Sposoby na czystą kabinę prysznicową

Urządzanie wnętrza naszego nowego domu lub mieszkanie bywa zajęciem niezwykle przyjemnym i pasjonującym. Każde z jego pomieszczeń zasługuje zatem na uwagę i troskę, bowiem wszystkie jego elementy składowe takie jak salon, sypialnia, kuchnia oraz łazienka (wyposażona w kabinę prysznicową) razem tworzą jedną, wyjątkową i niepowtarzalną oraz doskonale ze sobą harmonizującą całość.

Łazienka stanowi niezwykłą część domu - zwłaszcza dla kobiet, bowiem tutaj przygotowujemy się każdego ranka do pracy wykonując staranny makijaż oraz codzienne zabiegi higieniczne, upiększamy swoją urodę, a po długim oraz intensywnym dniu relaksujemy w wannie pełnej piany lub pod ciepłym jej strumieniem w kabinie prysznicowej. Jest to miejsce będące azylem oraz domowym SPA, dlatego nie należy zapominać o tym jak ważna jest konserwacja łazienki oraz utrzymanie jej w należytej czystości i porządku.

Często z praktycznych względów oraz dysponując niewielkim metrażem decydujemy się na umieszczenie w naszej łazience kabiny prysznicowej zamiast wanny. Mało komu jednak w tym momencie do głowy przychodzi fakt, iż utrzymanie kabiny prysznicowej w nieskazitelnej kondycji oraz czystości wymaga od nas pewnego wysiłku i zaangażowania.

Czysta kabina prysznicowa to jednak wizytówka naszej łazienki, która świadczy o nas samych, dlatego warto jest znać kilka doskonałych oraz sprawdzonych sposobów na to, aby zawsze lśniła. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na to jak utrzymać kabinę prysznicową w należytej kondycji:

Sprzątaj regularnie

Regularne sprzątanie po każdej kąpieli zdecydowanie ułatwi nam misję pod hasłem przewodnim czysta kabina prysznicowa. Podczas kąpieli woda zmieszana z kosmetykami przeznaczonymi do mycia oraz pielęgnacji ciała i włosów ścieka po taflach kabiny oraz zatrzymuje się w jej zakamarkach tworząc nieestetyczne osady oraz kamień.

Całej sytuacji nie pomaga również niedbalstwo oraz odkładanie prac porządkowych na tak zwane przysłowiowe jutro, które tak naprawdę nie wiadomo kiedy nastąpi. W ten sposób zabrudzenia oraz osady będą się nawarstwiać do tego stopnia, że ich usunięcie - kiedy wreszcie nabierzemy ochoty na domowe porządki może okazać się niezwykle trudne.

Dlatego w tym miejscu warto zdać sobie sprawę, iż systematyczność jest najważniejsza kiedy pragniemy, aby w łazience ,,czysta kabina prysznicowa'' stała się naszym powodem do dumy. Mało tego regularnie spłukując kabinę po każdej kąpieli strumieniem czystej wody, tak aby usunąć z jej powierzchni oraz zakamarków wszelkie pozostałości mydła i osadów, a następnie wycierając ją dokładnie do sucha miękką ściereczką z mikrofibry - zaoszczędzimy sobie mnóstwa czasu i wysiłku, bowiem dzięki takim codziennym, rutynowym czynnościom poważne osady oraz zabrudzenia właściwie nie będą się na powierzchni naszej kabiny tworzyły.

Stylowa i nowoczesna kabina prysznicowa

Zadbaj o odpowiednie środki czyszczące oraz akcesoria

Przy regularnym spłukiwaniu pozostałości kosmetyków oraz osadów z powierzchni kabiny, konserwacja łazienki może stać się sprawą całkiem prostą. Wystarczy odpowiednio dobranymi środkami myjącymi oraz specjalnymi akcesoriami doczyszczać kabinę raz w tygodniu. Czynność ta nie powinna nam jednak zająć dużo czasu oraz wysiłku.

