Stojaki na parasole - idealne na mokry parasol

stojak na parasol

Mokre parasolki bywają problematyczne, dlatego w każdym przedpokoju powinien znaleźć się praktyczny i stylowy stojak na parasol. Podpowiemy Ci jak wybrać odpowiedni. W naszym klimacie parasole są niezbędne i to bez względu na porę roku. Dlatego w polskich domach zawsze jest więcej niż jeden parasol. Ich przechowywanie ułatwiają stojaki na parasolki, które zajmują niewiele przestrzeni, a chronią podłogi przed zachlapaniem.

Stojak na parasol - podstawowa funkcja

Użyteczność stojaka na parasole jest bezdyskusyjna. Kiedy wracamy w deszczowy dzień do domu, przynosimy ze sobą przemoczony, ociekający parasol. Dobrze dobrany stojak na parasol będzie chronił podłogi przed ociekającą wodą. Kiedy parasol wyschnie, zgromadzoną na dnie wodę wylejesz i gotowe.

Stojaki na parasolki rozwiązują również problem przechowywania tych akcesoriów. W Twoim domu jest z pewnością co najmniej jedna parasolka. Odkładanie jej na stojak to sposób by nie szukać jej przed wyjściem z domu w deszczowy dzień. Kiedy przychodzą goście - ich parasolki również nie są problematyczne. Bo co z nim zrobić? Zostawić ociekający przed wejściem czy rozłożyć do osuszenia? Przecież może przeszkadzać sąsiadom. Wynoszenie parasola do łazienki to też kiepski pomysł, bo zwykle goście zapominają o nich, szczególnie jeśli pogoda zmieni się w trakcie ich wizyty.

Właśnie dlatego w Twoim przedpokoju powinien stać stojak na parasol, bo zwyczajnie jest akcesorium, które ułatwia życie.

Stojak na parasol jako element dekoracji

Aranżacja wnętrz to sztuka, która polega na umiejętnym dobieraniu wyposażenia. Przedmioty użytkowe powinny pasować do stylu, w jakim dom jest urządzony i zdobić go. Stojaki na parasolki to akcesoria do przedpokoju, czyli przestrzeni, którą Ty i osoby Cię odwiedzające widzicie jako pierwszą natychmiast po przekroczeniu progu mieszkania. Dlatego stojak na parasol warto dobrać tak, by zdobił wnętrze. Nie musi być idealnie dopasowany do mebli czy pozostałych elementów wyposażenia. Powoli odchodzimy od kompletnych zestawów składających się z identycznych akcesoriów.

Zanim wybierzesz stojak na parasol, zadaj sobie pytanie, jaki efekt chcesz osiągnąć. Czy ma to być element wyposażenia, który ładnie wtopi się w tło, czy może mocny akcent aranżacyjny? Obie strategie są właściwe, ale wiele zależy od stylu, w jakim urządzony jest przedpokój.

Klasyczne aranżacje warto urozmaicić efektownym dodatkiem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że tak niepozorne akcesoria, jak stojaki na parasole mogą reprezentować niebanalny design. Nie bój się zaryzykować i wstawić stojak na parasolki w bardzo intensywnym kolorze. Takie dodatki ożywiają wnętrza - sprawiają, że stają się ciekawsze.

Do minimalistycznych aranżacji o industrialnym charakterze polecamy proste modele z metalu. Są bardzo uniwersalne, pasują do wnętrz prywatnych i biurowych. Tak, w holu Twojej firmy również powinien znaleźć się stojak na parasol. Nasza propozycja to oszczędny w formie, wykonany z ażurowej siatki stojak. Jest smukły i optycznie lekki, więc idealnie sprawdzi się w niewielkim przedpokoju.

Druga propozycja to bardziej efektowny, ale również metalowy stojak na parasol. Forma spirali sprawia, że jest bardzo interesujący. Z drugiej strony nie przytłacza przestrzeni - podobnie jak poprzedni jest bardzo lekki optycznie. Uzyskana w ten sposób równowaga pomiędzy praktycznym zastosowaniem a nowoczesnym designem daje gwarancję, że nasz stojak na parasol będzie pasował do wielu wnętrz. Wykonany jest ze srebrnego metalu, jego powierzchnia odbija światło, a jak wiesz, takie dodatki są pożądane w małych i ciemnych wnętrzach. Tego typu stojaki na parasolki doskonale wpisują się w aranżacje nowoczesne, ale również we współczesny eklektyzm.

Co warto wiedzieć przed zakupem stojaka na parasol?

Skoro nasz stojak na parasol ma mieć kontakt z wilgocią - to jego podstawową cechą powinna być odporność na ten czynnik. Akcesoria tego typu, które niszczeją w kontakcie z wodą, powinieneś omijać szerokim łukiem. Choć drewniane akcesoria są piękne i stylowe, to stojaki na parasolki lepiej wybierać z metalu, szkła lub tworzyw sztucznych.

W przypadku akcesoriów metalowych musisz zachować rozwagę. Wybieraj tylko te wykonane ze stali szlachetnej lub chromowane. Metalowy stojak na parasol niezabezpieczony przed wilgocią z czasem zacznie rdzewieć. Nie tylko straci swoją estetykę, ale również zacznie brudzić parasole.

Ważnym elementem stojaka jest ociekacz - w nim zbierze się woda, skapuje z parasolki. Warto by był to element, który można łatwo osuszyć. Zwykle na dno stojaka stanowi miseczka, którą można wyjąć, by wylać nagromadzoną wodę. To praktyczne rozwiązanie, które ułatwia użytkowanie akcesorium.

Dobrze, jeśli stojak na parasol jest ażurowy lub na tyle szeroki by do suszących się parasoli był stały dostęp świeżego powietrza. Są one wykonane z tkanin syntetycznych, szybkoschnących, ale nie wyklucza to powstawania pleśni, jeśli będziesz je suszyć w niewłaściwy sposób. Jeśli postawisz na stojak zamknięty, to powinien on mieć większą średnicę lub otwory wentylacyjne.

Wiesz już jak wybierać stojaki na parasolki

Podstawowe informacje zawarte w naszym poradniku to tylko podpowiedzi, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego rozwiązania. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. Znajdziesz tu nie tylko praktyczne stojaki na parasole - mamy dla Ciebie wszystko, co niezbędne, by urządzić wygodne i funkcjonalne wnętrza.