Ranking noży kuchennych

W każdej kuchni powinien znaleźć się dobry, kuchenny nóż ostry jak brzytwa, z wygodną rączką, który poradzi sobie nawet z najtrudniejszymi zadaniami. Dobrze dobrany bardzo ułatwia pracę w kuchni, nie ważne, czy jesteś zawodowcem, czy amatorem. Chcesz sobie oszczędzić frustracji, jakie przysparzają Ci tępe narzędzia przy przygotowywaniu potraw? Rynek oferuje Ci ostrza wielofunkcyjne, które sprawią, że pokochasz gotowanie. Przeczytaj, a dowiesz się, jakiej firmy noże kuchenne najlepiej kupić.

 

Najlepsze noże kuchenne 2021

 

Najlepszy nóż to taki, który będzie spełniał w stu procentach swoją funkcję. Przede wszystkim będzie wykonany z trwałego materiału, który nie zawiedzie nas po roku stosowania. Zapewni bezpieczeństwo w użytkowaniu, poprzez antypoślizgową rączkę i ochronną nakładkę. Mitem jest, że tani sprzęt kuchenny jest złej jakości. Przemysł szybko się rozwija i tworzy nowatorskie rozwiązania, które kiedyś nie były dostępne.

Noże kuchenne dostępne w sklepie EDAXO spełniają wszystkie wymagania, jakie stawia użytkownik. W szczególności świetną opcją są zestawy noży kuchennych, dzięki którym będziesz mieć w kuchni dostęp do różnych modeli noży.

Topowy nóż 2021 roku to ten, o długości 34 centymetrów. Wykonany z tego samego materiału co słynne japońskie noże, czyli ze stali nierdzewnej. Doskonale sprawdzi się do krojenia warzyw, czy szatkowania składników. Równie wysoko oceniany jest jego brat- nóż odrobinę krótszy, bo długości 31 centymetrów o podobnym profilu. Idealnie sprawdzi się do precyzyjnego krojenia mięsa. Materiał, z którego zostały wykonane ostrza, pozwala na łatwe utrzymanie ich w czystości i mycie w zmywarce, co bez wątpienia jest dużym plusem.

Utrzymanie czystości w kuchni spędza sen z powiek z pewnością niejednej gospodyni. Jedną z najlepszych propozycji jest uniwersalny nóż kuchenny. Idealnie sprawdzi się do krojenia wielu produktów. Solidnie wykonane ostrze dzieli produkt na bardzo cienkie kawałki. Długa, wygodna rączka wykonana z tworzywa sztucznego zapewnia równomierne rozłożenie siły nacisku, podczas użytkowania.

 

Nóż kuchenny

 

 

Noże kuchenne ranking

 

Pierwsze miejsce zajmuje nóż do filetowania ryb. Z pewnością nie powstydziłby się go sam szef kuchni. Bardzo wysokiej jakości nóż, wyróżniający się niewielką wagą i wygodnym uchwytem. Jego precyzyjne wyważenie sprawia, że używanie go nawet przez długi czas nie sprawia żadnego problemu. Został wykonany ze stali nierdzewnej, co czyni go trwalszym i odpornym na zarysowania. Przede wszystkim szczyci się precyzyjnym ostrzem o długości 29 centymetrów. Ostrze to, pozwala na dokładność i precyzje podczas filetowanie ryby.

Tuż obok niego plasuje się nóż do krojenia pieczywa, z charakterystycznym ząbkowanym ostrzem. Niezwykle bezpieczny w kontakcie z żywnością, o długości 33 centymetrów. Znajdziesz go w asortymencie sklepu EDAXO. Dostępny w kolorze srebrnym, który idealnie będzie pasował do Twojej kuchni. Mając go w swoim asortymencie, zdziwisz się, jak cienko możesz pokroić świeży chleb, zachowując przy tym jego chrupkość i objętość.

Na podium zasługuje również nóż do ciasta. Wykonany z nylonu i polipropylenu. Szerokie ostrze i wysoko umieszczona rączka pozwalają na swobodne porcjowanie wyrobów cukierniczych. Poradzi sobie z krojeniem twardszego dna tarty, orzechów w miodzie czy delikatnego sernika. Przydatny w każdym domu zaspokoi wymagania niejednej gospodyni.

 

Noże do kuchni

 

Najlepsze noże do kuchni

W każdej kuchni powinny znaleźć się przynajmniej po jednym typie noża, by wykonać określone czynności w kuchni. Na szczycie tej listy z pewnością znajdzie się nóż uniwersalny. Wielozadaniowy, posiada go każdy w swoim domu i z pewnością używa codziennie. Zaraz za nim znajduje się typowy nóż z ząbkami, przeznaczony do krojenia pieczywa. Ma za zadanie nie rozerwać chrupiącej skórki i nie zdusić delikatnego wnętrza. Ostrze do warzyw również nie może zawieść jeśli chodzi o precyzję. Nikt przecież nie lubi rozgniecionych pomidorów na swoim talerzu.

Noże do filetowania i trybowania, bardzo do siebie podobne i niesamowicie przydatne gdy jesteś miłośnikiem potraw rybnych. Profesjonalne noże kuchenne dla kucharzy muszą być zbudowane tak, by zapewnić bezpieczeństwo użytkownikowi i przetrwać próbę czasu. Stabilny uchwyt w rączce, wykonany z drzewa akacjowego oferuje Ci sklep EDAXO.

Zestaw trzech noży do sera niemieckiej firmy Zeller perfekcyjnie spełnia powyższe założenia. Odpowiednio wyprofilowane ostrza zadowolą niejednego konesera. Komplet zawiera nóż płaski do sera miękkiego i smarowania, ostrze do twardszych odmian serów oraz nożyk z otworami zapobiegającymi przywieraniu sera do ostrza. Każda dobrze wyposażona kuchnia powinna mieć w swojej szufladzie nóż do steków. Najlepiej wykonany ze stali nierdzewnej cechujący się wysoką odpornością na takie czynniki jak korozja, wysokie temperatury oraz działanie kwasów zawartych w owocach i warzywach. Wcześniej wspomniana firma daje nam możliwość zakupu takiego produktu, o wysokości ostrza 24 centymetrów. Nie musisz być mistrzem kuchni, by pozwolić sobie na jego zakup. Przystępna cena noża jest w zasięgu każdego i z pewnością poprawi jakość wykonywanej pracy.