Suszarka mechaniczna czy tradycyjna - jaką wybrać

Istnieją przedmioty codziennego użytku, bez których nie jesteśmy w stanie się obejść. Nie wyobrażasz sobie na przykład braku pralki czy zmywarki. Podobnie jest z suszarką na pranie. Niekwestionowaną faworytką wciąż pozostaje tradycyjna, rozkładana suszarka. Dlaczego? Na pewno przede wszystkim ze względu na relatywnie niską cenę. Coraz więcej osób inwestuje jednak w suszarki bębnowe lub także pralko-suszarki. Wydawać by się mogło, że trendy zaczynają się zmieniać i zamiast niskich kosztów, zaczynamy dostrzegać również funkcjonalność i wygodę. Warto rozważyć więc jakie rozwiązanie okaże się najlepiej dopasowane do potrzeb naszych i naszej rodziny. Rozważmy wszelkie za i przeciw, podliczmy domowy budżet i wybierzmy idealną suszarkę. Jakie zalety płyną więc z posiadania suszarki tradycyjnej? A co przemawia za mechaniczną?

Mechaniczne suszarki

Jaki wariant wybrać?

Zanim zdecydujesz się na zakup jakiegokolwiek sprzętu, powinieneś upewnić się, że Twój wybór sprosta Twoim potrzebom oraz potrzebom innych domowników. Musisz również bezwzględnie wziąć pod uwagę możliwe ograniczenia, takie jak warunki mieszkaniowe i dostępny metraż. Jeśli posiadasz dom, w którym przeznaczyłeś osobne pomieszczenie na pralnię i suszarnię, można śmiało powiedzieć, że problem masz z głowy. Jakiekolwiek rozwiązanie wybierzesz, masz dość miejsca, by przeznaczyć je nawet na obie opcje jednocześnie. Jeśli jednak ograniczenia powierzchni zmuszają Cię do szukania alternatywnych i sprytnych rozwiązań, postaw na składaną suszarkę.

Tradycyjna, rozkładana suszarka na pranie

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, za tym wyborem zazwyczaj stoi głównie cena produktu. I dodatkowo koszty eksploatacji równe absolutne zero. Istnieje wiele możliwości wyboru, wszystko zależy oczywiście od Twoich potrze, a także od materiału i systemu rozkładania oraz ilości prania, jaką możesz i zechcesz powiesić na takiej suszarce. dodatkowym plusem jest oczywiście opcja przestawiania suszarki z miejsca na miejsce. Nie waży ona dużo, złożona nie zajmuje dużo przestrzeni i możesz ją postawić zarówno w mieszkaniu, jak i na przykład na balkonie czy tarasie.

Suszarka do ubran

Najpopularniejszym modelem jest tak zwana suszarka stołowa. Jej nazwa dokładnie opisuje jej wygląd, przypomina bowiem rozkładany stół, często z dodatkowymi skrzydłami. Z łatwością przeniesiesz je w dowolne miejsce w mieszkaniu. Suszarka wyposażona jest w kilka drutów lub prętów, na których wieszasz świeżo wyprane ubrania. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują nieograniczoną przestrzenią i zazwyczaj suszą swoje pranie w pokoju lub na balkonie. Istnieje wiele wariantów podobnych suszarek, również rozkładanych, ale na przykład w pionie, a nie w poziomie, jak wyżej wspomniana suszarka stołowa. Często taki model wyposażony jest dodatkowo w kółka, co sprawia, że przenoszenie jej z jednego pomieszczenia do innego jest zdecydowanie łatwiejsze.

Pralnia mechaniczna

Mechaniczna suszarka

Suszarka bębnowa to wciąż dla wielu osób luksus. Owszem, minimalizuje czas suszenia i nie zajmuje dodatkowej przestrzeni użytkowej w pokoju, niemniej jednak wymaga wygospodarowania dla niej miejsca w osobnym pomieszczeniu – w łazience lub w pralni, czy innym, przeznaczonym na nią pomieszczeniu gospodarczym. Cena oczywiście jest o wiele wyższa, natomiast w pakiecie, poza wygodnych suszeniem prania, dostajemy cała masę elektronicznych gadżetów, które ułatwiają cały proces. Wraz z pojawieniem się w domu suszarki mechanicznej znika problem rozwieszonego do wyschnięcia w domu czy na balkonie prania, co może okazać się szczególnie komfortowe podczas nieco chłodniejszych pór roku. Eliminujemy zatem problem wilgoci i nieprzyjemnego zapachu.

Suszarka do ubran

Jak widzisz, wybór suszarki na pranie wcale nie musi być tak prosty, jak to się na początku wydaje. Warto jednak rozważyć wszystkie za i przeciw, zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję. Sam wiesz, że są akcesoria, bez których nie jesteśmy w stanie się obyć, są też te absolutnie niezbędne. Rozważ budżet, jaki jesteś w stanie przeznaczyć na zakup, sprawdź, które rozwiązanie sprawdzi się lepiej w Twoim domu czy mieszkaniu i wyrusz na zakupy!