Pamiętajmy oczywiście, aby używać w tym celu środków przeznaczonych do określonych typów powierzchni, dzięki czemu nie zniszczymy naszej kabiny prysznicowej. Do mycia kabiny doskonale sprawdzi się specjalny żel do usuwania osadu wapiennego, za pomocą którego w szybki oraz bezpieczny sposób usuniemy wszelkie zabrudzenia. Również dobór akcesoriów czyszczących jest niezwykle ważny. Zrezygnować powinniśmy z szorstkich oraz ostrych przedmiotów, które mogą trwale porysować ścianki kabiny oraz zaopatrzyć się w miękkie ściereczki o delikatnej strukturze. Przydatna może okazać się także specjalna ,,ściągaczka'' do wody. Oprócz regularnego mycia zakamarków i ścian kabiny niezwykle istotne w konserwacji łazienki jest także doczyszczanie kafelków oraz fug. Doskonałym preparatem , który świetnie radzi sobie z tego typu zabrudzeniami jest preparat do pielęgnacji kafelków Wenko.

Kobieta czyszcząca kabinę prysznicową

Nie stroń od naturalnych środków czyszczących

Stwierdzenie, że akurat podczas ostatnich zakupów zapomniałeś o specjalnym środku do usuwania osadów oraz kamienia, i dlatego nie umyłeś kabiny prysznicowej nie powinno stanowić żadnej wymówki. Kabinę można bowiem doskonale doczyścić z osadów oraz kamienia za pomocą naturalnych specyfików obecnych niemal w każdym domu.

Wystarczy do tego celu soda oczyszczona oraz ocet spirytusowy. Ocet zmieszany w stosunku 1:1 z ciepłą wodą doskonale poradzi sobie z wszelkimi zabrudzeniami oraz kamieniem jaki bardzo często osadza się na ścianach prysznica oraz baterii i słuchawce. Ponadto świetnie nabłyszcza i dezynfekuje, dlatego warto po niego sięgnąć kiedy zależy nam na szybkim pozbyciu się brudu.

Soda oczyszczona z kolei w duecie z wodą utlenioną może okazać się niezastąpionym panaceum na wszelkiego rodzaju grzyby oraz pleśnie, które uwielbiają wilgotne pomieszczenia i często tworzą się w łazience w obrębie kabiny prysznicowej. Są one bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia oraz dróg oddechowych, dlatego powinniśmy za wszelką cenę ich unikać.

Jeżeli jednak zauważymy ich początki w naszej łazience nie wpadajmy od razu w panikę - na charakterystyczne czarne kropki spleśniałej powierzchni nasypmy sodę oczyszczoną, a następnie miejsca te bardzo dokładnie wyszorujmy polewając w końcowym etapie wodą utlenioną oraz pozostawmy do samoistnego wyschnięcia.

Sprzątaczka myjąca drzwi kabiny prysznicowej

Zapobiegaj rozwojowi pleśni oraz grzybów

Pleśń oraz grzyby uwielbiają wilgotne pomieszczenia, dlatego bardzo często tworzą się w zakamarkach kabiny prysznicowej oraz na suficie w łazience. Aby skutecznie zminimalizować ryzyko ich powstawania powinniśmy po każdym prysznicu - uchylać drzwi kabiny oraz otwierać okna i najlepiej wietrzyć całe pomieszczenie.

W ten sposób nasz kabina prysznicowa o wiele szybciej wyschnie, a grzyby i bakterie nie będą się w jej obrębie tak szybko namnażać.

Dzięki systematyczności oraz dokładności i regularnemu sprzątaniu konserwacja oraz utrzymanie w czystości łazienki może okazać się całkiem prostym zadaniem. Będzie miało to także odzwierciedlenie w przedłużeniu żywotności oraz utrzymaniu w doskonałej kondycji wszystkich elementów składowych naszej kabiny prysznicowej i jej otoczenia, które mimo upływu lat będą nam doskonale służyć zachowując swoje wszystkie najważniejsze funkcje praktyczne oraz walory estetyczne.

Kąpiel w czystej i zadbanej kabinie jest korzystna dla naszego zdrowia oraz przyczyni się do doskonałego samopoczucia.