Relaks na świeżym powietrzu - wybieramy hamaki i huśtawki

W momencie, gdy na nowo możemy przywitać rozkwit natury, ciesząc się wszechobecną zielenią, czas na świeżym powietrzu wydaje się być na wagę złota. Chcemy czerpać z niego jak najwięcej, relaksując się z ulubioną książką lub po prostu wylegując się na słońcu i chłonąc jego promienie słoneczne. Jest to korzystne zarówno dla naszego ciała, jak i umysłu, dlatego warto przebywać na zewnątrz jak najwięcej. Najlepiej, gdy jesteśmy w stanie stworzyć sobie taką atmosferę, w której wypoczynek jest na jak najwyższym poziomie komfortu, wówczas będziemy czuć się najbardziej usatysfakcjonowani. W tym celu warto zaopatrzyć się w odpowiednie do tego meble. Poza tradycyjnymi meblami ogrodowymi, świetnym wyborem będą także hamaki i huśtawki, dzięki którym wzbogacimy nasz ogród, balkon lub taras w nowe strefy relaksu, które będą służyć zarówno podczas wizyt przyjaciół, jak i chwil tylko dla siebie.

Relaks podstawą dobrego samopoczucia

Nie jest niczym nowym, że każdy człowiek potrzebuje odpoczynku, a jednak wiele osób zdaje się o tym zapominać przy wzrastającym tempie życia. Nie jest to teoria, a fakt naukowy. Po całym dniu ciężkiej pracy niezależnie czy psychicznej, czy fizycznej, należy nam się odpoczynek na najwyższym poziomie. Stres jest dla naszego organizmu destrukcyjny, a pod jego wpływem możemy podejmować nieracjonalne decyzje, odbijające się na jakości naszego życia i to w każdym jego aspekcie. Dbając o równowagę naszego umysłu, dbamy również o każdy aspekt życia, dlatego nie powinniśmy żałować sobie czynności, które nam tę równowagę przywracają. Warto między innymi pomyśleć o różnego rodzaju akcesoriach, umożliwiających stworzenie komfortowej przestrzeni i tym samym podwyższenie naszego samopoczucia.

Jaki hamak wybrać?

Hamak to bardzo dobre narzędzie służące stworzeniu idealnej przestrzeni relaksu. Możemy rozłożyć się w nim z ulubioną książką, zdrzemnąć się, a także spędzić czas z najbliższymi. Hamak zwykle przywiązywany jest do drzew lub słupków, dzięki czemu może spełniać swoją rolę zarówno w ogrodzie, jak i w terenie, podczas wyjazdów. Alternatywę stanowi hamak na stelażu - idealny, kiedy warunki nie pozwalają nam na umocowanie tradycyjnego hamaka. Wybierając hamak do ogrodu, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jego wymiary. Powinien być dopasowany do warunków, w jakich jesteśmy w stanie go zawiesić. Kolejną istotną kwestię stanowi materiał.

Bawełna jest materiałem przewiewnym w przeciwieństwie do poliestru, ale jednocześnie jest podatna na promienie słoneczne i wysoką wilgoć, dlatego łatwo może unikać uszkodzeniom. Idealne rozwiązanie wobec takim przeciwnościom stanowi polibawełna, czyli połączenie bawełny z poliestrem, które gwarantuje dużą wytrzymałość i odporność na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Nie absorbują wody, można je w łatwy sposób wyczyścić i nie będą się przecierać tak łatwo jak bawełna, choć jest prawie tak samo przewiewna, dlatego jest to bardzo praktyczna propozycja. Nie można także pominąć aspektu wizualnego, a ponieważ znaleźć można hamaki o zróżnicowanej stylistyce, to i ten wybór warto dopasować do całokształtu aranżacji domu i ogrodu. W ofercie Emako.pl znajdują się tradycyjne, różnokolorowe hamaki, a także urozmaicone motywami i efektownymi frędzlami.

Huśtawka ogrodowa

Na co zwrócić uwagę przy wyborze huśtawki?

Huśtawka to kolejna propozycja, która pomoże w stworzeniu klimatycznej atmosfery w ogrodzie. Występują w różnorodnej stylistyce i zrobione są z wielu materiałów, co pozwoli na nieograniczone dopasowanie huśtawek do typu aranżacji, Najpopularniejszy wybór stanowią huśtawki drewniane i metalowe. Huśtawki drewniane są stabilniejsze od metalowych, ale wymagają ciągłej impregnacji. Jeżeli wolelibyśmy, aby była ona mobilna, lepszym wyborem będzie huśtawka metalowa, ale ciekawą alternatywą może okazać się huśtawka pleciona z bawełny.

Inną, godną uwagi pozycją jest krzesło brazylijskie, czyli wiszący fotel. Niezwykle wygodny, będzie idealnym narzędziem do relaksu w pozycji siedzącej, zapewniając w pełni komfortowe stanowisko, dzięki miękkiemu siedzisku i podłokietnikom. Jest to więc doskonały sposób na chwile tylko dla siebie, z filiżanką ulubionej herbaty oraz książką.

Wszelkie tekstylne huśtawki i hamaki dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, a także wzorach, które umożliwią dostosowanie ich do własnych preferencji i panujących warunków. Dzięki zachowaniu spójnej estetyki stworzymy na swoim ogrodzie, tarasie lub balkonie przestrzeń sprzyjającą skutecznemu relaksowi, w czym niewątpliwie pomogą te praktyczne ogrodowe akcesoria.