Przyjęcie w ogrodzie - jak je zorganizować?

ogród

Udane przyjęcie w ogrodzie to nie lada wyzwanie. Nie ważne czy planujesz kameralnego grilla w gronie najbliższych, czy wieczorek tematyczny wraz ze swoimi znajomymi. Wymaga to od Ciebie wielu starań, jednak z dobrym planem, garścią inspiracji i pozytywnym nastawieniem uda Ci się zaplanować wspaniałe przyjęcie w ogrodzie, bez zbędnych nerwów.

Od czego zacząć przygotowania do najbardziej epickiego przyjęcia w historii ogrodowych przyjęć? Rzecz jasna od dobrego planu. By nic nie umknęło Twojej uwadze, sporządź listę rzeczy, które należy kupić i przygotować wcześniej. Poproś również gości o potwierdzenie obecności, żeby nie zaskoczyła Cię ich liczba. Poinformuj także sąsiadów o planowanym przyjęciu w ogrodzie - wiadomo, że czas spędzony w miłej atmosferze lubi się niespodziewanie przeciągać. To na początek. Co dalej?

Odpowiednie przygotowanie ogrodu na przyjęcie

Zacznij od przygotowania ogrodu. Niby banalna sprawa, ale właśnie od tego warto rozpocząć przygotowania. Z pewnością estetyczny wygląd ogrodu nie ma sobie nic do zarzucenia, ale dla pewności sprawdź, czy nie znajdują się w nim niepotrzebne przedmioty. Kolejna sprawa to przestrzeń do biesiadowania. Jeśli nie dysponujesz stałymi meblami ogrodowymi, bądź jest ich niewiele, z pomocą przyjdą Ci składane meble ogrodowe. Za ich sprawą przygotujesz komfortową przestrzeń do siedzenia.

Jeśli masz już uprzątnięty ogród, a krzesła, stoły i fotele stoją w pogotowiu, czas na szczegóły. Najważniejsze, by przede wszystkim mieć na uwadze swoich gości. Przygotowując przyjęcie dla znajomych i przyjaciół musisz wziąć pod uwagę inne kwestie, niż w przypadku imprezy w ogrodzie dla rodziny. Dopasuj dekoracje, menu i plan imprezy uwzględniając potrzeby swoich gości.

Jak udekorować ogród?

Spędzanie czasu wspólnie z rodziną i ze znajomymi na świeżym powietrzu samo w sobie jest czymś bezcennym. Kontakt z przyrodą jest również czymś, co trudno przecenić. Dlatego przyjęcia w ogrodzie nie muszą wymagać wielu starań pod względem dekoracji. To, o co z pewnością warto zadbać to oświetlenie, które wieczorową porą może stać się wspaniałą, funkcjonalną dekoracją.

Magicznie i baśniowo wyglądać będzie girlanda ze światełkami LED wśród zielonych liści, która dyskretnie oświetli przestrzeń od góry. Ponadczasowym rozwiązaniem są również świeczniki na tealighty, które można ustawić na stole lub w jego otoczeniu. Natomiast rozwiązaniem praktycznym, które ułatwi gościom powrót do domu, jest przenośny lampion z uchwytem.

Oświetlenie odgrywa bardzo duże znaczenie podczas każdej uroczystości. Nadaje pożądany klimat i atmosferę, ale może też być dodającym uroku dodatkiem. Jeśli zatem planujesz przyjęcie w ogrodzie, które ma potrwać do późnych godzin wieczornych, warto wybrać oświetlenie do ogrodu, które będzie funkcjonalne i gustowne. Jak widzisz, dekorowanie ogrodu nie musi wymagać wiele pracy. Wutarczy, że dobrze wykorzystasz potencjał swojego ogrodu.

Żagiel przeciwsłoneczny - ochrona przed słońcem

Przyjęcie w ogrodzie w gronie rodzinnym wymaga nieco innego podejścia do tematu, szczególnie jeśli będą w nim brały udział dzieci i osoby starsze. W takim wypadku zastanów się przez chwilę, czego Twoi goście mogą najbardziej potrzebować, by w pełni cieszyć się przygotowanym przez Ciebie przyjęciem.

Jeśli na przyjęciu mają zjawić się rodziny z dziećmi, należy pomyśleć o atrakcjach dla najmłodszych. Nudne rozmowy dorosłych o polityce nie należą do rozrywek, którymi zachwycisz maluchy. Ale mały, dmuchany basen, trampolina lub zestaw gier planszowych mogą sprawić, że żadne dziecko nie będzie się nudzić!

O seniorów również trzeba dobrze się zastraszyć. Więc jeśli nie ma w Twoim ogrodzie wystarczająco dużych drzew, by zacienić przestrzeń wyznaczoną do siedzenia, z pomocą przyjdą żagle przeciwsłoneczne. To proste i praktyczne rozwiązanie pozwoli Ci stworzyć przyjemny kącik, w którego cieniu z pewnością z chęcią odpoczną zarówno duzi, jak i mali. Żagiel przeciwsłoneczny pomoże Ci zaaranżować miejsce, w którym można się ukryć przed ostrymi promieniami słońca, możesz dodatkowo udekorować go ręcznie wykonanymi ozdobami lub sztucznymi kwiatami.

Smaczne przekąski

Przy planowaniu jakiejkolwiek imprezy nie sposób pominąć kwestii przekąsek. Tu na uwadze trzeba mieć temperaturę, nasłonecznienie i łatwość serwowania. Doskonale sprawdzą się zatem małe przekąski, które nie wyschną na słońcu. Możesz rzecz jasna postawić na gotowe produkty, ale alternatywą dla takich dań mogą być przygotowane przez Ciebie zamienniki. Własnoręcznie zrobione pasty do kanapek, dipy i sosy do domowych chipsów z ziemniaków bądź batatów to tylko niektóre z propozycji smacznych przekąsek na Twoim stole.

Rozwiązaniem, które niewątpliwie pomoże Ci utrzymać świeżość podawanych dań, jest lodówka turystyczna. Świeża sałatka lub letnie ciasto, dzięki temu rozwiązaniu, będziesz mieć pod ręką i podasz swoim gościom w dowolnej chwili. To rozwiązanie sprawdzi się również do schłodzenia ulubionych napojów. Zamiast biegać do domu, by zapewnić biesiadnikom wszystko, czego im trzeba, wygodnie usiądziesz wśród nich, ciesząc się wspólnie spędzonym czasem.

Zimne i orzeźwiające napoje

Na koniec pozostaje kwestia napojów. Bez względu na to czy będzie to rodzinne gardenparty, czy wieczór ze znajomymi, zatroszcz się o to, by na stole nie zabrakło zimnych i orzeźwiających napojów. Nic tak nie odświeża jak pyszna lemoniada w upalny dzień. Z pomocą przyjdą Ci funkcjonalne akcesoria, dzięki którym soki, drinki i inne napoje będą zawsze chłodne. Termos na lód i mała lodówka turystyczna skutecznie rozwiążą kwestie temperatury serwowanych napojów.

Pozostaje kwestia, co podać. Oczywiście Ty najlepiej znasz upodobania swoich gości. Ale ze względu na pogodę radzimy postawić na lekkie, orzeźwiające drinki dla dorosłych i świeżo wyciskane soki i lemoniadę dla najmłodszych. Przyda się również odpowiedni zapas wody. Jednak tak jak w przypadku wszystkich wcześniejszych punktów, tak i tu radzimy uwzględnić przede wszystkim potrzeby swoich gości.