Styl Urban Jungle - jak wprowadzić go do wnętrza

Styl urban jungle to najciekawszy trend ostatnich czasów, który staje się coraz bardziej doceniany. Aranżacja wnętrz w stylu urban jungle polega na połączeniu roślinnego wzornictwa rodem z dżungli, z klasycznym stylem miejskim. Pomieszczenia zaaranżowane w taki sposób budzą ciekawość i zainteresowanie. Naturalne motywy wypełniające pomieszczenie w stylu urban jungle, działają na człowieka kojąco, dlatego każda osoba w nich przebywająca poczuje wpływ magicznej atmosfery pokoju.

Bliskość z naturą niezbędną potrzebą człowieka

Nie ma co się dziwić, człowiek od zawsze potrzebuje kontaktu z naturą. Kiedy ludzie zaczęli tworzyć duże aglomeracje miejskie, z czasem zauważyli, że pośród kamiennych, ceglanych i betonowych potrzebne są naturalne przestrzenie takie jak parki czy pasy zieleni. Wynika to z podstawowej potrzeby człowieka, którą jest obcowanie z naturą. Nie jesteśmy w stanie odciąć się od roślinności, ponieważ wtedy zabrakłoby nam drogocennego tlenu.

Intensywny tryb życia, a należyta pielęgnacja roślin

Często rośliny są nam szczególnie bliskie, zwłaszcza kiedy żyją z nami pod jednym dachem. Wymagają wtedy odpowiedniej pielęgnacji i cyklicznego podlewania (najlepiej po zmroku). Mieszkańcy dużych miast, którzy żyją intensywnie i ich harmonogram dnia często ulega zmianie, mogą mieć problem z utrzymaniem roślin doniczkowych w dobrej formie. Kiedy zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy w stanie zapewnić regularnej opieki naszej florze, a bardzo zależy nam na roślinnych motywach styl urban jugnle to rozwiązanie także dla nas!

Na czym polega styl urban jungle?

Wbrew pozorom, jakie może stwarzać nazwa, styl urban jungle nie polega na zmianie naszego pokoju w dżunglę. Przynajmniej nie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Domeną wnętrz urban jungle jest charakterystyczna paleta barw, łącząca odcienie bieli i zieleni. Pośród kolorów pojawiają się motywy roślinne, zwłaszcza orientalne. Następnym krokiem jest zorganizowanie elementów ozdobnych posiadających kwiatowe motywy, najlepiej jak najbardziej egzotyczne. Tropikalne obrazy i plakaty nie wymagają tak dużego zaangażowania w pielęgnację, jak posiadanie całej roślinności tego typu.

Mieszkanie w stylu urban jungle bez roślin

Niewątpliwą zaletą mieszkania urządzonego w takim stylu jest to, że wcale nie musimy zapełniać całej przestrzeni roślinnością. Umiejętnie dobierając aranżację, meble i dodatki przedstawiające kaktusy, paprocie, sukulenty czy też bluszcz, możemy stworzyć iluzję tętniącej życiem dżungli, bez sadzenia żadnej rośliny doniczkowej. Taka organizacja przestrzeni będzie strzałem w dziesiątkę, kiedy żyjemy na małej przestrzeni w centrum miasta i potrzebujemy czuć kontakt z naturą.

Styl urban jungle - jak rozpocząć?

Kiedy idea aranżacji urban jungle nas przekonuje, a nie wiemy jak się za nią zabrać, warto zacząć od wprowadzaniu pojedynczych elementów w tej stylistyce. Zawsze warto spróbować, ponieważ elementy urban jungle w ciekawy sposób urozmaicą wszystkie wnętrza.

Potrójny komplet świeczników JUNGLE

Można zacząć delikatnie, od wprowadzenia jedynie małego akcentu. Komplet trzech świeczników w stylu dżungli różnych rozmiarów, za pomocą magicznej gry świateł, wprowadzi w sypialni dziką atmosferę. Szklany abażur przekształci tańczący płomień w niesamowite refleksy, które będą się odbijać na naszych ścianach. Świecznik może być wspaniałym, zmysłowym prezentem.

Kuchnia w stylu urban jungle

Styl urban jungle jest bardzo uniwersalny i nawet pojedyncze elementy będą wpasowywać się w dotychczasowe kompozycje. Prostokątny obrus na stół z motywem liści monstery będzie wspaniałym elementem aranżacji, który zacznie wprowadzać w kuchni miejską dżunglę. Liściowe wzornictwo ożywi atmosferę przy posiłku, a dodatkowo zwróci uwagę na roślinność w kuchni.

Warto zaznajomić się z najnowszymi trendami aranżacji wnętrz i zobaczyć czy motyw miejskiej dżungli będzie pasować do naszego mieszkania, niezależnie od tego czy posiadamy już ozdobne rośliny doniczkowe, czy nie. Warto spróbować, a może na własnej skórze uda nam się odczuć kojący efekt zieleni.