Spójny wygląd w łazience dzięki kompletom łazienkowym

Komplety łazienkowe są kluczem do zaprojektowania estetycznej łazienki. Dobierając meble z różnych kolekcji, możemy wprowadzić chaos do pomieszczenia. Warto zapewnić sobie spokój i harmonię z otoczeniem podczas intymnych zabiegów pielęgnacyjnych, abyśmy mogli zostawić za sobą całe zmęczenie i nabrać sił na działanie!

Żywa Łazienka

Artykuły łazienkowe zazwyczaj posiadają jasne, czyste barwy, dlatego wraz z ich eksploatacją, wszystkie rysy i zabrudzenia stają się bardzo widoczne. Powinniśmy dbać o regularną wymianę takiego sprzętu. Dzięki temu nie będziemy odczuwali monotonii, a łazienka będzie żywa i świeża. Jest to szczególnie ważne podczas czynności, które rutynowo wykonujemy codziennie, warto wprowadzać małe zmiany do swoich zwyczajów oraz do naszego otoczenia, aby pobudzić nasz mózg do kreatywnego myślenia.

W zależności od koloru ścian możemy wybrać komplety łazienkowe w podobnych kolorach, aby zachować estetykę dotychczasowej kompozycji, bądź zaszaleć i zdecydować się na kontrastującą barwę, która sprawi, że będą wyróżniać się na tle otoczenia i spełniać rolę mocnego akcentu pomieszczenia.

Ciemnoniebieski zestaw akcesoriów łazienkowych

Stylowe akcesoria łazienkowe wykonane z ceramiki w odcieniu dark blue, będą ciekawym rozwiązaniem w każdej łazience. Ciekawa barwa i bogate ornamentowe wzornictwo sprawią, że na pewno wszyscy zwrócą na nie swoją uwagę. Kiedy goście nas odwiedzą, nie będą musieli wszędzie szukać albo pytać nas; gdzie jest mydło, bo dozownik od razu zwróci ich uwagę.

Dodatkowo pojemnik na szczoteczki dopełni kompozycji we wnętrzach wszystkich możliwych aranżacji. Nawet kiedy posiadamy minimalistyczną łazienkę, dozownik do mydła nie będzie niepasującym elementem, kiedy w pobliżu będzie umieszczony uchwyt na szczoteczki.

Kiedy toaleta i łazienka są rozdzielone, pojemnik na szczotkę może spełnić rolę wspólnego elemntu wystroju pomiędzy pomieszczeniami. Metalowe uchwyty sprawią, że nasze komplety łazienkowe możemy spokojnie chwytać za przeznaczone do tego metalowe końcówki, nie obawiając się o ubrudzenie reszty.

akcesoria lazienkowe z tworzywa

Komplety łazienkowe, a ingerencja w ścianę

Czasem chcielibyśmy zmienić coś w naszej łazience, ale zasady panujące w domu nam to uniemożliwiają. Zakaz ingerencji w ścianę może wydawać się dużym ograniczeniem, ale to nie znaczy, że musimy zrezygnować z jakichkolwiek dodatków! Najczęstszym problemem jest to, że aby zamocować dany element, niezbędne jest wywiercenie dziury w ścianie. Kiedy nie znamy planów mieszkania, nie wiemy, którędy biegną rury z wodą oraz gdzie zatopiona w ścianie jest instalacja elektryczna - robiąc dziurę w ścianie, możemy doprowadzić do spięcia i zostać narażonym na porażenie prądem. Uszkadzając instalacje wodne, narobimy wielkich szkód, nawet jak stosunkowo szybko uda nam się zatamować cieknącą wodę - niestety będzie niezbędna dodatkowa wizyta specjalisty, która potrafi znacznie zwiększyć koszta, które wygenerują nowe komplety łazienkowe.

Power-Loc, czyli przyssawki

Dlatego warto pomyśleć, czy przypadkiem artykuły z samoprzyczepnym mocowaniem nie będą dla nas korzystniejszym rozwiązaniem. System power-loc zapewnia szybkie i łatwe mocowanie do powierzchni gładkich, oraz dużą wytrzymałość na obciążenia. Jedyne, o co musimy zadbać to dokładne oczyszczenie powierzchni, najlepiej za pomocą klasycznych środków czystości z alkoholem i przetrzeć lekkim papierem ściernym bądź twardymi szczotkami (oczywiście zachowując należyte środki ostrożności, aby nie uszkodzić ściany).

Funkcjonalny uchwyt łazienkowy

Zestaw akcesoriów

Zestaw akcesoriów łazienkowych MILAZZO pozwoli na umocowanie wszystkich potrzebnych sprzętów bezpośrednio do ściany. Dzięki temu, jeżeli okaże się, że jakieś miejsce jest niepraktyczne i kłopotliwe w używaniu; bez problemu będziemy mogli je odłączyć i przestawić. Metalowy, uniwersalny design sprawia, że po upływie czasu, każdą część będziemy mogli z łatwością umyć przywracając jej zachwycający blask. Pojemnik na szczotkę i uchwyt na papier toaletowy umieścimy w dowolnym miejscu ściany naszej ubikacji, a półka łazienkowa będzie ułatwiała sięganie po środki czystości podczas kąpieli, jeżeli zamontujemy ją na wyciągnięcie ręki.

Narożna półka łazienkowa przymocowana bez wiercenia

Pamiętaj, że zaopatrzenie łazienki będzie wyglądało spójnie wtedy, kiedy wybierzemy komplety łazienkowe z jednej serii. Wybieranie każdego produktu osobno może się dłużyć i być żmudne i męczące, a w przypadku zakupu całego kompletu, od razu dostaniemy wszystko, czego potrzebujemy i nie musimy się obawiać, że jeden z artykułów nie będzie pasował do reszty wystroju. Warto także odmienić wygląd łazienki stylowymi gadżetami.