Pufy dla dzieci w kształcie zwierząt

Dziecięca wyobraźnia jest czymś nieustannie rozwijającym się. Dlatego należy zadbać o to, aby kreatywność naszych pociech od pierwszych lat życia była podsycana. Można ją rozbudzić przez na przykład pufy dla dzieci w kształcie zwierząt lub inne elementy aranżacji domu. Dzieciaki będą zachwycone, a my będziemy mogli spać spokojnie, nie martwiąc się o niezrównoważony rozwój kreatywności najmłodszych domowników.

Oto najciekawsze pufy dla dzieci:

Siedzisko z indiańską pandą

Siedzisko z wizerunkiem indiańskiej pandy jest świetną alternatywą dla wszelkich kanap i fotelów. Dzięki niewielkim rozmiarom możemy bez problemu je przestawiać z miejsca na miejsce. Jest to szczególnie przydatne kiedy lubimy czytać książki w promieniach słońca. Nawet kiedy na dworze jest nieznośnie wietrznie, a słońce mocno świeci, możemy śmiało korzystać z mocnego światła, które jest wręcz idealne dla każdego czytelnika. Stylowy wygląd pufy sprawi, że będziemy mogli dopasować ją do wnętrz w niemal każdym stylu. Może być wyśmienitym akcentem uzupełniającym pomieszczenie nie tylko w stylu boho. Dzieciaki będą nią zachwycone i będzie mogła posłużyć do wielu zabaw.

Pufa dla dzieci w kształcie nosorożca

Taboret w kształcie nosorożca będzie miejscem do siedzenia, na którym nasze pociechy będą uwielbiały siedzieć. Charakterystyczny kształt i niska wysokość sprawi, że dziecko będzie zdawało sobie sprawę, że jest to mebel przeznaczony specjalnie dla niego. Dzięki świadomości, że krzesło jest przeznaczone specjalnie dla niego, chętniej może uczestniczyć w posiłkach czy zabawach, podczas których należy siedzieć, a jak wiadomo, ciężko jest utrzymać na miejscu ciekawskie dzieciaki. Jeżeli zwierzęcy taborecik zostanie zaakceptowany przez dziecko, możemy pokusić się o znaczne rozbudowanie naszego "domowego zoo" o słonia, hipopotama i byka.

Puf dla dzieci

Sofa dla dziecka

Jeżeli chcemy sprawić, aby dziecko poczuło się bardziej dorosłe, możemy sprawić mu prezent w postaci pluszowej sofy, zaprojektowanej specjalnie dla dzieci! Po ciężkim dniu w przedszkolu, pełnym biegania, krzyczenia oraz intensywnej zabawy, dziecko będzie mogło wrócić do domu i po trudach całego dnia odpocząć na swojej sofie. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom żaden dorosły nie będzie mógł podsiąść malucha, co może wytworzyć większe przywiązanie.

Owłosiony stołek dekoracyjny

eżeli chcemy zachować względną powagę w wystroju naszego mieszkania i pufy dla dzieci w kształcie zwierząt, są dla nas zbyt infantylne, to stołek dekoracyjny pokryty imitacją futra jest świetnym kompromisem. Zwierzątka mogą z czasem się znudzić naszemu dziecku i w miarę dorastania, zbytnio przypominać o najmłodszych latach życia (co zazwyczaj jest odbierane negatywnie u dzieci, którym spieszno do bycia dorosłym). Owłosiona pufa swoim nietypowym wyglądem wzbudza zainteresowanie nawet pośród dorosłych. Może zostać użytecznym akcentem wystroju pomieszczenia, który cały czas będzie wszystkich intrygował.

Pufy dla dzieci pozornie mogą wydawać się niepotrzebnym elementem wystroju. Jednak dla dziecka, mogą okazać się ulubioną rzeczą w naszym mieszkaniu. Warto pomyśleć o zaopatrzeniu domu w specjalne meble dla najmłodszych, bo możliwe, że staną się kluczowym elementem zabaw i pobudzą wyobraźnię dziecka. Zobacz jak przygotować przestrzeń sprzyjającą zrównoważonemu rozwojowi dziecka.