Stylowe zacieniacze ogrodowe - jak w elegancki sposób ochronić się przed słońcem w ogrodzie?

Mówi się, że jesteśmy narodem o raczej bladej cerze a dłuższe przebywanie na słońcu nam nie służy. A w związku z tym powinniśmy ostrożnie podchodzić do nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Każdy, kto chce spędzać wiosenno-letni czas w ogrodzie, powinien zdecydowanie zadbać o ochronę przed słońcem dla siebie, swoich najbliższych oraz swoich gości. Planując zagospodarowanie terenu w zielonej oazie spokoju otaczającej Twój dom, nie zapomnij o ujęciu na liście elementów, które zapewnią wytchnienie podczas słonecznego dnia. Czy wiesz jak wieloma możliwościami dysponujesz? Producenci mebli i akcesoriów ogrodowych prześcigają się w projektowaniu intersujących, niebanalnych a jednocześnie funkcjonalnych rozwiązań zapewniających cień w upalne dni. Sprawdź nasze propozycje!

Meble ogrodowe

Parasole ogrodowe

To jedno z tych rozwiązań, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Parasole ogrodowe można znaleźć teraz niemalże w każdym ogrodzie. Dzięki nim ochrona przed nadmierną ekspozycją na słońce staje się niezwykle prosta. Koszt takiego parasola jest relatywnie niski, niemniej jednak warto wybrać opcję za rozsądną cenę, ale z górnej półki. Tkanina, z której wykonany jest parasol powinna powiem oprzeć się zmiennym warunkom atmosferycznym, być wytrzymała i łatwa w utrzymaniu czystości. Ta opcja daje nam dużo możliwości, ponieważ parasol z łatwością można przenieść z miejsca na miejsce, by ustawić go tam, gdzie aktualnie jest najbardziej potrzebny.

Polkolisty-parasol-ogrodowy w czarnym-kolorze

Żagiel przeciwsłoneczny

Niebanalna alternatywa dla tradycyjnego parasola. Żagiel przeciwsłoneczny to stabilna w swojej konstrukcji tkanina, która nie tylko zapewni ochronę przed słońcem, ale pozwoli zaoszczędzić przestrzeń. Dzięki swojej dużej powierzchni zapewni schronienie przed upalnymi promieniami słońca kilku osobom jednocześnie. Żagiel przeciwsłoneczny wykonany z wytrzymałego poliestru charakteryzuje się również tym, że jest wodoodporny, więc nagłe opady deszczu nie będą już oznaczać dla Ciebie szybkiego powrotu do domu. Możesz zatem do woli korzystać z niczym nieprzerywanego relaksu w cieniu.

Żagiel przeciwsłoneczny

Altanka

To tak zwany wyższy poziom ochrony przeciwsłonecznej, który niestety wymaga od nas znacznie większej powierzchni do dyspozycji. Altanka zapewnia chłód i cień będąc w tym samym czasie eleganckim dopełnieniem stylu ogrodu. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by urządzić w niej grilla lub postawić leżak i zrelaksować się przy szklance chłodnej lemoniady. Kształtów i wzorów jest wiele, więc na pewno każdy znajdzie rozmiar, styl i design takiej altany, który wpasuje się w zieloną przestrzeń ogrodu. Takie rozwiązanie pomoże w stworzeniu małego parku koło domu i z pewnością pięknie wkomponuje się w krajobraz okolicy.

Biała altana

Drzewa

Jeśli nie chcesz zabudowywać swojej zielonej przestrzeni mniej lub bardziej skomplikowanymi konstrukcjami oraz zastawiać wieloma dodatkami, postaw na naturalne sposoby ochrony przed palącym słońcem. Twój kącik relaksu może przecież znaleźć w otoczeniu naturalnego cienia, jaki dają posadzone w ogrodzie drzewa. Korony drzew liściastych zapewniają odrobinę chłodu i cienia, w połączeniu z przyjemnym dla oka widokiem gęstej zieleni.

Hustawka na drzewie

Namiot przeciwsłoneczny

Kolejna ciekawa alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań. W końcu kto powiedział, że z namiotów korzysta się tylko na biwakach? Poliestrowy składany namiot dzięki swojej stabilności idealnie sprawdzi się podczas każdego garden party. Skuteczna ochrona przed nazbyt intensywnym promieniowaniem słonecznym w połączeniu z eleganckim designem z pewnością szybko zajdzie swoich sympatyków. Namiot jest bardzo prosty w montażu, można go również szybko rozłożyć co złożyć i umieścić z powrotem w futerale. A poskładany nie zajmie dużo miejsca, więc przechowywanie go również nie będzie stanowiło problemu.

Namiot ogrodowy

Którą z tych opcji wybierzesz? Sprawdź nasze propozycje i zapoznaj się z naszą ofertą produktów do ogrodu. Znajdziesz tu ciekawe pod względem designu i funkcjonalne rozwiązania, które umilą Ci czas spędzony na świeżym powietrzu. Pozwól nam zadbać o swój komfortowy wypoczynek na świeżym powietrzu.