Stojaki i wieszaki na biżuterię - porządek i dekoracja w jednym

Biżuteria jest radością, zabawą i ozdobą prawie każdej kobiety. Gromadzimy nasze klejnoty od dzieciństwa, lubimy się nimi cieszyć i nosić przy każdej okazji. Wiele rzeczy ma wartość sentymentalną i emocjonalną, są pamiątką po ludziach, sytuacjach i przeżyciach. Pamiętamy od kogo jest ta para kolczyków, gdzie kupiłyśmy ten naszyjnik, oraz do czego pasują czerwone trójsznurowe korale. Gdy skarbów nazbiera się dużo konieczne jest poukładanie ich w sposób wygodny, praktyczny i efektowny. Do tego właśnie służą szkatułki i kuferki na biżuterię, a także takie precjoza jak eleganckie drzewko na biżuterię lub stojak na biżuterię z lusterkiem oraz najprzeróżniejszej maści i kształtu stojaki. Jak ich używać dla naszej najlepszej korzyści?

Stresująca plątanina

Większość kobiet doświadczyła tego stresu, gdy mężczyzna czeka, czasu mało, trzeba już wychodzić, a naszyjniki się splątały z łańcuszkami i nie można rozdzielić korali od rzemyków. Gdy wszystkie długie ozdoby splątały się w jeden wielki kłębek i nijak nie da się nic wyciągnąć, ani znaleźć. I gdy wszelkie próby wydobycia jakiejś upragnionej rzeczy kończą się na jeszcze ciaścniej zaciągniętych supłach lub na urwaniu któregoś sznura i gonieniu koralików po podłodze. Gdy już kolejny kolczyk nie ma pary i tak dalej… Taki stres jest bardzo nieprzyjemny i zachęca nas do szukania dobrego rozwiązania. Na szczęście rozwiązań jest wiele, niektóre stare jak świat, a inne nowoczesne.

Wieszak na biżuterię

Aby uniknąć opisanej wyżej nerwowej sytuacji, warto zaopatrzyć się np w wieszak na biżuterię.

Sympatyczny wieszak na długie wisiory, kolie, korale, łańcuszki, korony, ozdoby do włosów, a także niezliczone pary kolczyków, rozwiąże wiele kłopotów z szukaniem. Wieszaki w kształcie romantycznych okienek, bądź chmurek pozwolą posegregować biżuterię i zaprowadzić porządek w naszych skarbach. Wieszaki z biżuterią są ozdobą samą w sobie i można je wyeksponować w sypialni, bądź salonie w pobliżu miejsca gdzie zazwyczaj się stroimy. Wieszak z biżuterią może nawet wisieć w kuchni, gdzie często chodzimy i gdzie, jeśli mamy na to wystarczająco miejsca chętnie ucieszymy oczy swoim ostatnim nabytkiem.

Stojak na biżuterię

Na mniejsze klejnoty bardzo przydatny może być stojak na biżuterię. Form tych praktycznych gadżetów jest bardzo wiele. Są eleganckie stojaki w kształcie manekina, zalotnego oka, złotej korony, pięknego drzewka, obrotowej szafeczki, uroczego domku, pieska jamnika, słońca i wielu innych. Też ich rozmiary są różne: od drobnych po wielkie. Ważne aby nasz stojak spełniał swoją funkcję, czyli pomieścił wszystkie bransolety, kolczyki i wisiory i to w sposób wygodny i prosty. Panie rozmiłowane w porządku lubią mieć osobne stojaki na różnego rodzaju ozdoby. Czasem segregujemy biżuterię kolorami. Na przykład, turkusowe, niebieskie rzeczy osobno niż czerwienie i pomarańcze. Czasem segregujemy ze względu na stopień elegancji i wówczas drogie, ciężkie kamienie, oraz artystyczne ceramiki, czy metaloplastyka będą osobno, niż proste, tańsze koraliki. Możemy też kierować się przy segregacji przeznaczeniem danej ozdoby, czyli: osobno rzeczy do pracy, osobno na szaloną imprezę u znajomych i osobno na wielce uroczyste i eleganckie ceremonie. Bardzo poręczne są też stojaki z lusterkiem, które zachęca do miłego przymierzania i dobierania akcesoriów przez nawet kilka kwadransów.

Kobieta i stojak na biżuterię

Szkatułki i kuferki

Na drobne przedmioty, jak kolczyki, pierścionki, spinki, luźne koraliki, przywieszki lub kamienie, bardzo praktyczne są szkatułki i kuferki. Ich liczne kształty i kolory pozwalają wybrać ten najodpowiedniejszy. Często są one z podwójnym dnem, z szufladkami i przegródkami ułatwiającymi segregowanie i porządkowanie naszych klejnotów. Niektóre mają pozytywkę, która uroczo kręci się i gra gdy otworzymy wieczko. Melodyjki są kojące i urocze, bardzo sympatyczne dla uszu. Moment wyboru ozdoby staje się jeszcze bardziej uroczysty i rytualny oraz przyjemny, a o przyjemność nam tutaj bardzo chodzi.

Można sobie wybrać kuferek z rączką która ułatwia przenoszenie, jeśli podróżujemy z naszą biżuterią i potrzebujemy sprawnie i wygodnie zapakować ozdoby i móc z nich skorzystać wygodnie w innym miejscu.

Kobieta i szkatułka na biżuterię

Kolekcja w ładzie

Wiele osób kolekcjonuje biżuterię. Podróżniczki, które często odwiedzają różne bardziej lub mniej egzotyczne kraje przywożą z nich pamiątki w postaci kolczyków, bransolet lub wisiorków. Szczególnie Indie ostatnio, Turcja i kraje azjatyckie, a także Peru, Gwatemala i kraje Ameryki Południowej są ostatnio dostarczycielami pięknych ozdób. Są to unikatowe przedmioty z piór, bądź pięknych części roślin. Innym typem kolekcjonerów są osoby rozmiłowane w kamieniach szlachetnych i półszlachetnych eksponowanych w magicznych oprawach ze srebra, złota, sznurka, czy drewna. Taka kolekcja biżuterii z kamieniami zdarza się w dzisiejszych czasach częściej niż kiedyś. W przypadku kolekcji wieszaki, stojaki i szkatułki są absolutnie niezbędne do wygodnego przechowywania zbiorów w porządku i z sensem.

Stojak na biżuterię