierając owoce z niskich krzewów, warto się zaopatrzyć także w podkładkę pod kolana. Dzięki temu unikniesz późniejszych dolegliwości bólowych. Na rynku dostępny jest ogromny wybór różnego typu akcesoriów ułatwiających zbiory. Dlatego nie musisz tracić czasu i siły, wystarczy skorzystać z elementów dostosowanych do twoich potrzeb i cieszyć się szybkimi i łatwymi zbiorami.