Stolik do łóżka - jaki powinien być?

Człowiek w dzisiejszych czasach potrafi być bardzo zajęty. Mnogość zajęć, konkretne sprawy związane z pracą, pośpiech i stres to coś, co zna zapewne każdy z nas. W związku z tym zaczynamy dobrze planować i gospodarować naszym wolnym, cennym czasem. Jednakże czasem możemy połączyć komfort z pracą. Szczególnym miejscem komfortu jest nasze łóżko. Niestety bywa tak, że zamiast poświęcić czas na leżenie, musimy pracować w domu. A co jeśli da się połączyć te dwie rzeczy?

Z drugiej strony czasem przychodzą dni, kiedy nie zamierzamy w ogóle wychodzić z łóżka, chcąc zrobić wszystko, od zjedzenia śniadania po zajęcie się książką lub papierami z pracy. I możemy to zrobić w bardzo wygodny sposób! Naszym oczekiwaniom może sprostać stolik do łóżka. Przyznaj, nigdy nie wpadło ci do głowy posiadanie tego małego, ale funkcjonalnego mebla. Ale skoro tu jesteś, chętnie doradzimy ci jaki stolik najlepiej kupić. Zastosowanie stolika do łóżka, wbrew pozorom, jest szerokie. Wymienimy kilka najczęstszych, opisując również, czym powinny się cechować takie stoliki w danym przypadku.

Wygodne śniadania

Śniadanie do łóżka, kto z nas o tym nie marzył chociaż raz w życiu? Marzenia skonfrontowane z rzeczywistością mogą jednak być pasmem małych problemów. W tym wypadku lepiej przygotuj się na plamy na pościeli, okruchy na prześcieradle. Jedzenie kanapek, jajek, picie herbaty bądź kawy w łóżku może być ryzykowne, chyba że posiadasz stolik do łóżka. Od teraz śniadania w łóżku nabierają przyjemności i nie ogranicza cię brak miejsca postawienie talerzy, sztućców, szklane lub butelek. W związku z tym stolik taki musi cechować się solidnym wykonaniem, stabilnym blatem, oraz składanymi nóżkami.

Ten uniwersalny stolik ze składanymi nóżkami ułatwi ci łatwy demontaż zaraz po śniadaniu, możesz odłożyć go na bok, nie brudząc przy tym niczego wokół. Zwróć uwagę na wykonanie nóżek, również muszą cechować się stabilnością i sprawnością mechanizmu umożliwiającego składanie nóżek. Sprawdź również, czy stolik posiada dodatkowe uchwyty, dzięki którym można stolik przenieść z miejsca na miejsce. Szerokość blatu też ma znaczenie, umożliwi komfortowe rozstawienie talerzy z kanapkami, kubków i innych potrzebnych akcesoriów. Nie chcesz przecież zahaczyć o coś ręką, co może się stać, kiedy wszystko stoi blisko siebie. Najlepsze blaty to blaty plastikowe, można je szybko wyczyścić po śniadaniu. Nie ma możliwości plam nie do usunięcia, nic nie ma prawa się wchłonąć. Śniadania ze stolikiem do łóżka zyskują na wygodzie i komforcie jedzenia. Twoim komforcie!

Wyszukany i stylowy stolik do łóżka

Laptop wciąż włączony

Taki stolik to doskonały przyjaciel dla każdego, kto ma możliwość pracy w domu, za pomocą internetu. To także wspaniałe udogodnienie dla tych którzy po pobudce i śniadaniu lubią sprawdzić portale informacyjne i dowiedzieć się co dzieje się na świecie. Zresztą stolik pod laptopa można mieć ze sobą, siedząc w dowolnym miejscu w domu, nawet jeśli lubisz czasem wygodnie usiąść na podłodze.

Zyskujesz przy tym komfort. Nie musisz trzymać laptopa na nogach lub brzuchu skarżąc się na niewygodę i dyskomfort. Czym powinien się cechować taki stolik?

