Sposoby na upiększenie wnętrza haczykami i wieszakami

Jest to druga część inspiracyjnego wpisu na temat wieszaków i haczyków. Sprawdź, jak w prosty i szybki sposób można wykonać samemu piękne haczyki i wieszaki!

Link do pierwszej części wpisu:

Jak upiększyc wnętrze za pomocą haczyków i wieszaków

Ozdoby na ścianach, czyli haczyki w misji upiększania wnętrza

Fantazyjne kształty potrafią być zachwycającą ozdobą każdej ściany. Zrobisz je w bardzo prosty sposób – potrzebujesz do tego jedynie… haczyków samoprzylepnych, które rozmieścisz na ścianie w taki sposób, aby wyznaczały wybrany przez ciebie kształt. Na haczykach możesz zamontować dowolne ozdoby – sezonowo mogą to być bombki lub światełka. W ciągu roku dobrym pomysłem będzie zamontowanie na nich zdjęć upamiętniających ważne chwile lub bliskie ci osoby. Wystarczy, że do haczyków przymocujesz klamerki, do których bez problemu przyczepisz swoje ulubione zdjęcia i gotowe!

Do wykonania ozdoby będziesz potrzebować:

 • Haczyki samoprzylepne: Haczyki
 • Klamerki
 • Ulubione ozdoby

Czas wykonania: 30 min

Wieszak łazienkowy, jakiego jeszcze nie miałeś!

Aby stworzyć piękne wieszaki łazienkowe, możesz użyć zwykłych metalowych haczyków lub nieco bardziej ozdobnych – wszystko zależy od tego, jaki wybierzesz materiał do umocowania ich i od tego, na co pozwala ci wystrój wnętrz w twojej łazience.

Wybrane przez ciebie haczyki, zamiast bezpośrednio do ściany, przymocuj do deski lub płyty laminowanej. Górną część tworzywa możesz ozdobić – krótki napis lub jakiś wzór wydają się być dobrym pomysłem, ale ty możesz wymyślić to, co tylko zechcesz.

Haczyki na drzwi w kształcie czterech kotków

Aby wykonać wieszaki do łazienki będziesz potrzebować:

 • Haczyki
 • Kawałek drewna/płyta laminowana
 • Farba
 • Pędzle

Czas wykonania: 60 min

Nie jesteś przekonany do samodzielnego wykonywania wieszaków? Znajdź coś dla siebie w naszym sklepie! Dobrym rozwiązaniem do łazienki będzie bambusowy wieszak na ręczniki z metalowymi haczykami lub wieszaki do łazienki bez wiercenia albo wieszak łazienkowy okrągły.

Wieszak z patyków? Jak najbardziej!

Potrzebujesz dwóch lub trzech patyków (dobrze, jeśli będą podobnej grubości). Jeśli lubisz naturalny kolor drewna – zostaw je w takiej formie lub jeśli, wolałbyś bardziej dopasować ich kolor do swojego wnętrza – użyj farby. My polecamy zostawić je w swoim naturalnym kolorze lub pobielić.

Patyki zwiąż ze sobą sznurkiem jutowym w dwóch miejscach. Następnie w kije wkręć małe haczyki, które powinny znajdować się w pozycji pionowej. Twoja konstrukcja jest już gotowa, aby ozdobić ją różnego rodzaju dekoracjami, np. gipsowymi serduszkami lub filcową girlandą.

Haczykom możesz też pozostawić nieco bardziej pragmatyczną funkcję i przeznaczyć je np. do trzymania na nich filiżanek lub akcesoriów kuchennych – jeśli chciałbyś taką konstrukcję powiesić w kuchni. Dobrze sprawdzi się też w przedpokoju lub na balkonie bądź tarasie.

Będziesz potrzebować:

 • Haczyki
 • 2-3 patyki
 • Farba (opcjonalnie)
 • Sznurek jutowy
 • Ozdoby na haczyki (opcjonalnie)

Czas wykonania: 60 min

Metalowy wieszak do zamontowania na drzwiach

Bajkowe lampiony w twoim domu – zrób je samodzielnie!

Lampiony są nie tylko pięknym dodatkiem do ogrodu, ale mogą również pełnić funkcję np. oryginalnej lampy w mieszkaniu – jeśli do jego wykonani a dodasz haczyk!

Z pewnością przydadzą Ci się:

Czas wykonania: 30 min

Sposób wykonania:

 1. Przytwierdź haczyk do deski
 2. Następnie deskę z haczykiem przymocuj do ściany
 3. Powieś na przymocowanym w ten sposób do ściany haczyku lampion.
 4. Gotowe!

Organizer na biżuterię – koniec z poplątanymi łańcuszkami

Jeśli twoja biżuteria nie ma swojego stałego miejsca i plącze się gdzieś między szufladami – polecamy ci zrobienie swojego własnego organizera na biżuterię.

Być może wydaje ci się, że jego wykonanie jest skomplikowane, jednak zapewniamy, że wbrew pozorom jego stworzenie jest banalnie proste i zajmuje naprawdę mało czasu!

Do jego wykonania będziesz potrzebować:

 • Haczyki samoprzylepne (dowolna ilość)
 • Stara rama do obrazu / ramka na zdjęcia

Czas wykonania: 15 min

Sposób wykonania:

Wewnątrz ramy przyklej samoprzylepne, małe haczyki. Ich wygląd zależy od ciebie, my jednak polecamy wybrać takie, które nie będą się rzucały w oczy. Dzięki temu twoja biżuteria będzie na pierwszym planie.

Aluminiowy wieszak z trzema pojedynczymi haczykami