Świece zapachowe - co warto o nich wiedzieć?

Aromaterapia ma już swoje uzasadnienie i potwierdzenie w badaniach. Stosuje się ją w leczeniu stanów lękowych, wspomaga na równi z farmakologią. Zapachy poprawiają kondycję nie tylko psychiki, ale i ciała. Wystarczy przypomnieć sobie, jak odprężeni czujemy się, wychodząc z gabinetu po masażu olejkami. Aromaterapia nie tylko uspokaja, ale poprawia m.in. krążenie i wzmacnia metabolizm. Co więcej, stosuje się ją nie tylko w przypadku ludzi, ale i zwierząt. Poleca się ją nerwowym i lękliwym pieskom. Oczywiście, warto wcześniej skonsultować temat ze specjalistą, który pomoże dobrać odpowiednie zapachy. My za to podpowiadamy, jakie świeczki wybrać, aby stworzyć sobie domową aromaterapię. Na zwrócić uwagę?

Świece zapachowe - rodzaje

Świece zapachowe posiadają nie tylko różne rozmiary czy aromaty, ale często warianty dekoracyjne. Gdybyśmy mieli wymienić kilka z nich: w ceramice, kolorowej osłonce, w ażurowej osłonce, w szkle, z przykrywką. Sporo z nich kupisz szybko i wygodnie w naszym sklepie online. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że świece to nie tylko woskowe, klasyczne propozycje. Coraz popularniejsze w ostatnich latach stały się świeczki zapachowe wykonane z soi. Dlaczego warto zwrócić na nie uwagę? Po pierwsze z powodu ochrony środowiska. Zazwyczaj tradycyjne świece pozyskiwane są z wosku pszczelego. Populacja pszczół zmniejsza się z każdym rokiem. O tragicznych skutkach tego zjawiska trudno się tutaj rozwodzić, ale jedno jest pewne – bez ich wsparcia, ludzie również sobie nie poradzą. Po drugie, świece sojowe są w pełni bezpieczne dla zdrowia.

 

W naszej ofercie znajdziesz świece sojowe z przykrywką z korka ECO. Dzięki niej produkt dłużej zachowuje swój zapach. Świeca nie tylko ładnie wygląda, ale i długo się pali. Dostępne warianty zapachowe to: szałwia i bergamotka, lotos, sosna. Naprawdę nie potrzebujesz wiele, żeby wnieść do domu kawałek łąki i lasu. Po ciężkim dniu w pracy to najlepsze, co możesz dla siebie zrobić. Ale jeśli nie świece sojowe, to co wybrać? Na przykład świece zapachowe w ceramicznej obudowie z przykrywką, która podobnie jak świece sojowe dłużej utrzymuje zapach. Ładny wygląd ceramiki tworzy z niej zdecydowanie niebanalną dekorację. To świetna propozycja na prezent dla kogoś, komu chcesz sprawić radość lub po prostu dla siebie.

świeca zapachowa

Jak palić świece zapachowe?

Jak palić świece każdy z nas wie. Teoretycznie nic trudnego, więc może nawet nie ma sensu o tym dyskutować. Z jednej strony „tak”. Z drugiej warto przypomnieć sobie o paru ważnych zasadach, także dla własnego bezpieczeństwa. Świece zapachowe, choć zdarza się to bardzo rzadko, potrafią uczulać lub powodować bóle głowy. Jeśli zdarzy się tak, że po dłuższym paleniu, zaczynamy obserwować u siebie jakiś dyskomfort, lepiej natychmiast zgasić świeczkę. Dodatkowo możemy otworzyć okno i wywietrzyć przestrzeń. Nie bez powodu aromaterapia jest szeroką dziedziną. Nie każdy zapach będzie odpowiedni dla wszystkich. Może on wywoływać różne reakcje.

Podobnie zresztą ma się sprawa z perfumami. Odbieranie zapachów jest kwestią neurologiczną. I tak na przykład, gdy mamy w domu osobę chorą na padaczkę lub zwierzaka, lepiej zrezygnować z tego typu świeczek czy olejków eterycznych. Niestety mogą one nasilić ryzyko ataku. Rozwiązaniem dla wrażliwych nosów mogą być świece o delikatnej kompozycji aromatycznej. Na przykład taka o zapachu herbaty. Wyrazista, ale delikatna, doda przestrzeni klimatu, ale nie przytłoczy ją swoją. Intensywnością. Jednak bardziej dominujące zapachy mogą przydać się np. w łazience lub w ubikacji. W tym przypadku świeca to zdrowsza alternatywa dla wkładek zapachowych czy odświeżaczy. Wystarczy zapalić ją co jakiś czas i pozostawić – oczywiście pod kontrolą. W tym przypadku polecamy bardziej egzotyczne zapachy, dostępne tutaj. Pamiętajmy o tym, żeby płonącą świece stawiać w takim miejscu, aby nie doszło do zapalenia. Najlepiej na stabilnym podłożu, z dala od dzieci oraz zwierząt.

Świeczki zapachowe – domowa aromaterapia

Świeczka zapachowa – tyle wystarczy, aby stworzyć w domu mały gabinet aromaterapii. A możliwości jest naprawdę sporo. Co więcej, nie potrzebujesz dużych nakładów finansowych ani czasowych, żeby to zrobić. Wśród świeczek, które polecam, są takie o długiej intensywności palenia. Do tego w ciekawej obudowie. Wrażenia przytulności z pewnością doda świeca w puszce. Dzięki takiemu rozwiązaniu długo utrzymuje świeżość zapachu. Innym, bardzo polecanym wariantem, który cieszy się dużą popularnością w naszym sklepie, jest elegancka, szklana świeca – kombinacja wanilii i Bourbona. Bardzo nastrojowa, zwłaszcza w chłodne wieczory lub podczas długich kąpieli z pianą. Delikatnie rozgrzewająca, mile wprowadzi Cię w relaks. Już samo światło świec tworzy przytulny klimat, ociepla wnętrze. Można go bardziej podkreślić. Rozwiązaniem jest świeca zapachowa z trzema knotami.

Płomień jest większy, mocniejszy i zdecydowanie lepiej widoczny. Jeśli potrzebujemy dodatkowej dawki luksusu, to świeca w złotej osłonce, da nam go podwójnie. To bardzo elegancki dodatek i praktyczny, czyli połączenie, które nasi klienci cenią sobie najbardziej. Tu również znajdziemy dwa knoty, które można palić razem lub osobno. Warto do wieczornej relaksacji przy świecach dorzucić ciepły koc i miękkie poduszki. Stworzyć przestrzeń dedykowaną sobie i chwilom, w których możemy odpocząć. Świece zapachowe mogą stać się naszym małym rytuałem. Warto wyznaczyć sobie taki czas, który przeznaczymy na domową aromaterapię. Niby nic, ale konsekwentnie aplikowany odpoczynek przynosi gigantyczne korzyści.