Stolik okazjonalny - pomocnik w domu, ogrodzie i na tarasie

Aranżacja i dobieranie odpowiednich dekoracji do naszego domu i mieszkania to często niełatwe zadanie. Chcemy, aby przestrzeń, którą dzielimy z najbliższymi, pozwalała nam na swobodę ruchów oraz łatwe i przyjemne wykonywanie codziennych czynności. Z tego właśnie powodu planowanie i organizacja są kluczowymi elementami, które powinniśmy brać pod uwagę zarówno przed jak i podczas zakupów mebli i dodatków. Wyposażenie naszych przysłowiowych czterech kątów odgrywa ważna rolę, ponieważ od niego właśnie zależy nasz komfort. Każdy mebel, każdy dodatek, a nawet najmniejszy bibelot powinien być dobrze przemyślany oraz idealnie współgrać z całą resztą, tworząc spójną, przyjemną dla oka całość. O ile zakup podstawowych i najpotrzebniejszych elementów często nie stanowi ogromnego wyzwania – zazwyczaj wiemy co nam się podoba lub nie oraz na jaki styl i kolorystykę chcemy postawić – o tyle późniejsze dobieranie tych mniejszych, dekoracyjnych elementów może okazać się prawdziwą sztuką. Często ciężko nam podjąć decyzję, mamy bowiem bardzo dużo opcji wyboru, które mogą przyprawić nas o oczopląs lub co gorsza, ból głowy. Nie dając się zwariować warto mieć w głowie przede wszystkim pomysł na wykorzystanie danych elementów wyposażenia domu.

stolik okazjonalny w salonie

Niestety musimy zdawać sobie sprawę, że przestrzeń, którą dysponujemy, ma również swoje ograniczenia i zwyczajnie nie możemy jej maksymalnie zagracić. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z głównych elementów wyposażenia salonu, czy jadalni. Warto jednak zastanowić się, czy wszystkie meble i akcesoria, które planowaliśmy kupić są nam absolutnie niezbędne lub czy możemy je w mądry sposób zastąpić przemyślanymi i mniej inwazyjnymi rozwiązaniami. Na przykład, czy jesteś przekonany, że musisz koniecznie ustawić w jadalni ogromny stół, mimo, że nawet jeśli podejmujesz gości to jest to na przykład sześć a nie dwadzieścia osób? Tego typu pytania warto zadać sobie już na etapie planowania przestrzeni. Dlaczego? Ciężki, wieloosobowy i duży stół znacznie ograniczy dostępną przestrzeń. A przecież nie tylko nie będziesz go używać codziennie, ale również masz inne możliwości zadbania o to, by nie zabrakło Ci miejsca podczas podejmowania gości. Co więc możesz zrobić? Słyszałeś już o stoliku okazjonalnym?

stoliki dekoracyjne

Stolik okazjonalny

Idealne określenie dla tego niewielkiego mebelka, który mimo swych rozmiarów, jest w stanie naprawdę wiele zmienić. Stolik okazjonalny to pomocnik domowy, który pomoże Ci rozwiązać problem ograniczonej przestrzeni oraz stworzy dodatkowe miejsce, którego możesz potrzebować podczas różnych okazji. Wyprawiasz przyjęcie w domu lub w ogrodzie? Chcesz raczyć się kawą i ciastkiem na tarasie lub balkonie? Nie musisz się martwić, że nagle zabraknie Ci miejsca. Stolik okazjonalny to rozwiązanie idealnie, ponieważ może on z powodzeniem spełniać wiele różnych funkcji. Z nim raz wszystko, co chciałabyś mieć pod ręką znajdzie się w odpowiednim miejscu. Koniec z zamartwianiem się o dodatkową powierzchnię, której często nam brakuje, szczególnie podczas podejmowania gości. Nie musimy z niczego rezygnować ani niepotrzebnie się ograniczać. Nieoceniona pomoc, jaką bez wątpienia jest stolik okazjonalny zdecydowanie przemawia na jego korzyść. Oto Twój nowy, mały pomocnik, z którego możesz skorzystać w dowolnie przez siebie wybranym miejscu.

stolik okazjonalny

Poza swoją już oczywistą praktyczną funkcją, stolik okazjonalny to również wysmakowany i elegancki dodatek. Z pewnością znajdziesz taki, który idealnie wpasuje się we wnętrze Twojego salonu, jadalni czy nawet sypialni. Atrakcyjny design, ciekawe kształty oraz kolorystyka sprawiają, że stolik idealnie wkomponuje się w styl, który nadałeś danemu pomieszczeniu. Zwróć jednak uwagę nie tylko na atrakcyjny wygląd, ale również na stabilność stolika. W zależności od jego przeznaczenia, możesz chcieć umieszczać na blacie zarówno flakon pełen pięknych kwiatów, stertę gazet lub książek, ale również dzbanek ze świeżo zaparzoną kawą lub herbatą. Niski, wysoki, ze szklanym czy drewnianym blatem, najważniejsze, by Twój stolik okazjonalny wychodził naprzeciw Twoim potrzebom i spełniał funkcję pomocnika gdziekolwiek go nie postawisz. Stabilna konstrukcja powinna iść w parze ze starannym wykonaniem, po to, aby stolik cieszył oko, ale również spełniał powierzoną mu funkcję. Postaw na nim co tylko chcesz i kiedy tylko chcesz. Skorzystaj z dekoracyjnego pomocnika, który nie tylko nie zajmuje za dużo miejsca, ale tworzy przestrzeń, której potrzebujesz na to, co aktualnie chcesz mieć pod ręką.

stolik okazjonalny