Sztuczne rośliny idealne do każdego mieszkania

Sztuczne rośliny kiedyś były omijane szerokim łukiem, ale od kilku lat znów wracają na salony. Wszystko za sprawą nowoczesnych materiałów oraz technologii, które pozwalają na wyprodukowanie rośliny do złudzenia przypominającej prawdziwą. Sztuczne rośliny sprawdzają się nie tylko w biurze czy w restauracji, ale coraz częściej goszczą w domach.

Zalety sztucznych roślin

Sztuczne kwiaty mają bardzo wiele zalet i w niektórych kwestiach stają się bezkonkurencyjne. Oto siedem przykładów pokazujących, dlaczego sztuczne rośliny są coraz popularniejsze.

Koniec z podlewaniem

Sztuczne kwiaty nie wymagają podlewania, dzięki czemu będą doskonałe dla osób, które nie mają czasu na pielęgnację żywych roślin. Brak konieczności podlewania to też świetna cecha dla podróżujących, którzy zostawiają swoje mieszkanie puste na kilka tygodni.

Bez zapachu

Zapach większości roślin jest przyjemny, ale zdarzają się gatunki, które uwalniają nie do końca przyjemną woń. Sztuczne kwiaty są zupełnie bezzapachowe, więc nie będą konkurowały z Twoimi perfumami lub odświeżaczem powietrza.

Nie szkodzą zwierzętom

Właściciele czworonogów z wielką ostrożnością wybierają do domu kwiaty, ponieważ duża część roślin doniczkowych jest trująca dla psów i kotów. Jeśli zawsze chciałaś mieć monsterę, ale mieszkasz z futerkowym przyjacielem, to sztuczna monstera będzie strzałem w dziesiątkę.

Do biura, do restauracji, do gabinetu

Sztuczne rośliny doskonale sprawdzają się w biurach, gabinetach, sklepach czy też w restauracjach. W taki sposób możemy zaoszczędzić na osobie, która będzie odpowiedzialna za opiekę nad żywymi roślinami.

Brak światła to nie problem

Żywe rośliny często obumierają ze względu na całkowity brak lub zbyt małe nasłonecznienie. Mieszkania z ekspozycją północną zwykle nie mogą cieszyć się bujnymi kwiatami. Rozwiązaniem są sztuczne rośliny, które możemy wstawić nawet do pomieszczeń bez okna. Kwiaty w łazience? Dlaczego nie?

Nie zmieniają wyglądu w czasie

Sztuczne kwiaty nie rosną i nie zmieniają swojego wyglądu wraz z upływem czasu. Dzięki temu roślina, którą kupisz, nadal będzie mieściła się w danym miejscu za kilka lat.

Brak szkodników

Żywe rośliny chorują i są niszczone przez szkodniki. Jeśli nie chcesz mieć w mieszkaniu małych organizmów, które żerują na liściach roślin, to warto pomyśleć o zakupie sztucznego odpowiednika.

Sztuczne rośliny

Sztuczne rośliny wyjątkową ozdobą

Nowoczesne sztuczne rośliny trudno odróżnić od żywych, a żeby się przekonać, często potrzebne jest dotknięcie liści. Sztuczne kwiaty wyglądają doskonale zarówno w wazonach, jak i w donicach.

Sztuczna roślina drzewko cytrynowe

Wyhodowanie dorodnych cytryn wymaga regularnego podlewania, odpowiedniej temperatury i dużego nasłonecznienia. Jeśli marzysz o drzewku cytrynowym, ale okna Twojego mieszkania wychodzą na północ, to sztuczna roślina będzie idealnym rozwiązaniem.

Sztuczna roślina w doniczce AGAWA

Sztuczna agawa to roślina, która może towarzyszyć Ci przez wiele lat. Bez względu na warunki panujące w mieszkaniu roślina zawsze będzie wyglądała doskonale. Warto wspomnieć, że roślina jest odporna na blaknięcie, więc możesz postawić ją przy dużym oknie i nie martwić się o jej kondycję.

Sztuczna palma w doniczce

Wisząca palma wprowadzi do Twojego wnętrza odrobinę tropików. Sztuczną roślinę możesz zawiesić na balkonie, tarasie czy też w ogrodzie. Doniczka z kokosa powoduje, że roślina wygląda jeszcze bardziej egzotycznie.

Sztuczna roślina MONSTERA

Monstery to niezwykle modne rośliny, ale są też niebezpieczne dla zwierząt. Jeśli mieszkasz z kotem lub z psem nie musisz rezygnować w trendów. Sztuczna monstera będzie świetnie dopełniała nowoczesne wnętrza.

Sztuczne rośliny alternatywą dla alergików

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że alergia na pyłki kwiatów dotyczy nas nie tylko na zewnątrz, ale również we własnym mieszkaniu. Żywe rośliny doniczkowe również pylą i mogą negatywnie wpływać na samopoczucie alergików. Rozwiązaniem są sztuczne rośliny, które sprawią, że alergicy będą unikać kontaktu z alergenem podczas przebywania w domu.

Jeżeli martwi Cię kurz osiadający na roślinach, to sztuczne kwiaty możesz przetrzeć wilgotną ściereczką. W ten sposób pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń dokładnie tak samo, jak z żywych roślin.

Nie rezygnuj z zielonych roślin w domu. Jeżeli nie możesz pozwolić sobie na posiadanie żywych kwiatów, zastąp je sztucznymi roślinami, które sprawią, że Twoje wnętrze będzie niezwykle przytulne.