Świecznik na święta - 6 pomysłów na udekorowanie stołu

Coraz dłuższe wieczory skłaniają nas do zaszycia się pod kocem w towarzystwie ulubionej książki czy filmu i gorącej herbaty. Ten czas w roku sprzyja kontemplacji i wyciszeniu, a gdzie jak nie w bezpiecznym domowym zaciszu możemy się cieszyć pełną swobodą i spokojem? By zwiększyć swój komfort, warto zadbać o najbliższe otoczenie.

Stół zazwyczaj jest centralnym punktem naszego domu. Szczególną uwagę przywiązujemy do jego wyglądu w związku z ważnymi okazjami. Ale przecież może on cieszyć oko także na co dzień. Jak przyozdobić nasz stół? Ważne jest, żeby wybrane ozdoby nie zajmowały dużo miejsca i pozostawiały mebel w pełni funkcjonalnym. Należy też zadbać o dopasowanie dekoracji do wystroju całego domu, ale także do pory roku. Jakie dodatki wybrać zimą? Najlepiej sprawdzą się świece i świeczniki. W te chłodne wieczory napełnią twój dom przyjemnym blaskiem i wprowadzą ciepłą atmosferę. Oto kilka prostych i sprawdzonych sposobów na wprowadzenie do twojego wnętrza odrobiny świeżości.

Elegancka dekoracja stołu do 100 złotych

Na szczęście dekoracje nie muszą kosztować majątku. By twój stół zabłysnął blaskiem, a powietrze napełniło się przyjemnym zapachem, możesz zaopatrzyć się w zestaw podgrzewaczy. To rozwiązanie pozwoli ci cieszyć się przyjemną atmosferą dłużej. Podgrzewacze możesz umieścić na paterze, którą udekorujesz suszem z kwiatów.

Innym pomysłem może być symetryczne zagospodarowanie przestrzeni stołu. Wybierz świece lub świecznik tej samej wielkości i ustaw je w równych odstępach na środku stołu. Dodatkowo możesz rozłożyć bieżnik, lub małe okrągłe serwetki. Wybierz kolory pasujące do wnętrza, wówczas nawet tak minimalistyczna dekoracja pięknie komponować się będzie z resztą pomieszczenia.

Dekoracje w stylu rustykalnym

Przywoływanie krainy lat dziecięcych za pomocą urządzania domu w stylu rustykalnym, to połączenie swojskości i elegancji. Nawiązujące do dworków szlacheckich wnętrza łączą w sobie naturalne tworzywa z jasnymi odcieniami. Warto wykorzystać ten kontrast również na naszym stole. Jeśli masz drewniany stół, wystarczy użyć białego bieżnika lub haftowanej serwetki, na której można umieścić świecznik na jedną świecę. Wprowadzi to ciekawe przełamanie surowości mebla i doda ciepłego blasku twojemu wnętrzu.

świecznik rustykalny

Dekoracja stołu w stylu boho

Aranżacja wnętrza w stylu boho pozwala na dużą wolność w kwestii wyboru dodatków i ich łączenia. To styl odwołujący się do ruchu dzieci kwiatów, gdzie różnorodność etniczna i kulturowa była podstawą w tworzeniu nowych jakości. Z jednej strony mamy zatem kolorowe obrusy, makatki, narzuty i poduszki, z drugiej z kolei naturalne tworzywa takie jak bambus, wiklina czy juta. Aby udekorować stół w tym stylu, wystarczy rozłożyć obrus o wyrazistym kolorze i postawić na nim lampion lub świecznik w stylu boho. Bambusowe wykończenie tego oświetlenia w idealny sposób odda unikatowy charakter stylu.

Liczy się kreatywność - dekoracja stołu coś z niczego

Lubisz spacery i kontakt z naturą? Świetnie! Możesz wykorzystać znalezione podczas wędrówek przedmioty - liście, drobne gałązki, kasztany, suche trawy i szyszki. Z suchych traw i gałązek upleć warkocz lub wianek - położony bezpośrednio na stole w towarzystwie szyszek wspaniałe będzie korespondował z chłodną aurą na zewnątrz.

Jeśli nie przepadasz za łapaczami kurzu i bibelotami, postaw na stole coś, co równocześnie będzie ładne i potrzebne. Stwórz swój własny obraz z martwą naturą układając owoce na prostej kuchennej desce lub w ozdobnej misce. Świeże, czerwone jabłka mogą przecież stać się dekoracją samą w sobie!

świecznik na święta