Stoliki na balkon - ranking TOP 4

Stoliki na balkon umilają nam czas spędzony na świeżym powietrzu, a wciąż w pobliżu domowego zacisza. Dzięki zaaranżowaniu miejsca do przycupnięcia możemy zjeść śniadanie na świeżym powietrzu, lub po delektować się słońcem, bez wychodzenia z domu.

Balkon jako nasza mała prywatna przestrzeń zewnętrzna

Kiedy posiadamy w naszym mieszkaniu balkon, możemy czerpać wiele korzyści. Taka przestrzeń, umieszczona na dworze, ale dostępna tylko dla domowników - może być naszym małym azylem.

Stolik jako dodatkowa przestrzeń dla naszej flory

Rośliny na stoliku

Sadząc kwiatki na naszym balkonie, możemy stworzyć przestrzeń, która będzie dla nas jak zewnętrzny ogród. Kiedy posiadamy stoliki balkonowe, możemy na nich umieścić dodatkowe doniczki, na które nie mamy już miejsca na parapecie. Jest to o wiele bezpieczniejsza opcja od zewnętrznego gruntu, ponieważ do naszej małej dżungli nie dostaną się szkodniki, pełzające po ziemi. W zależności od piętra możemy być mniej lub bardziej od nich oddzieleni. Pożyteczne owady za to, będą mogły bez problemu podlecieć bliżej naszych kwitnących kwiatów, aby je zapylić i z bliska przyjrzeć się kompozycji, którą stworzyliśmy.

Czarny dekoracyjny stolik balkonowy

metalowy stolik na balkon

Kiedy nasz balkon nie ma dużej powierzchni, a bardzo chcielibyśmy, urządzając go, umieścić w nim stolik balkonowy, czarna składana konstrukcja ze zintegrowaną tacą sprawdzi się idealnie.

Mała waga znacząco ułatwia składanie i rozkładanie stolika. Dzięki prostemu mechanizmowi, złożenie stołu zajmuje chwile, ponieważ wystarczy rozdzielić elementy i oprzeć o ściankę.

Mobilność blatu, to niewątpliwie bardzo duża zaleta. Dzięki niej możemy przygotować śniadanie, rozłożyć gotowe potrawy na blacie, jak na tacy i podać na balkonie. Bez problemu syto najedzą się 3 osoby. Po zjedzonym śniadaniu, na stoliku możemy umieścić doniczki, które wieczorem będziemy mogli zebrać.

Stolik balkonowy, na taras FIRA

Stolik balkonowy na taras

Innym sposobem na zagospodarowanie małej przestrzeni jest stolik mocowany do ścianki balkonu. Instalacja jest bardzo łatwa i nieinwazyjna. To znaczy, że nie musimy nic wiercić, ani wbijać gwoździe, ani w jakikolwiek sposób ingerować w budowę naszego balkonu. Wystarczy zamocować stabilne haki i uchwyty, na naszej balustradzie.

Cała konstrukcja jest wykonana z wysokiej klasy aluminium, które zapewnia stabilność na wysokim poziomie, a przy tym, zachowuje swoją charakterystyczną dla tego metalu własciwość - jest lekka. Przenoszenie stolika z miejsca na miejsce jest bardzo łatwe. Dzięki temu możemy na bieżąco zmieniać jego położenie oraz zastosowanie. Metalowy, stylowy design sprawia, że tworzy on z najbliższym otoczeniem ciekawą kompozycję.

Biały stolik ogrodowy metalowy

Większość mebli ogrodowych, znajdzie także zastosowanie na naszym balkonie! Sprzęty ogrodowe są projektowane w taki sposób, aby zmieniające się warunki atmosferyczne, nie wpływały negatywnie na ich konstrukcje. Kiedy są umieszczone na balkonie, będą mogły być ładne i użyteczne przez długi czas. Dodatkowo dzięki temu, że na naszym balkonie nie ma gleby oraz żyjących w niej stworzeń, meble są bardziej bezpieczne.

Białe, metalowe stoliki na balkon będą tworzyły piękną kompozycję w słoneczne dni. Dzięki solidnemu wykonaniu nie musimy się martwić o stabilność konstrukcji oraz trwałość farby. Kiedy nasz dom jest zaaranżowany w stylu industrialnym, taki stolik będzie mógł się sprawdzić nawet w środku mieszkania.

Składany stolik ogrodowy, stolik kawowy na taras

Białe stoliki na balkon w świetle mocnego słońca wyglądają majestatycznie. Meble pomalowane jasną farbą potrafią stworzyć wspaniały, ciepły i przyjazdy klimat. Składany stolik kawowo-tarasowy jest wspaniałym rozwiązaniem, kiedy lubimy wypić sobie gorącą kawkę na świeżym powietrzu. Tradycyjny design sprawia, że przyjemność czerpana z porannego ciepłego trunku na naszym balkonie, będzie większa.

Bialy stolik ogrodowy

Stoliki na balkon to jednak nie wszystko. Warto pomyśleć nad dodatkowymi elementami wystroju naszej zewnętrznej przestrzeni. Dowiedz się, jakie są najciekawsze sposoby aranżacji przytulnego balkonu.