Tutaj znowu ważna jest stabilność i wytrzymałość. Dobrze zaprojektowany stolik nie ulegnie szybkiego zniszczeniu. Zwróć uwagę na to, z czego zrobiony jest blat. Najlepsze będzie drewno zestawione z metalowymi nóżkami, najlepiej ze stali nierdzewnej. Spytaj sprzedawcę o włókna na blacie, te ułożone w różnych kierunkach, najlepiej o strukturze sinusoidalnej sprzyjają wysokiej jakości i wytrzymałości. Blat powinien również mieć możliwośc regulacji kąta nachylenia, często laptop położony pod kątem jest łatwiejszy w obsłudze, szczególnie jeśli zamierzamy skorzystać z klawiatury przez dłuższy czas. Na koniec przyszedł czas na najważniejszą cechę takiego stolika - blokada zapobiegająca zsunięciu się laptopa. Taki stolik również powinien być łatwy w montażu.

Kobieta siedząca przy stoliku z laptopem

Stolik w służbie zdrowia

Seniorzy, osoby chore które z pewnych względów nie mogą wstać z łóżka, docenią posiadanie stolika do łóżka. Mogą przy nim jeść, również korzystać z laptopa, oddawać się pasją jak czytanie książki czy stawianie pasjansa. Na stoliku mogą też trzymać swoje lekarstwa oraz całą masę innych rzeczy które są potrzebne podczas pobytu w łóżku. Stoliki do łóżka które używane są w ten sposób muszą spełniać kilka ważnych warunków. Stabilność, wytrzymałość oraz jakość wykonania. Oprócz tego również ograniczniki uniemożliwiające zsuwaniu się rzeczy, zwłaszcza talerzom z posiłkami. Zwróć koniecznie uwagę na możliwość regulacji takiego stolika oraz tego czy posiada kółka zamontowane przy nóżkach. Dzięki temu możemy taki stolik łatwo przesuwać oraz dosuwać. Ważnym elementem w tym wypadku będzie hamulec na kółkach który pozwoli nam na umieszczenie stolika w jednym miejscu.

Ważnym udogodnieniem są jeszcze wgłębienia na blacie, niektóre modele stolików do łóżka mają specjalne miejsca do umieszczenia butelek lub kubków. Podczas przypadkowego wstrząsu czy potrącenia stolika zmniejsza się ryzyko że coś wylejemy, butelki i kubki będą stabilnie stały wciąż na swoim miejscu. Stojąc na płaskim blacie mogłyby się wywrócić.

Kolejną ważną cechą tego typu stolików do łóżka jest łatwość w czyszczeniu. Muszą zapewnić łatwe usuwanie nieczystości i resztek posiłków. Oszczędność czasu i maksymalna wydajność, tym trzeba się kierować przy wyborze stolika który będzie pomocny dla osób chorych, by zapewnić im jak najlepszą opiekę i pewną samodzielność.

Biały kubek na drewnianym stoliku

Stolik do łóżka - dla każdego

Śniadania w łóżku, praca z laptopem, czytanie książki bądź opieka nad chorym. W każdym z tych wariantów komfort zapewni nam stolik do łóżka. W zależności od zastosowania, poszczególne modele muszą cechować się wytrzymałością, jakością wykonania i bezpieczeństwem dla korzystającego. Naszą wygodę wgłębienia w blacie na butelki lub kubki, ograniczniki zamontowane by zapobiec zsuwającym się rzeczom, szczególnie pomocne kiedy pracujemy z laptopem. Wszystko ma zwiększyć naszą wygodę podczas wykonywania czynności które śmiało możemy połączyć z pozostaniem w łóżku. Stolik do łóżka ma zapobiec bałaganowi na łóżku i dostępności potrzebnych nam rzeczy. Zastanów się nad kupnem takiego stolika już teraz i miej na uwadze nasze rady kiedy będziesz wybierać odpowiedni model.

Liczy się twój komfort!

lampka nocna na stoliku do łóżka