Stylowa łazienka w 5 krokach

Czy różnego rodzaju akcesoria łazienkowe są w stanie zmienić odbiór łazienki? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie - w końcu łazienka to jedno z najważniejszych miejsc w naszym domu.

Wracasz do domu po ciężkim dniu w pracy. Z ulgą zdejmujesz uciskające buty i spoglądasz na swoje stopy, które wyglądają, jakby uchodziły z nich resztki życia. Myjąc ręce, zauważasz odpryśnięty lakier na paznokciach, a w lustrze rozmazany makijaż na zmęczonej twarzy. Czy znasz ten scenariusz? Jedyne, o czym marzysz w takiej sytuacji to relaks w SPA. Ekspresowa teleportacja do gabinetu odnowy to marzenie z gatunku tych niemożliwych do spełnienia, ale… co, gdyby to własną łazienkę przemienić w prywatne SPA? Walka z problemami dnia codziennego byłaby o niebo prostsza, gdyby w domu zawsze czekała na ciebie prywatna sala relaksu... Zróbmy to! Przedstawiamy 5 prostych kroków do urządzenia stylowej łazienki do zadań specjalnych!

Krok 1. Pasujące akcesoria łazienkowe

Stary pojemnik po babci na mydło, zaplamione dywaniki, wyszczerbiony kubek na szczoteczki do zębów, niepasujący do niczego kosz na bieliznę, uchwyt na papier toaletowy, który ledwie trzyma się ściany – ile z tych rzeczy można znaleźć w twojej łazience? W tym przypadku różnorodność nie jest pożądana. Jeśli każda rzecz w łazience żyje własnym życiem i nijak nie przystaje do pozostałych, tworzy się wrażenie chaosu i nieporządku. Oczywiście nie wszystko musi do siebie pasować w stu procentach - nie chodzi o to, aby marnować tygodnie na szukanie dozownika na żel pod prysznic najlepiej pasującego kolorystycznie do szczotki klozetowej. Wystarczy, że zadbasz, aby akcesoria łazienkowe były spójne. Dotyczy to przede wszystkim barwy i materiału, z którego przedmioty są wykonane.

Wybór efektów akcesoriów łazienkowych jest bardzo szeroki - możesz wybrać klasyczne akcesoria łazienkowe wykonane z ceramiki lub tworzywa sztucznego, możesz również zdecydować się na solidniejsze i nieco droższe rozwiązania ze szkła, kamienia lub stali nierdzewnej. Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz warunków Twojego mieszkania - jeśli masz urządzoną łazienkę w stylu naturalnym, szczególnie polecamy wybór kamienia lub szkła, a w nowoczesnej stali nierdzewnej.

akcesoria łazienkowe

Krok 2. Zorganizuj przestrzeń

Oczywiście kluczem do udanego domowego SPA jest szeroki wachlarz zabiegów pielęgnacyjnych, którym będziesz się poddawać. Te z kolei nie są możliwe do wykonania bez odpowiedniej ilości kosmetyków. Maseczki w płachcie i w tubce, peelingi cukrowe i enzymatyczne, masła do ciała i balsamy do włosów – wszystkie z nich są potrzebne, aby na nowo poczuć się piękną. I wszystkie powinny mieć swoje określone miejsce w twojej łazience. Nie ma nic bardziej stylowego i relaksującego niż uporządkowania i zorganizowana przestrzeń, dlatego warto na wstępie zadbać o odpowiednią ilość mebli do przechowywania łazienkowych sojuszników w walce o piękne ciało i zrelaksowany umysł.

Łazienki zazwyczaj nie należą do największych pomieszczeń w domu, dlatego nie tyle, co ilość mebli, liczy się ich pojemność i pakowność. Zastanów się, jak chciałabyś zorganizować swoje kosmetyki, aby w pewnym momencie nie zaczęły zajmować każdego wolnego centymetra kwadratowego łazienki. Wybierz rodzaj organizacji, który będzie skuteczny, ale też prosty na tyle, że nie znudzi ci się po kilku tygodniach. Inwestycja w organizery na kosmetyki i wszelkiego rodzaju pojemniki w łazience zawsze się opłaca - łatwy dostęp do produktów pomoże Ci z nich korzystać.

