Siedzenia ogrodowe - 6 pomysłów na wygodny relaks

Ogród to doskonałe miejsce do spędzania dużej ilości czasu. Dzisiejszy świat nieustannie pędzi i spieszy się - dlatego warto trochę przystanąć i oddać się lekturze ulubionej książki lub po prostu spokojnej kontemplacji otaczającej zieleni. To świetne lekarstwo na ciągły pęd i stres, które możesz przekazać również znajomym i przyjaciołom. Przygotuj sobie estetyczne i komfortowe siedzenia do ogrodu i wspólnie rozsiądźcie się wygodnie, by odpocząć.

Wykorzystaj stare palety

Dobrym, budżetowym rozwiązaniem jest wykorzystanie starych palet jako głównego materiału budulcowego do wygodnych siedzisk. Żeby je wykonać, będziesz potrzebował starych palet, piły, szlifierki, gwoździ, młotka, trochę farby z pędzlem i miękkich poduszek. Zaprojektuj wcześniej kształt foteli (mogą to być zwykłe prostokąty), a następnie podziel paletę piłą na odpowiednie kawałki i zbij je w całość. Szlifierka pomoże pozbyć Ci się niebezpiecznych elementów i ostrych, wystających fragmentów. Farba lub lakier ostatecznie zaradzi temu problemowi, a dodatkowo zapobiegnie dostawaniu się wilgoci bezpośrednio do drewna, przedłużając czas jego żywotności. Na koniec warto położyć lub przywiązać do gotowych siedzisk wygodne poduszki. To jeden z najtańszych i najmniej pracochłonnych sposobów na stworzenie własnego zestawu wyjątkowych siedzeń. Ich kształt i ostateczny wygląd zależy wyłącznie od Twojej inwencji twórczej i pomysłów, w jaki sposób podwyższyć komfort siedzącego. Oprócz podstawy, siedzenie możesz wyposażyć w wygodne oparcie oraz dwa podłokietniki. Jeżeli pomysł się sprawdzi i spodoba Ci się - możesz wykonać także do kompletu duży stolik z palet. Cały zestaw może stać się doskonałym ogrodowym wyposażeniem, które przyda Ci się pewnego weekendu do ugoszczenia przyjaciół na popołudniowym grillu.

Mięsne steki na grillu z otwartym ogniem

Składane krzesła

Bardzo dobrym i popularnym rozwiązaniem na siedziska ogrodowe są specjalne składane krzesła z kieszonką. Bardzo ważne podczas kupowania jest, abyś sprawdził z jakiego rodzaju materiałów są wykonane. Tworzywo ma kluczowy wpływ na trwałość siedziska oraz na jego odporność na warunki, które panują na dworze. Bardzo ważna jest również konstrukcja napinająca materiał - to od niej zależy, czy użytkownik będzie mógł czuć się bezpiecznie. Tworzywo, z jakiego wykonany jest napinany materiał, również odgrywa kluczową rolę. Przede wszystkim powinno być bardzo silne i trwałe, aby bezproblemowo wytrzymywać nacisk masy ludzkiego ciała. Bardzo dobrze jest również, aby taki materiał przepuszczał powietrze - w innym wypadku każda osoba korzystająca z siedzenia po krótkim czasie będzie odczuwała dyskomfort, pocąc się i odczuwając tworzące się na skórze odparzenia. Niezwykle przydatne i praktyczne mogą okazać się także kieszonki na drobne przedmioty, takie jak telefon lub klucze do domu.

Składane krzesła campingowe

Rzeźbione pieńki

Siedzenia wykonane z palet to nie jedyne krzesła ogrodowe, jakie można samodzielnie wykonać niskim kosztem. Wszystko zależy od tego, jakie rzeczy posiadasz w ogrodzie. Osoby, które korzystają na co dzień z kominka jako sposobu na ogrzewanie domu, prawdopodobnie posiadają duży zapas odpowiedniego drewna. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz mógł znaleźć wśród drewna na opał bardzo przydatne, duże kawałki drewna lub całe pieńki. Odpowiednio wykorzystując piłę mechaniczną, dłuto oraz narzędzia do rzeźbienia, możesz wyprofilować bardzo wygodne taborety ogrodowe upiększone interesującymi wzorami. To bardzo klimatycznie wyglądające siedzenia, które możesz wykorzystać podczas ogniska zorganizowanego dla znajomych.

