Taras niczym z bajki - jak go urządzić?

Kiedy już jesteśmy w posiadaniu tarasu, to warto zadbać o to, żeby był piękny i zachwycał nas za każdym razem, gdy tylko postanawiamy na niego spojrzeć. Kto nie lubi spędzać wolnego czasu w przyjemnej, klimatycznej scenerii, komfortowo się relaksując? Choć piękno wiele ma oblicz i jego definicja może być dla każdego trochę inna, to niewątpliwie każdy czerpie taką samą satysfakcję z cieszenia się nim. Spędzanie na tarasie czasu wspólnego z rodziną czy też odpoczynek sam na sam z ulubioną książką przebiega najlepiej, gdy w naszej przestrzeni czujemy się dobrze. Przyjemną atmosferę podwyższy urokliwe otoczenie, a jej wykreowanie wcale nie musi być trudne czy kosztowne. Niezależnie czy taras jest mały, czy duży - w każdym stworzyć można atmosferę niczym z bajki! A pomogą w tym odpowiednio dobrane akcesoria ogrodowe, które zbudują swoisty klimat i podwyższą jakość spędzania czasu na tarasie.

Stylowe lampiony 

Dobrze przemyślana gra świateł może stanowczo odmienić oblicze tarasu po zmroku i nadać mu niezwykłego efektu. Stylowe lampiony ogrodowe cieszą oko nie tylko wieczorami, nadając na tarasie swoim płomieniem wyjątkowej aury, ale także za dnia, za sprawą ich wyjątkowego wyglądu. Bogactwo stylów lampionów w ofercie Edaxo.pl pozwoli z łatwością dostosować je do własnych preferencji i stworzyć i indywidualną przestrzeń na tarasie. Tradycyjny, drewniany lampion będzie pięknie prezentować się w swej prostocie wśród roślinności, a na tarasie w bardziej nowoczesnej aranżacji idealnie sprawdzi się metalowy lampion w złotym kolorze.

Niesamowity efekt dają rozstawione lampiony o nieregularnych wielkościach, dlatego dobrym rozwiązaniem są zestawy lampionów, których dodatkowym atutem jest także to, że wprowadzą do przestrzeni tarasowej sporo światła. Warto mieć go więcej także przy stole, przy okazji ubogacając jego nakrycie, dlatego mniejszy lampion z uroczym, roślinnym motywem będzie świetnym urozmaiceniem. Ścienna zawieszka z lampionami to natomiast ciekawe rozwiązanie na przyozdobienie ściany, a także wprowadzenie indywidualnego, klimatycznego charakteru aranżacji tarasu.

Nowoczesne doniczki

Ciężko wyobrazić sobie jakąkolwiek przestrzeń zewnętrzną bez roślin. Niezależnie od tego, czy otaczają nas rabatki z kwiatami, trawnik i przystrzyżone krzewy, czy przestrzeń pozbawiona zieleni, warto urozmaicić taras w dodatkowe rośliny doniczkowe, które towarzyszyć będą nam podczas spędzania na nim czasu. Odpowiednio dobrane doniczki na taras podkreślą urok roślin i pomogą wprowadzić przyjemną atmosferę. Nowoczesne doniczki cechuje przede wszystkim prostota i minimalizm, ale nie brakuje także eleganckich akcentów.

Bardzo stylowo będą prezentować się metalowe donice na drewnianych nogach lub w podobnej stylistyce, ale na nogach metalowych w kolorze złota. Do sadzenia ziół lub kwiatów idealnie posłużą prostokątne, metalowe donice, których minimalistyczne wykończenie pozwoli na całkowitą ekspozycję jej zawartości. Idealne połączenie stanowi także okrągła, metalowa osłonka na nóżkach z osłonką w tej samej stylistyce na wysokim stojaku, nadając oryginalnego efektu.

Akcesoria na taras

Wygodne poduszki 

Poduszki do siedzenia to bardzo praktyczne rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej przestrzeni i w każdym miejscu. W prosty sposób wszędzie stworzyć można strefę relaksu, a także zapewnić nieograniczoną liczbę miejsc podczas wizyty gości. Różnorodność materiałów, stylów i motywów poduszek pozwolą zaspokoić wszelkie gusta i potrzeby. Można postawić na klasykę, wybierając jednolitą poduszkę, występującą w kilku wariantach kolorystycznych, ale nie brakuje także bogatych wzorów, takich jak modny motyw liści lub niebiesko-różowa poduszka w flamingi.

Atrakcyjnie będzie prezentować się także poduszka z juty z wzorem mandali i frędzlami, a także okrągła o naturalnym wzornictwie. Poduszki można zestawić kolorystycznie z innymi akcesoriami albo stworzyć kolorystyczny misz-masz, bawiąc się różnorodnymi barwami. Można także do woli je zmieniać, wprowadzając do aranżacji tarasowej tym samym nieco świeżości.

Hamaki i huśtawki idealne do relaksu 

Niewątpliwie jednym z lepszych sposobów na relaks na świeżym powietrzu jest hamak, który stał się już standardowym meblem, jaki można dziś spotkać w naszych ogrodach czy na tarasach. Warunkiem jest oczywiście przestrzeń, która umożliwi jego zawieszenie, najlepiej pomiędzy dwoma drzewami. Hamaki są ponadczasowe, wygodne, a ponieważ trendy ewoluują, to także i one występują obecnie w wielu rozmaitych formach i stylach. Poza klasycznymi hamakami dostępne są także hamaki z usztywnieniem, które wygładzają jego powierzchnię. Charakteryzują się ponadto zróżnicowanym wzornictwem, np. delikatnymi, plecionymi frędzlami o etnicznym wzorze. Bardzo komfortową propozycję stanowią także huśtawki, które pozwolą cofnąć się do beztroskich lat dzieciństwa i całkowicie oddać się relaksowi. Podwieszana, pleciona huśtawka nie tylko zapewni wygodne miejsce dla dwojga, ale będzie się bardzo elegancko prezentować. W podobnej stylistyce można znaleźć także huśtawkę jednoosobową, pleciony fotel brazylijski, który przybliży taras do doskonałego efektu niczym z bajki.

W dobrze rozplanowanej przestrzeni, w której nie będziemy pozbawieni strefy do relaksu, a po za tym zostanie zachowana estetyka, z pewnością każdy będzie czuć się jak u siebie. Otaczająca zewsząd, uspakajająca roślinność, różnokolorowe kwiaty w pięknych donicach, oświetlonych naturalnym, ciepłym światłem przyczynią się do efektownego wizerunku niczym z bajki.