Składana drabinka, która przyda się w każdym domu

Prosta konstrukcja, kilka pionowych i poziomych, połączonych ze sobą belek wykonanych z drewna lub metalu. Stosowana przez amatorów, podczas wykonywania nawet najprostszych czynności domowych oraz przez profesjonalistów w trakcie prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych w wielu domach czy mieszkaniach. Mowa oczywiście o drabinie oraz jej nieco mniejszych, bardziej kompaktowych koleżankach, składanych drabinkach. Istnieje wiele pozornie banalnych czynności, które ciężko byłoby wykonać, gdyby nie składana drabinka. Ułatwia ona pracę nie tylko osobom niskim. Jest przydatnym narzędziem, które jest w stanie odmienić i znacznie uprościć codzienne prace wykonywane w zaciszu domowym. Zmiana firanek, mycie okien, czy nawet drobne prace dekoratorskie czy aranżacyjne mogą okazać się niemożliwe do wykonania bez użycia drabinki. Jest to niezwykle proste w użyciu nie tylko podczas prac budowlanych. Szerokie zastosowywanie sprawia, że składana drabinka to już narzędzie, które znajdziemy już w praktycznie każdym domu.

skladana drabinka

Niezależnie od tego, czy z łatwością sięgasz po ustawione na regałach książki, czy płyty, przyznasz, że dobrze mieć pod ręką drabinkę. Nigdy nie wiadomo, kiedy staniesz przed karkołomnym zadaniem, jakim jest na przykład wymiana żarówki lub powieszenie nowo zakupionego obrazu. Ważne jednak, byś decydując się na zakup składanej drabinki wziął pod uwagę kilka kluczowych aspektów, które ułatwią Ci pracę z jej udziałem. Upewnij się, że stopnie drabinki są dobrze zamocowane i sprawdź, czy nie są śliskie. Bezpieczeństwo przede wszystkim! Wewnątrz domu czy mieszkania również czyhają różnego rodzaju mniejsze lub większe wyzwania, które mogą się skończyć nieprzewidzianymi wypadkami. Zadbaj więc o to, by wszystkie prace domowe wykonywane były w maksymalnym skupieniu oraz z zachowaniem należytej ostrożności. Składana drabinka powinna być wykorzystywana tylko wtedy, kiedy jest odpowiednio ustawiona i znajduje się na stabilnej, równej powierzchni.

para podczas remontu

Uniwersalny podest aluminiowy

Składana drabinka jest niezastąpionym pomocnikiem wielu prac domowych. I to nie tylko dla osób, które nie odznaczają się zbyt wysokim wzrostem. Często potrzebujemy pomocy w wykonaniu drobnych prac domowych, szczególnie, kiedy te prace wymagają sięgania nieco wyżej niż zwykle. Uniwersalny aluminiowy podest pomoże zatem dosięgnąć na odpowiednią wysokość. Nie musisz też martwić się o swoje bezpieczeństwo. Powierzchnia stopnia pokryta jest specjalnymi paskami wykonanymi z gumy, które zapobiegną poślizgnięciu się i zapewnią stabilną pozycję naszych stóp podczas pracy. Solidna składana drabinka przyda się nie tylko w domu, ale również w ogrodzie czy w garażu. A po skończonej pracy z łatwością złożysz drabinkę i schowasz w przeznaczonym dla niej miejscu. Kompaktowa konstrukcja ułatwia również jej przechowywanie.

skladana drabinka

Drewniana składana drabinka

Praktyczna składana drabinka przypominająca w swej formie drewniane stopnie z całą pewnością znajdzie odpowiednie dla siebie zastosowanie w niejednym mieszkaniu. Musisz przybić kilka gwoździ, aby powiesić na ścianie w salonie nowe zdjęcia z ostatnich wakacji? A może zamarzyłeś o kilku dodatkowych półkach w kuchni? Z pomocą składanej drabinki będziesz w stanie bez problemu dokonać pomiarów wysokości a następnie przy użyciu młotka czy wiertarki ozdobić ściany swojej kuchni, salonu czy sypialni. Zmiana zasłony prysznicowej? Spalona żarówka w toalecie? Tutaj składana drabinka również przyjdzie Ci z pomocą! Mocna, wytrzymała konstrukcja z sosnowego drewna zapewni Ci stabilność i bezpieczeństwo podczas wykonywania każdej z tych prac. Po rozłożeniu stopnie drabinki oferują odpowiednią przestrzeń do wygodnego ustawienia na niej stopy. Możesz bezpiecznie na niej stanąć, by sięgnąć wyżej i wykonać zamierzone zadanie. Dopuszczalne jest naprawdę spore obciążenie drabinki, dlatego nie musisz również martwić się, że Twój ciężar może okazać się dla niej zbyt duży do udźwignięcia! Dbałość o wykonanie przemawia na korzyść tego narzędzia, możesz więc spokojnie pozwolić sobie na korzystanie z niej zarówno w kuchni, jak i w piwnicy czy garażu.

skladana drabinka