Sukulenty - fascynujące rośliny i przepiękny motyw ozdobny

Występujące głównie na obszarach ubogich w wodę, jak pustynie, stepy i gorące skały np w Meksyku i Ameryce Południowej, sukulenty, to mięsiste rośliny o fantazyjnych kształtach i przyciągających wzrok zaskakujących formach. Tworzą one grube tkanki, które gromadzą i przechowują wodę, gdy tylko jest ona dostępna, dzięki czemu roślina może przetrwać długie okresy suszy. Do łodygowych sukulentów należą kaktusy. Słyną one ze swoich kolców i kwiatów. Kolce, wiadomo - są ostre i kłują ale ludzie dawno już wybaczyli tę cechę roślinom ze względu na kosmiczne formy i bajeczne kwiaty. Dziwne kształty i liczne rodzaje kaktusów fascynują artystów, projektantów wnętrz oraz dizajnerów przemysłowych. Motyw kaktusa wykorzystywany na wiele set sposobów cieszy oko w nowoczesnych wnętrzach.

Kaktus w łazience?

Najprawdopodobniej niektóre żywe kaktusy nie czułyby się dobrze w łazience ze względu na ograniczone tam często światło oraz dużą wilgotność i pewną dawkę kosmetycznych zapachów. Natomiast pięknie wydrukowany efektowny motyw kaktusa na zasłonie prysznicowej 180X200 firmy Wenko prezentuje się bardzo sympatycznie i sprawia że mieszkańcy czują się komfortowo. Wielozielone plamy kaktusowych bulw w kontraście z białym tłem robią przyjemny motyw dekoracyjny. Zasłonka jest nieprzemakalna i skutecznie zabezpiecza łazienkę przed pryskającą wodą, a podłogę przed kałużami. Odsuwamy, zasuwamy i podziwiamy nowy wystrój oraz skuteczność przyjemnej zasłonki podczas codziennych zabiegów prysznicowania, rozmyślając przy tym o dalekich podróżach, zachodach słońca na Saharze lub po prostu o swoich codziennych sprawach. Małe rzeczy mogą cieszyć.

Sukulenty w łazience

Kaktus doniczkowy

Są na całym świecie zapaleni fani kaktusów doniczkowych. Niezliczone i dziwaczne kształty tych roślin stanowią sporą podnietę dla kolekcjonerów. Hodowcy wciąż prześcigają się w kompletowaniu coraz to większych bogactw i możliwości swoich okazów. Doniczki postawione nawet w bardzo długim rządku nigdy nie znudzą fana sukulentów, bo żadne dwa kaktusy się nie powtarzają. Tyle ich jest! Gatunków, podgatunków, odmian i wariacji. Nawet przecież kaktusy jednego gatunku są niepowtarzalne w swoich bulwach, kulkach, zgrubieniach, nie mówiąc już o kwiatach. Kwiaty kaktusów czarują nieodpartym pięknem kolorów i zapachów. Tworzy się nawet międzygatunkowe krzyżówki tych roślin aby otrzymać oszałamiające efekty kolorowych płatków. Podobnie jak ludzie, kaktusy kwitną chętniej gdy podążają za swoim cyklem wzrostu, zamiast trwać w stagnacji. Wytrawni hodowcy wiedzą jak dogodzić roślinom i o to zadbać. Za to matka Natura nie wie co to limit i wciąż dostarcza nowe możliwości.

Łączenie dobrych cech

Nie dziwne, że wyobraźnia dizajnerów sięgnęła pustyń świata w poszukiwaniu nowych, frapujących i naturalnych form dla przedmiotów codziennego użytku. Ilość kwadratów w naszym otoczeniu przyprawia czasem o ogromną tęsknotę za roślinnymi kształtami owali i łuków. Kaktusy stanowią nieskończone źródło inspiracji. Dizajnerzy zatem w sposób cudowny połączyli fascynację ogniem i świecami z fascynacją kaktusami. Tak powstały pasujące do różnych wnętrz świece w kształcie sukulentów. Do tego dołożono jeszcze pewien dodatkowy, bardzo praktyczny walor i oto mamy przedmiot naturalny, piękny, praktyczny i latem bardzo pożądany, a mianowicie: świeca odstraszająca komary w kształcie wyjątkowej rośliny - kaktusa o wdzięcznej nazwie Eszeweria.

kaktusy sukulenty i inne dekoracje

Zielona świeczka

Eszeweria to jasno zielony kaktus, który przypomina wyglądem symetryczną, okrągłą, bulwiastą różę i jest przepiękny. Świeca zapachowa w tym kształcie od firmy Atmosphera i wadze 125 gram, ze specjalnym zestawem olejków eterycznych, skutecznie zniechęci komarzyce do latania w pobliżu naszych odsłoniętych ud i szukania tam kolacji. Dla pewności i większej skuteczności ochrony stawiamy kilka takich świec wokół naszego siedziska i już można zająć się spokojnym byciem w ciszy i radowaniem się urokami lata i śpiewem słowików.

Święty spokój umysłu to w dzisiejszych czasach stan wielce pożądany i coraz rzadszy. Zdrowy, dorosły człowiek powinien z łatwością umieć się całkowicie skupić na conajmniej 30 minut. Czy umiemy oddać się jakiejś jednej czynności fizycznej, bądź umysłowej i wejść w tzw flow? Taki stan przynosi bardzo dużo relaksu wewnętrznego oraz satysfakcji. Nie mówiąc już o efektach pracy, jeśli akurat w skupieniu coś robimy. Efekty działań człowieka mocno skupionego stają się coraz wyższej jakości. Warto zatem inwestować w sytuacje i produkty pomagające się skupić i wyciszyć. Jest to umiejętność, którą można trenować i doskonalić jak mięśnie w parku, gdyż nasz umysł bardzo szybko się uczy. Niestety umysł można też uczyć wiecznego rozpraszania się i szukania, jak zafiksowany pies tropu, ciągle i ciągle czegoś nowego, gdy w kółko i w kółko coś brzęczy i przeszkadza. Myśli lub komary.

Dopilnujmy zatem by ograniczać to wieczne brzęczenie zaczynając od zewnątrz i redukując ilość uciążliwych owadów w naszym otoczeniu.

Zielona świeczka zapachowa