Rzeźbiony pieniek

Skrzynia do ogrodu

Przeglądając oferty sklepów internetowych można trafić na wiele interesujących propozycji mebli przeznaczonych do wykorzystania w ogrodzie. Jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań jest skrzynia do ogrodu. To kufer, który spełnia jednocześnie wiele przydatnych ról. Stanowi doskonały element ozdobny i świetnie wpasuje się do każdego rodzaju wystroju ogrodu. To również dobre miejsce do przechowywania narzędzi ogrodowych lub akcesoriów do grillowania. Możesz stworzyć tam miejsce przeznaczone na zabawki Twoich dzieci lub wnuków. Wykorzystując przestrzeń dostępną w takim kufrze, będzie Ci łatwiej utrzymać porządek w ogrodzie. Najważniejszą funkcją tego mebla jest jednak możliwość skorzystania z niego jako wygodnego siedzenia. Jeżeli zależy Ci na miękkim podłożu, możesz położyć na skrzyni nieduży materac lub poduszki z gąbki. Zestaw kilku takich skrzyń ze stołem na środku może pomóc Ci stworzyć doskonałe miejsce na spotkania towarzyskie ze znajomymi i przyjaciółmi.

Duża skrzynia ogrodowa

Fotel wodny - ochłoda w upalny dzień

Upalne dni to doskonały moment na wypróbowanie dmuchanego fotela do basenu. Nie wymaga on posiadania basenu o konkretnym rozmiarze. Wystarczy, żeby mieścił się w nim zakupiony przez Ciebie fotel. Takie siedzisko najlepiej napompować przy pomocy pompki nożnej stosowanej do materaców, pompki elektrycznej lub nawet własnych płuc. W ostatnim wypadku należy pamiętać o odpowiednich przerwach w napełnianiu powietrzem, aby dostarczać odpowiednią ilość tlenu do mózgu - w innym przypadku może zacząć kręcić Ci się w głowie. Po napełnieniu fotela powietrzem, należy umieścić go w basenie. Tak przygotowane siedzenie pozwoli na wygodne zajęcie miejsca się między oparciami i włożenie nóg do chłodniejszej od otoczenia wody. Takie rozwiązanie jest doskonałym sposobem na odprężenie w gorące dni - na wodnym fotelu możesz zarówno czytać książkę, jak i uciąć sobie drzemkę.

Nowoczesny dom z ogrodem i z drewnianym patio

Huśtawka

Jednym z najpopularniejszych i zarazem najatrakcyjniejszych rodzajów siedzeń w ogrodzie jest huśtawka. Kupując taki mebel ogrodowy, warto zwrócić uwagę na jego najważniejsze właściwości. Wybierz model, który nie wymaga ciągłego trzymania się - dobrze, aby siedzący mógł się bezpiecznie huśtać bez udziału rąk. W ten sposób otworzysz sobie możliwości na odpoczynek przy książce, z telefonem w ręku lub nawet sen pod drzewem. Warto również przeanalizować jakość zastosowanego przy wyrobie tworzywa - od niego będzie zależała trwałość oraz bezpieczeństwo huśtawki. Jeżeli posiadasz w ogrodzie silne drzewa z nisko zwisającymi konarami, możesz zawiesić na jednym z nich swoje nowe siedzenie. Bardzo uważaj podczas wyboru odpowiedniej gałęzi - zły wybór może poważnie zagrozić Twojemu zdrowiu, a nawet życiu.

Para huśtająca się razem z psem na huśtawce ogrodowej