Sztuczne kwiaty w łazience

Kojąca zieleń w postaci wszelkiej roślinności, goszcząca w naszych mieszkaniach i domach to absolutnie jedna z najlepszych propozycji na stworzenie przyjemnej aranżacji, dlatego też jest to najpopularniejszy sposób na dekorowanie wnętrz. Goszczą w przestrzeniach małych, dużych, nowoczesnych, klasycznych - praktycznie nie istnieją ograniczenia w ich aranżu, poza jednym, kluczowym. Należą do nich warunki pielęgnacyjne, które trzeba spełnić, aby móc w pełni cieszyć się pięknem roślin.

Niektóre gatunki są bardzo wymagające i nie w każdym miejscu będziemy w stanie utrzymać je w dobrej kondycji. Czy oznacza to, że musimy od razu rezygnować z takiej ozdoby? Wręcz przeciwnie! Kwiaty sztuczne to doskonała alternatywa, a ponieważ wyglądają jak prawdziwe, to będziemy mogli cieszyć się ich naturalnym urokiem w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach. Choć do niedawna kojarzyły się z kiczem, to dzisiejsze możliwości pozwoliły sztucznym roślinom na nowy, lepszy start.

Czy warto postawić na sztuczne kwiaty do łazienki?

Nie za często zdarza się, aby łazienka posiadała dobre warunki do prawidłowej hodowli roślin, a szczególnie w blokach mieszkalnych, gdzie trudno o dostęp promieni słonecznych, choć w najmniejszym stopniu. Sztuczne kwiaty do doniczki i wazonu nie potrzebują słońca, pielęgnacji, nigdy nie więdną, nie przekwitają, więc bez dwóch zdań będą doskonałym upiększeniem w miejscu takim jak łazienka, gdzie obecność pary wodnej, wilgoci i częsta zmiana temperatur utrudniają utrzymanie prawdziwej rośliny w dobrej kondycji. Sztuczne w równym stopniu ożywią jej przestrzeń, niezależnie od tego czy zdecydujemy się tylko na drobny akcent, czy na coś większego, a do tego zupełnie nie dadzą po sobie poznać, że są sztucznymi odpowiednikami prawdziwych roślin.

W dodatku sztuczne rośliny do łazienki i kwiaty bardzo łatwo utrzymuje się w czystości. W razie osiadania się kurzu wystarczy je spryskać pod prysznicem i to wszystko, czego mogą one od nas wymagać! Wszystko to sprawia, że jest to idealny wybór do trudnych dla naturalnych roślin warunków, ale także dla osób zabieganych oraz niemających ręki do roślin. Czy warto więc postawić w łazience na sztuczne kwiaty? My jesteśmy zdecydowanie na tak!

sztuczne rośliny

Jak wyeksponować sztuczne kwiaty w łazience?

Wszelkie dekoracje powinny być jak najbardziej spójne ze stylistyką łazienki, a ponieważ sztuczne kwiaty do łazienki różnią się od siebie stylem wykonania i są dostępne w wielu formach, to do każdej przestrzeni znaleźć można roślinę, która uzupełni łazienkowy wystrój. Można przyozdobić nimi pusty regał, blat szafki, ale też stworzyć przy ich wykorzystaniu efektowną, jedyną w swoim rodzaju kompozycję. Do tego przyda się stojak na kwiaty, na którym zestawione ze sobą rośliny sztuczne wraz z kwiatami przyniosą w łazience niesamowity efekt, ożywiając nawet najbardziej chłodną stylistykę wnętrza. Na rynku znaleźć można stojaki na kwiaty w rozmaitych formach i designach. Czarne, metalowe stojaki w formie donicy to absolutny hit wnętrz w stylu loftowym - będą prezentować się bardzo stylowo komponując się z zielenią sztucznych roślin i płytkami imitującymi drewno, a ponieważ dostępne są w wielu konwencjach, to można je dopasować do warunków metrażowych, ale też własnych preferencji.

Inną propozycją, która pomoże w efektowny sposób wyeksponować sztuczne rośliny w łazience są kwietniki kilkupoziomowe - dodatkowe dwie, trzy, a nawet cztery półki będą dobrym krokiem do stworzenia bujnego, zielonego kąta w łazience. Fundamentem będzie wybór stojaka o odpowiednim designie - można zdecydować się na nowoczesny, ale też bardziej klasyczny. Wszystko zależy od dominującej kolorystyki oraz stylu wnętrza, dlatego jest to kwestia dla każdego indywidualna. Taka propozycja najlepiej sprawdzi się w większych łazienkach, w których niezagospodarowana w pełni przestrzeń aż prosi się o jakiś ciekawy akcent dekoracyjny, ale nie tylko w takich liczyć można na doskonały efekt.

Jakie sztuczne kwiaty wybrać do łazienki?

Kiedy wybraliśmy już odpowiednie miejsce w łazience na ekspozycję sztucznych kwiatów, to kolejną zagwozdkę może stanowić ich wybór. Sztuczne rośliny doniczkowe, wiszące, podwieszane na ścianie lub suficie, a nawet sztuczne kwiaty do wazonu - możliwości są duże, a zróżnicowana pod kątem stylistyki doniczek i wazonów oferta umożliwia tworzenie rozmaitych aranżacji.

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest sukulent, który w równie urokliwy sposób uzupełni łazienki w stylu nowoczesnym, industrialnym, ale też klasycznym, będąc jej minimalistycznym dodatkiem. Bardzo gustownie prezentować się będą sukulenty w eleganckich doniczkach, wyeksponowane na blacie przy umywalce lub niezagospodarowanej półce. Różnorodne, ciekawe ich kompozycje w pojedynczych, okrągłych lub prostokątnych doniczkach, a także rozdzielone w kilku na ozdobnej tacce pomogą znaleźć coś na miarę każdej z indywidualnych potrzeb. Stonowana kolorystyka doniczek o jasnych, jak i ciemnych barwach pozwoli na dostosowanie ich do dominujących w łazience barw, ale też zastosowanie ich na zasadzie kontrastowego dodatku.

Doniczka ceramiczna, metalowa osłonka, szkło czy też w kształcie geometrycznym to równie ważny aspekt, na który warto zwracać uwagę, gdyż w równym stopniu przyczyni się do efektownego, spójnego wyglądu łazienki. Poza tym zdecydować się można też na różnokolorowe orchidee, duży, sztuczny bambus lub trawę, w doniczce lub wysoką do wazonu. Dobrze dobrane do charakteru łazienki będą się niezwykle elegancko prezentować.

Różnorodne propozycje sztucznych roślin i kwiatów od znanych producentów zdecydowanie przeczą ich złej renomie - ciężko rozróżnić je od prawdziwych, dlatego też wprowadzą do łazienki trochę naturalnego powiewu, ożywiając nawet najbardziej chłodne, surowe wnętrza. To sprawia, że to najlepszy akcent ozdobny do łazienki, jeśli szukamy rozwiązania, które nada jej trochę kunsztu oraz przytulnego klimatu, a przy tym będzie długotrwałe.