Suszarki na pranie - ekologiczne suszenie prania bez prądu

pranie

Każda gospodyni wie, że aby wysuszyć pranie, trzeba wykorzystać kilka metrów kwadratowych wolnej przestrzeni. Znalezienie takiego miejsca w małym mieszkaniu może być jednak trudne. Z kolei prędkość wysychania ubrania na balkonie lub loggii zależy od aktualnej pogody.

Jak prawidłowo suszyć pranie?

Nie każdy może sobie też pozwolić na drogą suszarkę bębnową, która także wymaga dodatkowej przestrzeni w łazience. Praktycznym i tanim rozwiązaniem jest kupno specjalnej suszarki na pranie, dzięki której w łatwy sposób będziesz mógł rozwiesić mokre ubrania. W dzisiejszych czasach z łatwością znaleźć można w sklepach różne modele suszarek na pranie. Dostępne są wersje: podłogowe, ścienne i sufitowe, a także popularne składane. Różnić się one mogą rozmiarem oraz materiałem wykonania. Jak więc wybrać odpowiednią suszarkę do ubrań? W tym artykule przedstawiamy 5 modeli suszarek na pranie, które ułatwią Ci utrzymanie porządku.

Rodzaje suszarek do ubrań

Producenci suszarek oferują wiele opcji suszenia ubrań. Różnią się one:

  • metodą instalacji
  • wielkością
  • Ilością ubrań, które można powiesić na danym modelu suszarki

W małych mieszkaniach można zainstalować suszarki ścienne i sufitowe.

Suszarki podłogowe

Takie modele są wygodne, ponieważ można je przenosić z jednego miejsca do drugiego. Dzięki temu można wybrać dowolne pomieszczenie do suszenia ubrań. Liczne metalowe pręty pozwalają zawiesić dużą ilość ubrań na takiej suszarce. Istnieją zarówno kompaktowe wersje suszarek podłogowych, jak i większe modele, które będą idealną opcją dla osób mieszkających w dużych domach lub mieszkaniach.

Do montażu na ścianie

Wybierając ścienną suszarkę, musisz dobrze zapoznać się z jej instrukcją obsługi, ponieważ różne modele posiadają inny udźwig, system montażu i właściwości szczególne.

Suszarka sufitowa

Suszarkę sufitową zwykle wiesza się w łazience pod sufitem na wygodnej wysokości. Specjalne prowadnice pozwalają na opuszczanie na linkach drążków do wieszania prania. Kiedy już powiesisz ubrania, możesz z powrotem podciągnąć je do góry. Suszarka sufitowa jest bardzo popularnym modelem ze względu na oszczędność miejsca, łatwość użytkowania i trwałość całej instalacji. Konstrukcja ta pozwala wieszać odzież na wygodnej wysokości, a następnie podciągnąć pręty za pomocą linki, zwalniając dzięki temu miejsce.

Suszarka składana

Składane modele suszarek są bardzo popularne ze względu na możliwość ich łatwego przechowywania. Dzięki funkcji składania, po zakończeniu suszenia można suszarkę schować do szafy, za regał, lub pod łóżko. Takie modele doskonale sprawdzają się w małych mieszkaniach, w których liczy się każdy metr kwadratowy.

Zalety i wady tradycyjnych suszarek na pranie

Tradycyjne suszarki na pranie mają wiele zalet. Niektóre mogą być bardziej odpowiednie dla Twojego domu i preferencji, a inne mniej, dlatego ciężko skupić się na ich wadach. Model suszarki powinno się wybrać indywidualnie, wedle swoich potrzeb. Warto zatem przejrzeć poszczególne opcje i skupić się na ich zaletach.

Model uniwersalny

Ten model suszarki powstał z myślą o osobach, które szukają uniwersalnego rozwiązania. Model ten można ustawić na wiele sposobów. Możliwy jest montaż na wannie, suszenie w pozycji poziomej, a także ułożenie suszarki w “drabinkę”. W zależności od potrzeb możesz zmieniać ułożenie tego produktu, dzięki czemu zawsze uzyskasz optymalny sposób suszenia prania. Ta suszarka WENKO zawiera aż 15 prętów o łącznej długości 9 m. Model ten umożliwia suszenie swetrów w pozycji poziomej, a także tradycyjne suszenie ubrań. Po złożeniu produkt ten zajmuje niewiele miejsca, przez co świetnie sprawdzi się w małych i wąskich pomieszczeniach. Elegancki i kompaktowy design doskonale wpasują się w stylowe mieszkania z klasą.

