Taśma uszczelniająca - napraw brodzik w 5 minut

Kałuże w łazience – co jest ich przyczyną?

Kiedy po kąpieli lub prysznicu widzisz na podłodze stróżki wody wydobywającej się spod brodzika lub wanny wiedz, że coś w Twojej łazience nie działa, jak powinno. Musisz działać szybko, bo wilgoć na ścianach podłodze to pierwszy krok do wyhodowania szkodliwych dla zdrowia pleśni i grzybów. Podciekająca instalacja sanitarna w mieszkaniu w bloku to kolejny problem – tylko czekać na wizytę sąsiada, u którego na suficie pojawiły się brzydkie plamy.

Oczywiście w pierwszej kolejności sprawdź, skąd pochodzi wyciek – drzwi kabiny mogą być nieszczelne lub zasłona prysznicowa nie spełnia swojego zadania, jak należy. Jeśli tutaj wszystko jest w porządku, przyczyny przecieków musimy poszukać głębiej.

Przyczyny przeciekania mogą być dwie – wadliwa hydraulika lub brak szczelności na łączeniu brodzika lub wanny do ścian łazienki. Najpierw musisz sprawdzić, czy połączenie syfonu i rury odprowadzającej wodę jest dokręcone. Drugi newralgiczny punkt to uszczelki – być może to właśnie one przepuszczają wodę, bo już się zużyły. Być może będzie potrzebna interwencja hydraulika, szczególnie gdy brodzik jest zabudowany a instalacja trudnodostępna.

Jak uszczelnić przeciekający brodzik?

Jeśli to nie rury i uszczelki powodują przeciek, to jesteśmy uratowani. Niedokładne uszczelnienie na styku ściany i brodzika lub wanny możemy naprawić samodzielnie. Nie potrzebujesz do tego ani fachowca, ani narzędzi. Wystarczy sprytna taśma uszczelniająca. Specjaliści Wenko stworzyli już wiele patentów na łazienkowe problemy. Dziś przedstawiamy taśmę, którą w 5 minut uszczelnisz sanitariaty.

Taśma uszczelniająca do brodzika

Przecieki wokół brodzika to problem niewłaściwego uszczelnienia – kiepskiej jakości silikonu, który z czasem się wypłukał lub niedokładnego wykończenia przez fachowca, który montował brodzik lub wannę. Takie mikroprzecieki są trudne do zlokalizowania – woda może pojawiać się nie tam, gdzie faktycznie powstał otwór. Trzeba sprawę rozwiązać kompleksowo i uszczelnić cały obwód brodzika lub wanny.

Taśma uszczelniająca do brodzika Wenko została wykonana z elastycznego polietylenu, co ułatwia jej dokładny montaż. Jest biała – będzie pasować do każdej łazienki. W łazience używamy silnej chemii do czyszczenia, dlatego taśma została wykonana z materiału odpornego na działanie detergentów i środków czyszczących. Ponadto jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, co znacząco przedłuża jej trwałość. Zanim zamówisz taśmę, zmierz obwód brodzika lub wanny, abyś miał pewność, że zakupiona ilość wystarczy do uszczelnienia całości.

Jak zamontować taśmę uszczelniającą?

Zacznij od dokładnego wyczyszczenia całego obwodu wanny lub brodzika. Powierzchnia musi być odtłuszczona i sucha – tylko wtedy klej będzie prawidłowo przylegał. Trzeba też usunąć resztki starego silikonu, aby to zrobić, dokładnie trzeba podgrzać resztki silikonu. Świetnie sprawdzi się suszarka do włosów. Taśmę przyklejamy tak, aby szczelina na styku ściany i sanitariatu była w połowie jej szerokości – taśma musi równomiernie zachodzić na płytki i brzeg brodzika.

Taśmę należy przyklejać etapami – nie odrywaj od razu całej osłony kleju. Przyklejaj powoli, centymetr po centymetrze dociskając taśmę, aby nie powstawały zagięcia i pęcherzyki powietrza. Zadbaj o to, aby całość wyglądała estetycznie – zatem równe rozłożenie taśmy i odpowiednie wklejenie jej w rogach jest bardzo ważne. Montaż taśmy zrób na kilka godzin przed planowaną kąpielą – aby klej dobrze związał się z podłożem, potrzebuje czasu. Wówczas będziesz mieć pewność, że Twoja wanna lub brodzik nie będą już sprawiać kłopotów.