Stojak na papier toaletowy - przegląd nowości i klasyków

Łazienka to jedno z takich pomieszczeń, w których ergonomia gra pierwsze skrzypce. Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych kwestii jest umiejscowienie papieru toaletowego - zarówno pozostającego w użytku, jak i jego zapasów. Doskonałą propozycją jest stojak na papier, który nie wymaga montażu i w każdej chwili możemy go przestawić, a to ogromny plus posiadania takiego akcesorium. W dodatku producenci oferują obecnie wiele różnorodnych modeli stojaków na papier toaletowy, nastawionych na różne potrzeby, a to pozwala na dostosowanie odpowiedniego modelu ze względów praktycznych i estetycznych. Stojak na papier toaletowy nowoczesny, klasyczny - wybór jest naprawdę szeroki. Nieobojętne będzie także dostosowanie stojaka do metrażu łazienki, co zapewni pełnię funkcjonalności.

Jaki stojak na papier toaletowy sprawdzi się w małej łazience?


O ile w większych łazienkach nie ma specjalnych ograniczeń, jeśli chodzi o dobór stojaka, to zadanie może wydać się bardziej skomplikowane, gdy łazienka jest mała lub w przypadku trudnego umiejscowienia sedesu. Na szczęście znaleźć można również takie modele, które doskonale wkleją się również w niewielkie przestrzenie, ze względu na kompaktowe rozmiary. Najczęściej cechują się klasycznym wyglądem, są proste, ale sprawdzają się w swojej podstawowej roli, jaką jest wygodne przechowywanie papieru toaletowego. Taki stojak można ustawić w jak najbardziej dogodnym miejscu, zmieści się nawet w niewielkim kąciku łazienki, co sprawia, że jest to bardzo praktyczny atrybut małej łazienki.

stojaki na papier

Nowoczesny stojak na papier toaletowy - czyli jaki?


Stojaki mogą cechować się prostotą, ale też wielofunkcyjnością. Różnią się także pod względem designu, kolorystyki, ale też materiałów, z których są wykonane. Stojak na papier toaletowy drewniany z półką na telefon lub książkę i miejscem na zapas to propozycja jednego z takich nowoczesnych rozwiązań, która niewątpliwie podwyższy komfort korzystania z toalety, a przy tym będzie się też bardzo stylowo prezentować. Jeśli lubimy niebanalne rozwiązania (i koty), to designerski stojak na papier toaletowy glamour z kocim motywem będzie doskonały i sprawdzi się nie tylko w swej praktycznej roli, ale stanie się też istną ozdobą łazienki. Bardziej prostym, ale równie stylowym rozwiązaniem jest natomiast stojak na papier toaletowy czarny wykonany z metalu, cechujący się także wysoką wytrzymałością. Będzie się też dobrze prezentować we wnętrzach loftowych. Czym jeszcze może charakteryzować się nowoczesny stojak na papier toaletowy? Dobrym dopasowaniem kolorystycznym! Dostępne są też modele w szerokiej palecie barw do wyboru - od czarnych i białych po żółcie i zielenie, dzięki czemu można stworzyć w swojej łazience ciekawą, kolorystyczną kompozycję.

stojaki na papier toaletowy

Alternatywa dla stojaka na papier toaletowy


Klasyczną alternatywą dla stojaka jest tradycyjny, montowany na ścianę uchwyt. Takie rozwiązanie ma jednak rację bytu jedynie, gdy w okolicy sedesu znajduje się miejsce, na którym będziemy mogli przymocować uchwyt w taki sposób, aby móc wygodnie sięgać po papier. Jest to kluczowa kwestia, którą należy dokładnie rozpatrzyć.

Gdzie powiesić uchwyt na papier toaletowy - na jakiej wysokości i jak go zamontować?

Uchwyt powinien znajdować się na ścianie sąsiadującej z sedesem, najlepiej po lewej stronie w przypadku osoby praworęcznej i na wysokości 80-100 cm od podłogi. Najważniejsze, aby znajdował się w zasięgu ręki i umożliwiał swobodne złapanie za papier z pozycji siedzącej.
Można zdecydować się na tradycyjny montaż przy użyciu wiertła, jeśli jednak obawiamy się takiej ingerencji, kiedy płytki są już położone, to zdecydować się można na uchwyt na przyssawce, która skutecznie utrzyma całość.

Szerokie możliwości wyboru sprawiają, że w każdej łazience jesteśmy w stanie tak zaaranżować potrzebne akcesoria, żeby codzienne funkcjonowanie było proste i przyjemne. Względnie banalne kwestie, takie jak uchwyty i stojaki na papier toaletowy mogą zasadniczo wpłynąć na łazienkową przestrzeń, zarówno pod kątem ergonomii, jak i stylistyki.