Sztuczne kwiaty i rośliny jak żywe? Rozwiązanie idealne do każdego wnętrza

Wyobraź sobie wnętrze bez zieleni. Czegoś brak, prawda? Wnętrze ozdobione zielenią jest żywe i świeże. Ale nie w każdym pomieszczeniu można hodować rośliny. Tam, gdzie jest to niewskazane, sprawdzą się sztuczne rośliny wyglądające jak prawdziwe.

Nie każdy z nas ma „rękę do kwiatów”, zdarza się, że tryb życia nie pozwala nam na hodowanie pięknych, żywych okazów. Jeśli mimo to brakuje Ci roślin we wnętrzu, proponujemy sztuczne kwiaty i rośliny jak żywe. Jeszcze kilka lat temu plastikowe imitacje żywych kwiatów kojarzyły się z tandetą - dziś są tak pięknie odwzorowane, że nawet z bliska trudno zorientować się, że są wykonane z tworzywa.

Rodzaje sztucznych roślin

Sztuczne rośliny wyglądające jak żywe znajdziesz w naszym sklepie z wyposażeniem wnętrz. Możesz wybierać między bujnymi bluszczami, ciętymi kwiatami i wiecznie zielonymi sukulentami. Sztuczne rośliny w doniczkach to kompletne dekoracje, które nie wymagają żadnej pielęgnacji poza wycieraniem z nich kurzu.

sztuczne rośliny jak żywe

Sztuczne kwiaty cięte to sposób na piękny bukiet w środku zimy. W sprzedaży są zarówno rośliny kwitnące, jak i trawy czy imitacje gałązek bawełny, czy głogu. Te ostatnie to bardzo modne dodatki do wnętrz. Wystarczy jedna gałązka bawełny umieszczona w szklanym wazonie - minimalistyczna dekoracja stołu gotowa.

Hodowla drzewka bonsai to zajęcie wymagające wiedzy, czasu i sporej dawki cierpliwości. Jeśli marzysz o takiej dekoracji, ale nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na gotowy okaz, kup sztuczne drzewko bonsai. Prezentują się niemal tak samo efektownie jak żywe, ale nie wymagają tak skomplikowanej pielęgnacji, jak naturalne.

U kogo sprawdzą się sztuczne kwiaty i rośliny?

Nowoczesne, sztuczne rośliny to propozycja dla osób, które nie mają czasu na pielęgnację żywych roślin. Pamiętajmy, że każdy żywy kwiat potrzebuje innej ekspozycji na światło, specjalnych nawozów i podlewania w konkretnych terminach. Dodatkowo rośliny trzeba raz do roku przesadzać, inaczej marnieją. To sporo pracy, do której nie każdy z nas ma serce i chęci.

Właściciele zwierzaków domowych nie mogą pozwolić sobie na posiadanie roślin trujących. Jest kilka bardzo efektownych roślin, których liście są trujące. Zwierzęta nie potrafią ich odróżnić od innych, a to może doprowadzić do tragedii. Jeśli chcesz mieć w mieszkaniu taki egzotyczny kwiat, zdecyduj się na jego imitację. Sztuczne rośliny jak żywe nie będą przyczyną niebezpiecznego zatrucia u Twojego pupila.

Sztuczne rośliny wyglądające jak żywe dadzą ten sam efekt dekoracyjny co żywe. Można je ustawić w dowolnym miejscu, nawet przestrzeni, do której nie dociera naturalne światło. Jeśli w Twoim mieszkaniu nie ma pomieszczeń dobrze oświetlonych za dnia, to sztuczne rośliny są rozwiązaniem. Oczywiście syntetyczne kwiatki nie będą oczyszczać powietrza w mieszkaniu i decydując się na nie, musisz mieć to na uwadze.

Sztuczne rośliny do łazienki, czyli pomysł na ogród wertykalny w trudnych warunkach

Łazienka to bardzo często pomieszczenie bez okna. Brak naturalnego oświetlenia sprawia, że nie możemy hodować tam kwiatów doniczkowych. Jeśli marzy Ci się ogród wertykalny na jednej ze ścian, nie musisz rezygnować z tego pomysłu. Wybierz sztuczne rośliny - wierne imitacje naturalnych kwiatów. Ten wybieg pozwoli Ci spełnić marzenie o zieleni w łazience.

sztuczne rośliny do łazienki

Różnica będzie podstawowa - pielęgnacja sztucznych roślin ogranicza się do ich mycia. Nie musisz podlewać, przesadzać i przycinać. Sztuczne rośliny będą bujną, zieloną dekoracją, nawet jeśli Twoja łazienka to ciemne pomieszczenie.

Ogród wertykalny to bardzo efektowna forma dekoracji. Doskonale prezentuje się na tle czarnych ścian i surowego wykończenia z kamienia lub betonu. Aranżacja łazienki ze ścianami z roślin przywodzą na myśl luksusowe apartamenty w egzotycznych częściach świata. Nadają wnętrzu aury tajemniczości, a jednocześnie wnoszą do niego świeżość. Trendy nakazują zapraszać naturę do wnętrza - jeśli nie możesz hodować kwiatów, wybierz sztuczne rośliny wyglądające jak żywe i ciesz się ich wieczną zielenią.