Tablice dla dzieci - jaką tablicę wybrać i na co zwrócić uwagę?

Tablica w pokoju dziecięcym przyczyni się do rozwoju kreatywności i zdolności manualnych dziecka. Pierwsze tablice możemy kupić już dla najmłodszych dzieci, a dla nastolatków polecane są tablice korkowe lub magnetyczne. Jakie tablice dla dzieci kupić i na co zwrócić uwagę przy wyborze? Oto krótki poradnik, który pomoże dokonać trafionego zakupu.

Tablica kredowa w różnych wariantach

Tablica kredowa kojarzy nam się z czasami szkolnymi, ale jest to doskonałe akcesorium dla najmłodszych. Dzieci uwielbiają rysować kolorową kredą, a kiedy pogoda nie pozwala tworzyć malunków na chodnikach, to doskonale sprawdzą się tablice kredowe postawione w pokoju dziecięcym.

Warto zaznaczyć, że tablice kredowe przeznaczone są dla dzieci, które nie próbują połykać małych przedmiotów. W innym przypadku kawałki kredy mogą tworzyć duże niebezpieczeństwo.

Tablica kredowa może znajdować się na specjalnym stojaku, który umożliwi komfortowe rysowanie oraz dopasowanie wysokości do wzrostu dziecka. Na szczególną uwagę zasługują również tablice kredowe samoprzylepne, które możemy umieścić w dowolnym miejscu – na ścianie, froncie meblowym czy też na każdej płaskiej i gładkiej powierzchni. Starsze dzieci z pewnością docenią tablice kredowe umieszczone nad biurkiem, które umożliwią zapisanie planu lekcji, ważnych pojęć czy słów w obcym języku.

Tablica kredowa

Tablica z rolką papieru

Tablice z rolką papieru to doskonałe akcesorium dla małych dzieci, które uwielbiają rysować. Tablicę możemy umieścić na ścianie, a rozwijana rolka papieru pozwala na niemal niekończące się rysowanie. Jeśli Twoja pociecha ma skłonności do rysowania na ścianach czy też frontach meblowych, to warto zainwestować w tablicę z rolką papieru, która uchroni ścianę i pozwoli na kreatywne działanie dziecka.

Tablica szklana z markerem

Szklane tablice to produkt dla starszych dzieci, które mogą rysować za pomocą mazaków. Szklana powierzchnia umożliwia łatwe i szybkie ścieranie rysunków za pomocą suchej gąbki lub ściereczki.

Tablica magnetyczna

Tablica magnetyczna chętnie przyozdobi pokój dziecięcy. Ten wariant również przeznaczony jest dla dzieci starszych, które nie połkną małych magnesów. Tablice magnetyczne umożliwiają przyczepianie rysunków, karteczek, zdjęć i notatek, ale też pozwalają na pisane oraz rysowanie mazakami.

Tablica magnetyczna

Tablica korkowa

Tablice korkowe znane są z pokojów dziecięcych i możemy je spotkać w nich już od kilkunastu lat. Tego typu tablice wspierają dzieci uczące się i mogą stać się ozdobą wnętrza. W sklepach znajdziemy tablice korkowe różnorodnych wielkości, więc możemy zakupić prostokąty o wielkości 20 x 20 centymetrów oraz takie, które pokryją nam niemal całą ścianę pokoju.

Jaka tablica do pokoju dziecięcego?

Maluchy z pewnością docenią tablice kredowe (te na stojaku i te przyklejane), na których będą mogły rysować kredą o każdej porze roku. Świetnym pomysłem dla najmłodszych jest też tablica z rolką papierową, która pozwoli puścić dzieciom wodze fantazji.

Większym dzieciom oraz nastolatkom przydadzą się tablice korkowe, szklane czy też tablice magnetyczne, które pomogą w nauce i umożliwią przyczepianie do nich zdjęć, karteczek, pocztówek czy też rysunków.