Suszarka teleskopowa

Ten model będzie doskonałą opcją niezależnie od tego, czy mieszkasz w dużym domu, czy też w niewielkim mieszkaniu. Suszarka ta jest bardzo uniwersalna, a także wyróżnia się eleganckim, metalowym designem. Konstrukcja całości wykonana została z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu jest wytrzymała, bardzo stabilna i wytrzyma duże obciążenie. Produkt można regulować na długość od 54 do 92 cm. Dzięki możliwości składania i rozkładania teleskopowa suszarka na pranie WENKO sprawdzi się w wąskich pomieszczeniach. Po użyciu schowanie jej będzie niezwykle proste. Z łatwością zmieści się ona pod łóżkiem, w szafie, za szafą lub we wnęce. Produkt umożliwia suszenie zarówno ubrań, jak i ręczników i bielizny, a łączna długość prętów wynosi aż 8 m! Gwarancję jakości zapewnia niemiecka firma WENKO.

Rozkładana suszarka 4-poziomowa

Jeśli szukasz stylowej i wyjątkowo pojemnej suszarki na pranie, wybierz 4-poziomowy model marki WENKO. Produkt ten powstał z myślą o maksymalnym zagospodarowaniu jak najmniejszej powierzchni. Suszarka ta zapewnia aż 35 metrów bieżących do suszenia ubrań, ręczników i bielizny. Co więcej, dzięki możliwości składania i rozkładania, suszarka ta nie zajmuje wiele miejsca, gdy nie jest używana. Kolejnym atutem tego modelu są aż 4 poziomy, na których można wieszać pranie, a dodatkowo zostało także wydzielone specjalne miejsce na suszenie kurtek i koszul. Cała konstrukcja jest bardzo stabilna i wytrzymała. Suszarkę tą można stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Po złożeniu zmieści się wszędzie, nawet w bardzo wąskich miejscach. Suszarka posiada także kółeczka, dzięki którym możesz ją wygodnie przesunąć z jednego miejsca na inne.

Rozkładana suszarka na pranie 2w1

Suszarka rozkładana 2w1 to uniwersalny model umożliwiający suszenie prania na różne sposoby. Produkt ten wykonany został z solidnych materiałów, dzięki czemu jest stabilny i umożliwia suszenie dużej ilości ubrań za jednym razem. Elementy z tworzywa sztucznego wzmacniają całą konstrukcję, dzięki czemu całość jest odporna na złamania i wygięcia. Model ten posiada dwa poziomy, a także przydatną funkcję składania. Suszarkę można przechowywać w wąskich wnękach, za pralką, za szafą, a nawet pod łóżkiem. Co więcej, produkt ten można z łatwością przekształcić w mniejszą suszarkę, którą można powiesić na balkonie lub na grzejniku łazienkowym. Jest to zatem wielofunkcyjna i praktyczna opcja, która sprawdzi się w każdej sytuacji.

Rozwijana suszarka

Funkcjonalna suszarka rozwijana WENKO to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią nowoczesne technologie. Model ten pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce, jednocześnie umożliwiając suszenie najróżniejszych przedmiotów takich jak koce, pościel lub inne tkaniny dużych rozmiarów. Ponadto, suszarka ta świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach takich jak łazienka, balkon lub pralnia. Montaż odbywa się poprzez przymocowanie produktu na stałe do ściany, a łączna przestrzeń suszenia to aż 21 metrów. Każdy z prętów rozciąga się do 4,2 metrów długości, dzięki czemu z łatwością rozwiesisz nawet bardzo duże pranie. Obudowa wykonana została z wytrzymałego materiału, który wyróżnia się odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Co więcej, suszarka posiada funkcję automatycznego zwijania po zakończonym użytkowaniu oraz blokadę cofania przy rozciąganiu produktu do pożądanej długości. Model ten będzie świetną opcją dla wszystkich osób szukających alternatywy dla tradycyjnych suszarek wolnostojących, które zajmują sporą ilość miejsca.

Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi kupisz dokładnie taką suszarkę na pranie, jakiej potrzebujesz. Wszystkie wymienione przez nas modele wyróżniają się wysoką jakością wykonania, funkcjonalnym designem oraz możliwością składania, dzięki czemu są uniwersalne.