Psi Patrol - nowa kolekcja śniadaniówek, bidonów i zestawów obiadowych od marki KOZIOL

„Psi Patrol” to hit ostatnich sezonów. Kanadyjska bajka, która absolutnie podbiła serca najmłodszych. No, ale umówmy się – kto nie kocha piesków? Poza tym niech podniesie rękę ten, kto nigdy jako dziecko nie chciał mieć swoich ulubionych bohaterów blisko. Na pewno każdy pamięta karteczki, pocztówki, figurki, gazetki z naklejkami. Prawda jest taka, że nic się nie zmieniło i w tej dziecięcej miłości nie ma nic złego. Gadżety wspierają to pragnienia przeżywania niesamowitych rzeczy u boku najlepszych przyjaciół.

O czym jest bajka Psi Patrol i dlaczego jest taka popularna?

Bajka „Psi Patrol” to jedna z tych animowanych produkcji, która tylko potwierdza, że współczesny świat dziecięcych opowieści jest niesamowicie szeroki oraz różnorodny. Przybliżamy więc nieco, o co w tej psiej historii chodzi. Mało kto wie, że „Psi patrol” ma już 9 lat, a mimo to wciąż jest jedną z najchętniej oglądanych bajek na świecie. Dlaczego? Ponieważ pokazuje siłę przyjaźni i bycia w grupie, życia w stadzie. Po prostu. Główne postacie to bohaterskie psy: owczarek Chase, dalmatyńczyk Marshall, buldog Rubble, kundelek Rocky, labrador Zumy, suczka cockapoo Skye i dziesięcioletni Ryder. Dzielna grupa stawia czoła wielu trudnościom i przygodom.

Dwie małe dziewczynki trzymają w dłoniach bidony z kolekcji Psi Patrol

EKSPERTKA RADZI

Wielorazowe bidony, śniadaniówki i talerzyki to idealny sposób na wspólną naukę zero-waste.

To również świetny sposób, aby maluszek zaczął naukę samodzielnego picia i jedzenia.

Psi Patrol to już nie tylko zabawki

„Psi patrol” postacie stały się inspiracją do powstania całej masy przeróżnych gadżetów. Dla jednych będzie to oznaką dochodowego przemysłu, dla innych wspaniałą zabawą. Ubrania, zabawki, książeczki, maskotki, gry, figurki – i tak można by wymieniać bez końca. Trudno się temu dziwić. W tej bajce morał jest jeden: siła płynie z różnorodności, bowiem każda z postaci jest inna i każda wnosi do grupy inną moc. Nikt tych różnic nie piętnuje, wręcz przeciwnie – pojawia się wsparcie i szacunek.

„Psi patrol” to postacie symbole, dlaczego więc – poprzez zabawę – nie motywować dzieci do dobrych zachowań? My również przygotowaliśmy kilka propozycji, które mogą spodobać się najmłodszym.

Kolekcja „Psi patrol” od marki KOZIOL – co w niej znajdziesz?

Naczynia dla dzieci psi patrol to jedna z opcji, którą znajdziesz w naszym sklepie. I tu na chwilę warto się zatrzymać. O ile w samym istnieniu gadżetów nie ma nic złego, o tyle przed ich zakupem trzeba sprawdzić ich jakość i materiał, z którego zostały zrobione. Naczynia marki Kozioł, dostępne w naszej ofercie, wyprodukowano z biodegradowalnego tworzywa sztucznego. Oznacza to, że jest on wolny od szkodliwych substancji: melaminy, BPA i formaldehydu. Słowem, bezpieczny dla dziecka.

Kolorowy, trzyczęściowy zestaw (talerz, miseczka, kubek) w 100% nadaje się do recyklingu. To właściwie edukacja i zabawa w jednym. Postacie z „Psiego patrolu” są bardzo wyraziste. Naniesiono je na powierzchnię naczyń za pomocą ekologicznej techniki IML – trwale stapia rysunek z produktem. Dzięki temu kolory nie blakną, a nadruk jest bardzo trwały. Bez obaw zatem możesz włożyć naczynia do zmywarki. To zestaw idealny i dla małych i dla dużych.

2-letnia dziewczynka je ciasteczko.Jedzenie podane na talerzyku z kolekcji Psi Patrol

Jak zachęcić dziecko do jedzenia nowych potraw?

A skoro już jesteśmy przy temacie jedzenia, to także w tym temacie „Psi patrol” może przyjść z pomocą. Wiemy, jak trudno zachęcić dziecko do spróbowania potraw, zwłaszcza gdy jest ono niejadkiem. Jedną ze skuteczniejszych metod w takim przypadku jest oczywiście zabawa. Poprzez nią możemy pokazać, że poznawanie nowych smaków może być wspaniałą przygodą, która uruchamia wszystkie zmysły. Wprowadzajmy jednak te zmiany stopniowo, np. jednego dnia połóżmy na talerzyku jakieś warzywo, zachęćmy dziecko do powąchania go.

Tu świetnym trickiem będzie nawiązanie do ulubionej psiej postaci naszej pociechy – co by zrobił Chase albo Marshall? W kolejnych dniach mały smakosz mógłby wspomniane warzywo polizać, a potem dotknąć. Wreszcie, gdzieś w końcowym etapie spróbować ugryźć. To dobry moment, żeby przy okazji uzmysłowić dziecku, że właśnie poprzez znakomity węch psy poznają świat. A skoro tak, posiada ono super moce zupełnie jak bajkowa psia brygada.