Stoper do drzwi - zatrzymaj ciepło na dłużej

Stoper do drzwi chroni ściany i meble przed obijaniem. Pomaga również zatrzymywać ciepło wewnątrz. Jak wybrać Dekoracyjny stoper do drzwi wejściowych i wewnętrznych? Podpowiadamy!

Stoper do drzwi to niewielkich rozmiarów ciężarek, który ustawiamy przed lub za skrzydłem, w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Każde domowe akcesorium może być również efektowną dekoracją. Niepozorny stoper do drzwi może podkreślić charakter wnętrza i zachwycać designem.

Urocze stopery do pokoju dziecięcego

Większość dzieci zupełnie nie zwraca uwagi na takie drobiazgi jak fakt, że otwarte z impetem drzwi obijają meble lub ściany. Nam, rodzicom ten fakt niestety nie umyka. Naprawianie ściany lub mebli jest kosztowne, I po co te nerwy i wydatki? Lepszym rozwiązaniem jest zakup stopera do drzwi.

Do pokoju dziecięcego polecamy stoper w formie pluszaka. Sympatyczny zwierzak zablokuje drzwi w bezpiecznej odległości od ściany. Taki stoper doskonale wpasuje się w wystrój wnętrza pokoju malucha, w końcu wygląda jak pozostałe zabawki. Taki stoper przyda się również, gdy drzwi do pokoju malucha samoczynnie się zamykają, a Ty chcesz mieć na oku bawiącego się malca.

Stoper do drzwi wewnętrznych może mieć również formę tapicerowanego wałka. Pełni on dwie funkcje - zabezpiecza ściany przed obijaniem klamka oraz położony wzdłuż szczeliny zasłania ją. W ten sposób możesz wyeliminować straty ciepła. Tego typu odbojniki sprawdzą się zimą przy drzwiach wejściowych.

Dekoracyjny stoper do drzwi wejściowych

Wolnostojące stopery do drzwi to rozwiązanie, które eliminuje potrzebę wiercenia w podłodze. Może stanowić również bardzo efektowną dekorację. Chroni przed zatrzaśnięciem drzwi przez przeciąg oraz chroni ściany przed uszkodzeniem podczas otwierania.

Najcześciej wybierane stopery to klasyczne metalowe walce. Wyposażone są w antypoślizgowy spód i paski z gumy. Takie odbojniki pasują do każdego wnętrza, sprawdzą się również do drzwi wejściowych. Metalowy odbojnik możesz pozostawić na zewnątrz bez obawy, że się zniszczy.

Pomysłowa dekoracja, która jednocześnie jest niezwykle stylowa - stopery w formie zatrzymujących drzwi postaci. Czarna podstawa i stojące na niej srebrne postaci sprawiają, że całość prezentuje się wyjątkowo elegancko. Odbojnik wykonany jest z materiałów, które nie rysują podłogi i nie niszczą skrzydła drzwi. To bardzo ważna cecha tego typu akcesoriów, bowiem uszkodzenie drzwi może powodować ich nieszczelność i niekontrolowane straty ciepła.

stoper do drzwi

Jak wybierać stoper do drzwi?

Stoper wolnostojący to rozwiązanie uniwersalne. Choćby ze względu na fakt, że nie musisz montować go na stałe i możesz ustawić go zarówno przed jak i za drzwiami. Możesz go zatem używać zgodnie adekwatnie do swoich potrzeb.

Stoper do drzwi jest ciężki, dzięki temu dobrze wstrzymuje skrzydło drzwi. Zbyt lekki będzie przesuwał się za każdym razem, gdy zrobi się przeciąg i nie spełni swojej roli prawidłowo. Wybierając dekoracyjny stoper do drzwi zwróć uwagę na to czy będzie pasował do wystroju wnętrza. Pluszowe zwierzątka pasują bardziej do przestrzeni dla dzieci, natomiast do drzwi wejściowych warto wybrać stoper o minimalistycznej, eleganckiej formie.

Wybierz taki model, który nie będzie rysował podłogi i obijał drzwi. Najczęściej tego typu akcesoria powleka się tkaniną lub gumą. Podstawa stopera powinna być antypoślizgowa, dzięki temu pochłania siłę uderzenia.

Stoper czy odbojnik do drzwi to sposób na ochronę ścian i mebli przed przypadkowym zniszczeniem. Koszt ich zakupu jest nieporównywalny do kosztów napraw.