Skuteczne akcesoria na niechciane owady

W ciepłe dni i wieczory najchętniej spędzamy czas na ogrodzie, balkonie lub tarasie. Niestety ten miły czas potrafi zostać skutecznie zakłócony przez wszechobecne, drażniące owady. Niezależnie czy jest to popołudniowy grill w gronie znajomych w niechcianym towarzystwie much, czy jesteśmy atakowani przez komary podczas wieczornego relaksu - owady potrafią w kilka chwil utrudnić nam życie. Na szczęście możemy się na takie ewentualności przygotować, wyposażając się w niezbędne akcesoria, które pomogą pozbyć się tych niechcianych gości, a nam pozwolą cieszyć się w pełni każdą spędzaną chwilą.

Spryskiwanie się środkami na owady może być uciążliwe, a do tego niezbyt ekologiczne. Warstwę środków trzeba co krótki czas odświeżać, a my generujemy tym sposobem kolejne odpady. Istnieją dużo bardziej ergonomiczne i ekologiczne sposoby, które uchronią nas przed atakiem tych niechcianych owadów. Jakie więc akcesoria wybrać? Prezentujemy nasze propozycje.

Moskitiery

Tradycyjne rozwiązania, takie jak moskitiery, będą szczególnie przydatne dla osób, które lubią spać przy otwartym oknie lub drzwiach wyjściowych na balkon, ogród czy też taras. Moskitiera zapewnia stuprocentową przewiewność, nie wpuszczając do środka niechcianych owadów. Moskitierę wybieramy przede wszystkim pod kątem miejsca przeznaczenia i materiału.

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku okna jest moskitiera o dużej gęstości oczek, którą można zamontować w prosty, nieinwazyjny sposób przy pomocy dwustronnej taśmy z rzepem. Na drzwiach balkonowych lub wyjściowych na patio doskonałym wyborem są zasłony bambusowe, które powstrzymają ćmy i komary przed dostaniem się do domu, zapewniając cyrkulację powietrza i stanowiąc jednocześnie efektowny akcent estetyczny. Rozmaite, dostępne motywy pozwolą na łatwe dopasowanie bambusowej zasłony do własnych upodobań. Alternatywne rozwiązanie stanowią również zasłony z poliestru, które charakteryzują się przede wszystkim lekkością i możliwością ich wyprania w dowolnej chwili, co jest niewątpliwym atutem.

Możemy zapewnić sobie także spokojny sen dodatkową moskitierą zamontowaną nad łóżkiem, czyli baldachimem. Nie tylko ochroni nas on przed natrętnymi, latającymi nad uchem komarami i idącymi za tym ukąszeniami, ale będzie również elegancką dekoracją sypialni.

Lampy owadobójcze

Kolejną propozycję stanowi niezawodna lampa owadobójcza, która w bardzo skuteczny sposób pozbędzie się owadów z naszego otoczenia. Lampa emituje światło, które przyciąga owady, a nałożona na nią siateczka z ładunkiem elektrycznym wyeliminuje je raz na zawsze. Jest to doskonała propozycja na wszelkie imprezy plenerowe, w dodatku prosta w obsłudze i bezpieczna. Do użytku wewnętrznego natomiast, idealnie nada się lampka owadobójcza, którą wystarczy zastąpić dowolną żarówkę. Posiada ona trzy tryby, pozwalającą również na wyłączenie fioletowej lampy UV, która odpowiada za eliminację niechcianych owadów, dzięki czemu lampka może służyć nam także za zwykłe źródło światła. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które posłużyć może nam nawet przez kilka lat.

W przestrzeniach zewnętrznych warto także pomyśleć nad posadzeniem roślin, które odstraszają takie owady jak komary i kleszcze, a należą do nich m.in. lawenda, pelargonia i komarzyca. W taki sposób urozmaicimy swoją przestrzeń nie tylko wizualnie, ale dostarczymy sobie walorów zapachowych, a w dodatku damy pole do popisu (a raczej do pracy) pszczołom i trzmielom. Wraz z zastosowaniem akcesoriów na owady będziemy mogli być pewni, że natrętne owady nie będą zakłócały naszego spokoju, niezależnie czy jest to plenerowe przyjęcie dla znajomych, czy chcemy się po prostu spokojnie wyspać.