Szafki, półki, regały, czyli jakie meble mogą okazać się niezbędne w łazience

Łazienka powinna być pomieszczeniem, w którym wszystkie najpotrzebniejsze sprzęty i akcesoria są zawsze pod ręką. Elegancki design musi więc bezwzględnie iść w parze z funkcjonalnością. Tylko wtedy to estetycznie urządzane i praktyczne pomieszczenie pozwoli Ci poczuć się naprawdę komfortowo. Gama elementów dekoracyjnych jest naprawdę szeroka, dzięki temu każdy, niezależnie od preferencji dotyczących wystroju, znajdzie coś dla siebie. Możesz skorzystać z gotowych inspiracji, bądź wykonać własny projekt. A kiedy już zdecydujesz, jaki styl przemawia do Ciebie najbardziej i wybierzesz armaturę sanitarną, zadbaj także o dobór odpowiednich mebli. W końcu istnieje mnóstwo sposobów na to, by mądrze organizować przestrzeń, a Tobie z pewnością zależy na tym, by utrzymać porządek w łazience. Meble uzupełnią aranżację, podkreślając styl pomieszczenia.

Polki lazienkowe i szafki

Wybieramy meble do łazienki

Poza szeroką gamą akcesoriów i sprzętów w Twojej łazience powinny zdecydowanie znaleźć się praktyczne meble. Łazienka sama w sobie może niestety okazać się niełatwym do urządzenia pomieszczeniem, szczególnie wtedy, kiedy dysponujesz ograniczoną przestrzenią. Nie oznacza to jednak, że nie jesteś w stanie zatroszczyć się o odpowiednią organizację przestrzeni i sprawić, by idealnie spełniała swoją funkcję.

Elegancka lazienka

Ważne:

Wybierając meble łazienkowe koniecznie zwróć uwagę na rodzaj i jakość materiałów, z których zostały wykonane. Meble powinny być te odporne na wilgoć. W związku z tym ich powierzchnia powinna być pokryta specjalnym lakierem, który czyni ją odporną na wodę i wilgoć. Tył mebla nie może stykać się ze ścianą, do której jest przytwierdzony. Takie rozwiązanie sprawia, że para wodna, która powstaje w łazience podczas kąpieli nie spowoduje powstawania pleśni na meblach. Przyjrzyj się też dokładnie zawiasom i uchwytom mebli. Ważne jest, by zabezpieczyć je przed rdzewieniem.

Polki lazienkowe i funkcjonalne szafki

Organizery

Wszelkiego rodzaju ogranizery pomogą Ci zapanować nad dużą ilością kosmetyków i akcesoriów pielęgnacyjnych, których używasz na co dzień. Pomieścisz w nich mydła, szampony, kremy i balsamy, żele pod prysznic, myjki i gąbki. Takie proste i nieobciążające portfela pojemniki sprawiają, że wszystkie niezbędne drobiazgi są pod kontrolą, w miejscu dla nich przeznaczonym, co również pozwala zapanować nad ładem i porządkiem w łazience.

Kosmetyki do pielegnacji ciala

W funkcji ogranizera sprawdzą się również różnego rodzaju szafki, komody, półki łazienkowe, czy regały. Szafki i szuflady pomieszczą sprzęty i akcesoria, które są Ci niezbędne, pomagając jednocześnie zaoszczędzić miejsce w łazience. To na jakie meble się zdecydujesz zależy oczywiście od Twoich potrzeb oraz od przestrzeni, którą dysponujesz. Oraz od stylu i kolorystyki, które do Ciebie najbardziej przemawiają. Co wybierzesz? Kanciastą nowoczesność, opływową klasykę czy meble retro? Pojedyncze meble czy komplet? Byleby uniknąć monotonii i braku wyrazu w aranżacji łazienki. Przesada też nie jest wskazana, dlatego warto zacząć od przygotowania projektu.

Szafka lazienkowa

Na szczęście producenci mebli wychodzą naprzeciw zróżnicowanym wymaganiom klientów, oferując naprawdę bogatą ofertę i różnorodne rozwiązania, które nie tylko pozwalają na zmyślną organizację, ale również podnoszą walory estetyczne naszych łazienek. Jednym z ciekawszych i polecanych przez nas rozwiązań jest na przykład szafka medyczna. Wielu z nas trzyma lekarstwa i środki medyczne pierwszej potrzeby w łazience, warto więc, by znajdowały się w przeznaczonym do tego miejscu, odpowiednio zabezpieczone. Szczególnie przed najmłodszymi mieszkańcami domu. Tego rodzaju szafka wyposażona jest w półkę oraz uchwyty do powieszenia jej na ścianie, a szklane drzwiczki zamykane są na magnes oraz, dodatkowo, na kluczyk.