Strefa umywalki - Jak ją zaaranżować?

Od środków czystości po suszarkę do włosów, lokówkę, szampon i odżywkę - przestrzeń pod łazienkową umywalką jest idealna do przechowywania różnego rodzaju rzeczy. W tym artykule pokażemy Ci, jak zorganizować strefę umywalki, czyli całą przestrzeń na umywalce, pod nią, oraz wokół niej. Dzięki temu, zawsze szybko znajdziesz w swojej łazience to, czego szukasz.

Organizery

Wykorzystując organizery na kosmetyki, w pełni wykorzystasz cały potencjał miejsca do przechowywania, które znajduje się pod umywalką w łazience. To szybki i łatwy sposób, który zapewnia maksymalną satysfakcję. W dodatku, organizer na kosmetyki może sam w sobie stanowić stylowy element dekoracyjny. Mimo, że zwykle organizery są schowane, tak jak w tym przypadku, pod umywalką, to na rynku istnieje całkiem spory ich wybór jeśli chodzi o kolorystykę, styl i materiał wykonania. Może to wydać się dość specyficzną radą, ale organizer na kosmetyki, lub pojemnik z lusterkiem, mogą być wyjątkowo wszechstronnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o możliwości zastosowań. W dodatku nie są one zbyt drogie. Gdy masz ograniczony budżet, kupno organizera na kosmetyki z czterema przegródkami zamiast pojedynczego zestawu szuflad może znacznie wpłynąć na ostateczną cenę całości.

Organizer i niemowlak

Zrób porządek

Pierwszym krokiem w zorganizowaniu przestrzeni pod umywalką w łazience jest wyjęcie wszystkiego co się tam znajduje i wykonanie prac porządkowych. Może wydawać się to niewiarygodne, jak na wpół puste butelki szamponu namnażają się z dnia na dzień. Wyrzuć wszystko co jest stare lub po prostu nie powinno się tam znajdować.

porządki w łazience

Zainstaluj szafkę ścienną

Nie marnuj przestrzeni nad umywalką w swojej małej łazience. Zainstaluj szafkę na ścianie, aby móc przechowywać więcej rzeczy. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, taka szafka pozwoli Ci na trzymanie w łazience dodatkowych przedmiotów takich jak orzybory toaletowe, szampony, kremy, czy nawet środki czystości. Ważne jest jednak, abyś wybrał szafkę ścienną odpowiadającą Twoim gustom. Szafka powinna optymalnie wpasować się w całość wystroju Twojej łazienki.

biała łazienka z podłogą w czarne romby

Wykorzystaj drabinę jako półkę

Drabina do przechowywania jest jednym z najprostszych sposobów na dodanie dodatkowego miejsca do przechowywania. Co więcej, jest to także świetny sposób na podkreślenie charakteru pomieszczenia i na oryginalne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni. Na drabinie możesz, na przykład, powiesić ręczniki lub kosze. Dzięki temu uzyskasz zabawne rozwiązanie służące do przechowywania rzeczy w łazience, które pomoże Ci zaoszczędzić więcej przestrzeni i utrzymać porządek.

stylowa wanna w eleganckiej łazience

Wysoka półka

Jeśli chcesz, aby Twoja strefa umywalki była jak najbardziej funkcjonalna, musisz myśleć kreatywnie! Jednak jeśli brakuje Ci miejsca w łazience, wykorzystaj półkę umieszczoną wysoko. Dobrym miejscem na taką wysoką półkę może być obszar nad drzwiami, który rzadko się wykorzystuje. Może być on jednak świetnym miejscem do przechowywania rzeczy, których nie potrzebujesz na co dzień. Półka wisząca poza zasięgiem dostępnym na codzień może pomieścić dodatkowe przybory toaletowe lub ukryte odświeżacze powietrza, które pozwolą w utrzymaniu czystości w łazience. Alternatywnie, wysoka półka umieszczona nad umywalką może pomóc w przechowywaniu przedmiotyów sezonowych, takich jak oświetlenie sznurkowe i ozdoby, dopóki znowu nie będą potrzebne. Wypróbuj drucianą półkę, aby otrzymać bardziej nowoczesny wygląd lub użyj drewnianej półki jeśli zależy Ci na bardziej tradycyjnym wyglądzie przestrzeni.

półka

Przechowuj przedmioty w słoikach!

Słoiki przymocowane do drewnianej deski to doskonały pomysł, który pomoże Ci stworzyć elegancką przestrzeń wokół umywalki, służącą do przechowywania przedmiotów. Taki pomysł doskonale sprawdzi się w domu na wsi, lub w mieszkaniu zaprojektowanym w stylu rustykalnym. Duże słoiki mogą być idealną opcją do przechowywania wacików, pędzli do makijażu, patyczków do uszu, oraz szczoteczek do zębów i pasty do zębów. Jeśli chcesz wykorzystać ten pomysł u siebie w domu, przymocuj słoiki do deski za pomocą zacisków.

kolorowe guziki w słoiku

Wykorzystaj magnesy do funkcjonalnego przechowywania

Jeśli Twoje organizery lub apteczka wykonane są z metalowej obudowy, możesz zwiększyć ich potencjał przechowywania, dołączając do nich magnesy. Aby udekorować magnesy, możesz przykleić do nich materiał w kwiaty. Dzięki magnesom, zwiększy się funkcjonalność pojemników lub organizerów. Od tej pory wystarczy przyłożyć obcinacz do paznokci lub zalotkę do pojemnika, aby te trzymały się jego ścianki.

Umieść pudełka lub kosze w szafkach

Pudełka, kosze, a nawet tace schowane w szafkach łazienkowych nie tylko pomogą w uporządkowaniu produktów, ale także zmaksymalizują przestrzeń do przechowywania w strefie umywalki, jednocześnie ukrywając wiele przedmiotów codziennego użytku, które nie chcesz, aby znajdowały się na widoku. Dzięki temu powierzchnie w łazience wyglądać będą na znacznie czystsze, a Ty znacznie szybciej znajdziesz każdy przedmiot.