Przyjęcie ogrodowe - 6 letnich inspiracji

Lato zbliża się wielkimi krokami. Znowu będziemy mogli cieszyć się piękną, słoneczną pogodą oraz relaksem na świeżym powietrzu, najlepiej we własnym ogrodzie. Jesteś gotowy na przyjęcie ogrodowe?

W końcu nadejdzie czas miłego grillowania i przyjemnych plenerowych przyjęć. W tym artykule wymieniliśmy inspiracje, które możesz wykorzystać do stworzenia fantastycznej imprezy plenerowej.

Niezależnie od tego, czy marzysz o wielkiej imprezie, czy o kameralnej posiadówce, ogród to idealne miejsce do świętowania. Jeśli jednak planujesz przyjęcie, zastanów się jaki rodzaj imprezy chcesz zorganizować, ustal datę wydarzenia i pomyśl kogo zaprosić.

1. Zaproś swoich gości w dobrym stylu

Mimo tego, że nasz dzisiejszy świat połączony jest elektronicznie, wysyłanie zaproszeń pocztą tradycyjną rozpocznie Twoje wydarzenie w bardzo dobrym i klasycznym stylu. Wydrukuj zaproszenia na kartonie, zawiń w sznurek i dodaj trochę lawendy dla delikatnego i staroświeckiego wyglądu.

Zaproszenie na imprezę

2. Zadbaj o ciepło i wygodę

Pamiętaj, że to ludzie tworzą dobre przyjęcie ogrodowe. Udana impreza nie może być zatem pozbawiona Twoich najlepszych przyjaciół. Musisz jednak zadbać o to, aby każdy czuł się komfortowo podczas całego wydarzenia.

Ognisko i koce

Wieczorem gościom może być chłodno i warto wtedy mieć przygotowane miejsce na ognisko. Jeśli masz wystarczająco dużo koców, goście mogą pozostać na zewnątrz i bawić się przez wiele godzin.

Krzesła, stoliki, poduszki, pufy

Jeśli chcesz, aby każdy czuł się komfortowo na Twoim przyjęciu, zadbaj, aby na miejscu znalazły się różnego rodzaju, wygodne meble ogrodowe. Upewnij się także, że na przestrzeni imprezy znajduje się wystarczająco dużo krzeseł i stołów. Możesz postawić krzesła ogrodowe w kręgu lub zorganizować przytulny kącik z poduszkami, kocami i pufami. Jeśli nie masz wystarczającej ilości krzeseł, poproś sąsiadów o chwilowe wypożyczenie. Możesz zamiast krzeseł wykorzystać także leżaki ogrodowe, które z pewnością dodadzą oryginalności Twojemu przyjęciu. Stoliki ogrodowe postaw obok siebie, aby zrobić miejsce na napoje i przekąski.

Światło

Kolejnym ważnym elementem umożliwiającym dobrą zabawę jest odpowiednie oświetlenie. Dobra impreza w ogrodzie często zaczyna się, gdy słońce jest już za horyzontem. Światło ogniska może okazać się niewystarczające, dlatego przygotuj wcześniej np. girlandy świetlne rozwieszone na płocie.

3. Pamiętaj o sąsiadach

Ogród to doskonałe miejsce do wyprawiania hucznych uroczystości wszelkiej maści. Pamiętaj jednak, że przed rozpoczęciem imprezy, warto poinformować sąsiadów, jeśli planujesz wyjątkowo głośną i całonocną imprezę. Jeśli masz miłych sąsiadów, możesz oczywiście ich także zaprosić.