Krok 3. Stwórz odpowiednie tło

Chcesz zrelaksować się, nakładając maseczkę, ale w lustrze odbija się słuchawka prysznica z zaciekami i zakamieniony kran? Mimo największych wysiłków nie jesteś w stanie wyobrazić sobie, że jesteś w SPA, kiedy patrzysz na swoją wannę? Tu z pomocą przychodzi zasłona prysznicowa. Jednym ruchem usuń z pola widzenia to, na co nie chcesz patrzeć i wspomóż swoją wyobraźnię! Wybór wzorów, kolorów, materiałów i faktur zasłon na rynku jest niezwykle szeroki.

Na pewno znajdziesz coś dla siebie i poczujesz się o niebo lepiej, mając za sobą ulubiony motyw roślinny, geometryczny czy jakikolwiek twoja dusza zapragnie! Oprócz walorów dekoracyjnych zasłona prysznicowa oddziela prysznic czy wannę od reszty pomieszczenia, chroniąc je tym samym przed wodą i pomagając w utrzymaniu higieny w twoim prywatnym SPA. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na odnowienie łazienki i pomalowanie jej na wymarzone kolory, zawieszenie zasłony może okazać się równie satysfakcjonującym rozwiązaniem (a o ile szybszym i tańszym)! Przystępne ceny zasłon sprawiają, że możesz je często zmieniać, odmieniając przy tym diametralnie styl, w jakim urządzona jest łazienka. A to wszystko za pomocą jednego ruchu!

Krok 4. Dodaj nieoczywiste ozdoby i gadżety

Nic tak nie ożywia pomieszczenia jak rośliny. Duża wilgotność, rozpylanie środków chemicznych i przede wszystkim brak dziennego światła w pomieszczeniach bez okien skutecznie eliminują większość z naszych zielonych przyjaciół. Jednak nie wszystko stracone - poczytaj o gatunkach, które są w stanie wytrwać ciemność, albo podmieniaj co pewien czas rośliny z łazienki z tymi mieszkającymi w innych pomieszczeniach. Możesz także zainwestować w sztuczne kwiaty, którym niestraszne żadne warunki.

Doskonałym pomysłem na dodanie charakteru łazience może być również umieszczenie w jej zakamarkach własnoręcznie wykonanych ozdób. Pomysłów na takie ozdoby jest mnóstwo, a najprostszym z nich jest umieszczenie drobiazgów takich jak muszelki, szyszki czy kamyki w słoiku, ozdobnej szklance albo wazoniku. Najlepiej, jeśli zawartość naczyń zbierzesz samodzielnie, na przykład podczas wakacji nad morzem albo wycieczki do lasu. Takie ozdoby cieszą nie tylko oczy, ale też duszę, przywołując wspomnienia wakacyjnych przygód i szalonych podróży.

Krok 5. Pozbądź się tego, co szpeci pomieszczenie

Jeśli chodzi o to, co najbardziej szpeci łazienkę i odbiera przyjemność z przebywania w tym pomieszczeniu, to w czołówce zdecydowanie plasuje się nieustannie suszące się pranie. Gdzieś pod sufitem czy nad wanną – nieważne. Schnie długo, a to, które wyschnie, szybko zastępowane jest przez kolejne. Niekończąca się historia, labirynt bez wyjścia? Niekoniecznie. Rozwiązaniem może być zakup elektrycznej suszarki na pranie lub nowej pralki z suszarką. To krok poważny i wymagający nakładów finansowych.

Z praniem można uporać się też w mniej kosztowny sposób - postaraj się zainwestować w mieszczącą więcej ubrań suszarkę stojącą i jeśli tylko pogoda pozwala, wystawiać ją na taras czy balkon. Pamiętaj, że możesz robić to nie tylko latem. Pranie doskonale schnie na świeżym powietrzu, gdy na zewnątrz panują ujemne temperatury, a suszenie w takich warunkach pozwala na pozbycie się z tkanin wszystkich bakterii. Podwójna korzyść! Czy to nie ekscytujące, że mając odrobinę chęci i chwilę czasu możemy dokonać tak fajnych zmian? Do dzieła, spędzanie czasu w pomieszczeniach urządzonych z głową i poczuciem stylu relaksuje nasz umysł i pozwala odpoczywać skuteczniej, więc nie ma na co czekać!