Sylwester 2019 - jak przygotować dom na imprezę sylwestrową?

„Już wrzesień. Niedługo wszystkich świętych, Boże Narodzenie i rok minie” Kto nie zna tych znamiennych słów wypowiadanych przed starszą ciotkę na imprezach rodzinnych? Jest w tym trochę prawdy – impreza wyjazdowa powinna być planowana z dużym wyprzedzeniem. Chyba każdy z nas był w sytuacji gdy próba znalezienia jakiegoś lokalu czy wynajęcia domku spłonęła na panewce. Jakie jest dobre rozwiązanie? Zrobić imprezę sylwestrową u siebie. Sylwester 2019 zbliża się do nas wielkimi krokami. Tylko... Jak się zabrać do jego organizacji?

Zaproś gości

Niby rzecz wydaje się oczywista, ale najpierw powinniśmy rozesłać zaproszenia osobom, które chcemy zaprosić na wspólne świętowanie. W XXI wieku kwestie organizacyjne są bardzo proste. SMSY lub utworzenie wydarzenia na Facebooku pomoże w przydzielaniu zadań i pomoże trzymać rękę na pulsie, kto przyniesie sałatki, kto chipsy a kto alkohol! Dzięki temu dokładnie będziemy wiedzieli jakie rzeczy mamy przygotować a z jakimi, przynajmniej częściowo odciążą nas nasi goście. Dzięki temu będziemy mogli się skupić na najważniejszych sprawach.

Przygotowanie pomieszczenia

Przygotujmy pomieszczenie. Może się wydawać do dosyć oczywiste, ale zastanówmy się, jak wyglądają takie imprezy – straty zawsze się zdarzają. Wszelkie łatwe do zniszczenia rzeczy powinny być usunięte z pokoju. Nieostrożny krok w zatłoczonym pokoju, zwłaszcza w późniejszym momencie imprezy i nieszczęście gotowe, a chyba nikt nie chce skupiać się na sprzątaniu zamiast na zabawie ze swoimi gośćmi.

Oczywiście nie znaczy to, by pokój został opróżniony do gołych ścian! Ważne jest także dobre ozdobienie go, nie bójmy się zainstalować ozdobnych łańcuchów czy lampek. Funkcjonalne ozdoby, nieprzytłaczające dobrej zabawy. Jak jednak sprawić by nasza impreza nie ograniczała się jedynie do siedzenia, rozmów i powolnego spożywania przygotowanego jedzenia? Najlepszym rozwiązaniem jest zaadoptowanie dwóch pomieszczeń, jednego na „posiedzenia” a drugiego do tańca.

impreza sylwestrowa

Czego poza tym potrzebujemy na każdej dobrej imprezie? Dobrej oprawy. Potrzebna jest nam muzyka i tutaj ponownie musimy przygotować coś z jednej strony mało angażującego, anegdotyczną „muzykę z windy”, taką, która nie będzie nachalna i nie odciągnie naszych gości od rozmowy i zabawy. A z drugiej koniecznie powinniśmy mieć w naszych składankach uwzględnione imprezowe hity, zarówno z nieśmiertelnej klasyki jak i najnowsze radiowe przeboje, które rozruszają podbuzowane towarzystwo i sprawią, że nasi sąsiedzi zaczną walić do drzwi.

Nie oszukujmy się – przy awangardowym jazzie goście nie będą się dobrze bawić. Lepiej postawić na radiowe, chwytliwe i łatwo przyswajalne hity. Bardzo miłym akcentem mogą być różne akcesoria imprezowe, takie jak czapeczki lub maski pomogą wejść gościom w luźny, imprezowy klimat.

Pyszne przekąski i słodycze

Zgodnie z zasadą mówiącą, że najpierw się bawimy, a potem jemy, musimy przygotować dla naszych gości odpowiednie „paliwo”. Odpowiednie lekkie przekąski powinny być stale na naszym stole, by goście mogli po nie sięgać w trakcie rozmowy. Bezdyskusyjnie na stole powinny się znaleźć sałatki, zimna płyta oraz patera piętrowa, która zaoferuje bogaty wybór ciast oraz innych smakołyków. Szczególnie polecamy porcelanowe patery piętrowe, które pomieszczą dużą ilość rodzajów ciast, ciasteczek, cukierków czy nawet przekąsek słonych.

Bardzo ważne jest zanalizowanie menu pod kątem gości. Jeśli na naszą imprezę przyjdzie kolega-wegetarianin, lub osoba uczulona na gluten to musimy wziąć to pod uwagę oraz odpowiednio wybrać podawane potrawy. Zadbajmy także o to by kieliszki gości oraz dzbanki były zawsze pełne. Koniecznie miejmy przygotowane ciepłe dania! Posłużą one za podkładkę pod kolejny punkt programu.

Alkohole

Wybór jest prosty, dostosowujemy podane napoje pod preferencje gości. Na naszym stole z pewnością zagości tradycyjna wódka oraz kieliszki do szampana, które napełnimy tuż przed północą. Naturalnie zadbajmy także o napoje bezalkoholowe dla tych nieszczęśników, którzy wylosowali krótszą słomkę i na imprezie są kierowcami. Pamiętajmy, jednak że każda, nawet najlepsza zabawa powinna mieć pewien umiar, ponieważ… Najważniejsze, by wejść w kolejny nowy rok, pełen nadziei, pokus oraz możliwości, z których ludźmi kochamy i których chcemy mieć obok siebie nie tylko podczas tych paru godzin imprezy, ale także przez dwanaście miesięcy radości, trudów i szans, które staną na naszej drodze.

Organizując imprezę sylwestrową, najważniejsze jest, aby pamiętać o dobrej zabawie i nie stresować się całym przedsięwzięciem. W końcu Ty też tam będziesz i będziesz chciał lub chciała się dobrze bawić na swoim własnym przyjęciu, prawda? Kiedy już masz listę gości i nadchodzi 31 grudnia, możesz zabrać się za przygotowania.

Aby zorganizować świetne i niezapomniane przyjęcie sylwestrowe, musisz pamiętać o kilku kwestiach. Spójrzmy najpierw z uśmiechem na swoich gości i przyjaciół, a potem – wszyscy wspólnie, na rozświetlone fajerwerkami wejście w nowy, miejmy nadzieję, że lepszy, rok! Mamy ogromną nadzieję, że przedstawiony przez nas plan przygotowania domu na huczną imprezę sylwestrową przypadnie Wam do gustu i pomoże przed nadchodzącym Nowym Rokiem.