Relaks dla dwojga w ogrodzie - 7 pomysłów

Sezon wiosenno-letni sprzyja dwóm rzeczom: miłości i spędzaniu czasu na zewnątrz. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem własnego ogródka bądź działki, relaks dla dwojga na łonie przyrody będzie z pewnością dobrym pomysłem. Sposobów na letnią relaksację jest bardzo dużo, a każda para wypracowuje swoje własne rozwiązania w ciągu trwania związku. Jeśli jednak chcesz zaproponować coś nowego i zabłysnąć przed partnerką czy czy partnerem, poniżej przedstawiamy kilka propozycji na ogrodowy relaks dla dwojga.

Odpoczynek na hamaku

Pierwsza opcja najbardziej spodoba się osobom, które lubią spędzać czas na słodkim leniuchowaniu. Jeśli masz w ogrodzie huśtawkę lub hamak, to nie ma nic lepszego niż bujanie się w objęciach ukochanej osoby. Jeśli jednak nie posiadasz tego typu akcesoriów, możesz skorzystać ze składanych leżaków albo krzeseł ogrodowych. Zazwyczaj tego typu meble mają opcje półsiedzącą, stworzoną do leniwego patrzenia się w niebo. Możesz nawet zaproponować drugiej osobie odpoczynek na kocu na trawie. Ciepłe popołudnie spędzone w ogrodzie na luźnych rozmowach czy drzemce może być naprawdę bardzo relaksujące. Chwile spędzone na poznawaniu drugiej osoby albo po prostu byciu z nią są bezcenne. Zielone otoczenie i świergot ptaków buduje romantyczny nastrój, dostępny tuż za drzwiami domu.

Para odpoczywająca na hamaku

Wspólne pielenie grządek

Jest to propozycja dla osób, dla których relaks dla dwojga oznacza aktywny wypoczynek. Jeśli oboje raczej preferujecie działanie i nie boicie się ubrudzić rąk, idealnym planem na wiosenne popołudnie jest pielęgnacja Waszego wspólnego ogródka czy działki partnera bądź partnerki. Pielenie rabatek może wydawać się przykrym obowiązkiem, jednak łatwo można zamienić to na przyjemny czas spędzony z drugą osobą, naukę chodzenia na kompromisy i godzenia odmiennych wizji estetycznych. A po zakończonej pracy nie ma nic milszego niż usiąść razem na składanym leżaku i poprzyglądać się efektom swojej pracy (oraz sobie nawzajem). Tego typu aktywności uczą nie tylko przebywania razem, ale też podążania w jednym kierunku i pomagania sobie nawzajem. Ponadto taki sposób spędzania czasu wymaga zupełnie innej postawy niż ta, którą większość ludzi przyjmuje na co dzień w pracy, więc wpływa pozytywnie na organizm Twój i Twojej partnerki czy partnera.

Para wspólnie sadząca rośliny

Gry rekreacyjne na świeżym powietrzu

Jeśli lubicie razem spędzać aktywnie czas, możecie wykorzystać w tym celu ogródek. Zielony trawnik może służyć za małe boisko - czy to do piłki nożnej, czy siatkówki, a nawet badmintona. Jeśli lubicie aktywności fizyczne, na pewno macie potrzebny sprzęt. Potrzebny jesz dzbanek wody i ewentualnie jakieś przekąski. Możecie urządzać sobie rozgrywki punktowane lub po prostu trochę poodbijać i pokopać. Jeśli jednak nie macie ochoty na wysiłek, możecie zainteresować się różnymi grami planszowymi. Możecie zabrać swoje Scrabble, karty, szachy czy inne gry rozrywkowe lub logiczne i rozegrać partyjkę na świeżym powietrzu - takie otoczenie całkowicie zmieni wspomnienia i doświadczenia. Leżenie na trawie czy składanej leżance i wąchanie zapachu kwiatów podczas grania w ulubioną grę jest czymś naprawdę przyjemnym.

Przyjaciele grający w ogrodzie

Doświadczenia kulturalne w ogrodzie

Jeśli lubicie czytać lub oglądać razem filmy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki relaks dla dwojga uskutecznić na zielonej trawie. Wystarczy rozstawić krzesła lub leżaki ogrodowe albo położyć się na kocu i można oddawać się ulubionym czynnościom. Jeżeli jesteście kinomaniakami w posiadaniu rzutnika, to możecie nawet się pokusić o zorganizowanie wieczornego kina na świeżym powietrzu. Jedyne wyzwanie może stanowić zasięg WiFi, jeśli ogląda się film przez platformę streamingową, jednak i ten problem da się jakoś rozwiązać. Takie zwykłe zajęcia wykonywane w otoczeniu przyrody zyskują zupełnie inny wydźwięk - sceneria potrafi dodać wyjątkowości i pozytywnie wpłynąć na uczucie zrelaksowania.

Romantyczna para czytająca książkę na ławeczce

Ogród jako pole campingowe

Wyjazd za miasto pod namiot to marzenie niejednej osoby. Czasami jednak zdarza się tak, że albo nie ma się na to czasu, albo finansów, albo jest to nieosiągalne z innych przyczyn. Jeżeli jesteś w takiej sytuacji, możesz zaproponować swojemu partnerowi lub partnerce biwakowanie w przydomowym ogrodzie. Dzięki temu będziecie mogli zakosztować campingowego życia i nie rezygnować z bliskości domu na dłużej niż jedną noc. Tego typu atrakcja na długo zapadnie w pamięci twojej drugiej połówki. Możesz dodatkowo wybrać do tego odpowiedni moment lata, na przykład sierpniową noc z perseidami. Wieczorem zrobicie sobie grilla albo ognisko i będziecie udawać, że jesteście gdzieś daleko, a następnego dnia rano wrócicie do swoich codziennych spraw i obowiązków. Takie doświadczenie zostanie na długo w Waszej pamięci.

Kobieta i mężczyzna odpoczywający w namiocie

Prywatny aquapark

Ciekawą opcją spędzania czasu we dwoje w gorące dni jest organizacja własnego aquaparku w ogrodzie. Kiedy gorąc leje się z nieba, możecie rozstawić basen ze stelażem i napełnić go wodą. Popluskać się w nim trochę dla ochłody, później rozłożyć się na składanym leżaku i popijać drinka z palemką. Nie trzeba organizować kosztownej wyprawy na Wyspy Kanaryjskie - wystarczy własny ogród i trochę wody. Jeśli nie jesteście szczęśliwymi posiadaczami rozkładanego basenu, zawsze możecie skorzystać z węża ogrodowego i odnaleźć w sobie małe dziecko w gorące, letnie dni.

Para polewająca się wodą z węża ogrodowego i całująca się w ogrodzie

Romantyczna kolacja

Ta opcja zwykle kojarzy nam się z ekskluzywną restauracją, jednak możemy ją zapewnić naszemu partnerowi czy partnerce we własnym ogródku. Wystarczy zadbać o odrobinę nastroju - zapalić świeczki wzdłuż ścieżki, nakryć ogrodowy stolik bawełnianym obrusem, zawiesić lampki choinkowe na drzewie i romantyczna kolacja gotowa. Jeśli bawi Was wspólne gotowanie, możecie przyrządzić ją razem, a potem przenieść imprezę do ogrodu i cieszyć się swoim towarzystwem przy lampce wina. Ponadto nikt nie będzie zaglądał wam do talerza, a żaden kelner nie pomyli Waszego zamówienia. W ten sposób będziecie mogli skorzystać ze wszystkich zalet romantycznej kolacji w restauracji dla dwojga, pozostając we własnym ogrodzie

Chleb i jajka w kształcie serca