Dziewczyny rozmawiające w ogrodzie na imprezie

4. Ekologiczne przyjęcie ogrodowe

Nasze motto brzmi: kupuj jak najmniej przedmiotów, które chcesz wykorzystać tylko na jedno przyjęcie ogrodowe. Bądź ekologiczny i postaraj się unikać talerzyków i sztućców jednorazowych. Jeśli zależy Ci, aby każda osoba obecna na przyjęciu miała własny talerz, sztućce i kubek, wykorzystaj do tego zwykłe naczynia. Jeśli nie masz wystarczającej ilości talerzyków czy sztućców, poproś swoich gości, aby wzięli je ze sobą. W przypadku innych gadżetów upewnij się, że kupujesz coś, czym będziesz mógł cieszyć się przez cały rok.

Stwórz jadalne pojemniki

Wafelki oraz rożki do lodów mogą służyć jako jadalne pojemniki do deserów. Można wykorzystać je, napełniając je owocami. Wydrążona połówka arbuza może posłużyć jako miska na sałatkę owocową. Wydrążona papryka jest doskonałym naczyniem na sos lub dip, natomiast z chleba można stworzyć misę na serowe fondue. Każde z tych rozwiązań jest ekologicznym pomysłem na imprezę.

Zwyczajna impreza ogrodowa

5. Przeznacz jeden stół na napoje i przekąski

Każda impreza potrzebuje stolika z napojami, zwłaszcza gdy goście bawią się w promieniach słońca. Wybierz różnorodne napoje, takie jak butelki z lemoniadą, wody smakowe, soki, woda, upewniając się, że każdy jest odpowiednio oznakowany.

  • Wykorzystaj stolik ogrodowy, aby umieścić na nim kubki i kieliszki, stawiając je za konkretnymi napojami w taki sposób, aby każdy z nich był sparowany z odpowiednim napojem.
  • Umieść pokrojone w kostkę warzywa na talerzach - to doskonały pomysł na lekką przekąskę.
  • Półmiski z pokrojoną papryką, marchewką, selerem naciowym, pomidorami i główkami brokułów są pyszne i łatwe do przygotowania. I nie bój się wrzucić do mieszanki kilku produktów mlecznych, takich jak ser.
  • Przygotuj desery takie jak lody, pokrojone w kostkę owoce, gofry.
Spotkanie przyjaciół przy ogrodowym stole

6. Zadbaj o gry i muzykę i przygotuj plan B w razie deszczowej pogody

Na początku imprezy jedzenie i napoje utrzymają zainteresowanie wszystkich gości, lecz po kilku godzinach dobrze jest wprowadzić dodatkowe atrakcje. Czy grasz na gitarze lub innym instrumencie? Zabierz go ze sobą i pokaż innym swój talent. Możesz także wykorzystać gry takie jak jenga, scrabble, czy nawet zabrać zwykłą talię kart. Dobre gry i zabawy mogą ulepszyć każdą imprezę. Gry planszowe, gra dart, czyli klasyczne rzutki, również perfekcyjnie spełnią swoje zadanie. Tego rodzaju aktywności mogą znacznie wzbogacić Twoje ogrodowe przyjęcie, bez konieczności ponoszenia dużych kosztów.

Podczas gdy Ty możesz być podekscytowany lub podekscytowana przyjęciem w ogrodzie, Matka Natura może mieć inne plany. Przygotuj plan awaryjny na wypadek deszczu bądź wyjątkowo zimnego dnia. Jeśli planowane wydarzenie jest duże, wynajęcie namiotu może być dobrym pomysłem. Inne opcje to plandeki, parasole lub altanki, które zapewnią gościom komfort w razie niekorzystnej pogody. Przede wszystkim upewnij się, że masz mnóstwo wszystkiego, a mamy na myśli: krzesła, naczynia, szklanki, talerze, napoje i jedzenie.

Ogrodowy namiot okolicznościowy

Czas zacząć zabawę w ogrodzie

Możesz wypróbować każdą z tych wskazówek podczas własnego, niezapomnianego pikniku na świeżym powietrzu. Rozpocznij planowanie kilka tygodni wcześniej, aby upewnić się, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, i na koniec, nie pozwól, aby twoja rola gospodarza uniemożliwiła Ci czerpanie radości z tego dnia.