Tekstylia do jadalni - jak gustownie nakryć do stołu?

Wspólne siedzenie przy elegancko nakrytym stole to bardzo ważny element życia bliskich sobie ludzi. W dawnych czasach sztuka nakrywania do stołu była przekazywana z pokolenia na pokolenie i skrzętnie pielęgnowana. Nasze prababcie wiedziały, że spotkanie przy uroczyście nakrytym stole integruje rodzinę. Właśnie dlatego krochmaliły obrusy i ustawiały na stole mosiężne świeczniki oraz najlepszą zastawę. W ten sposób tworzyły uroczysty nastrój i celebrowały chwilę z bliskimi.

Na pewno ucieszyłyby się,zresztą tak samo jak my, że obrusy wracają do łask! Razem z nami odkryj piękno nakrywania do stołu na nowo. Zapomnij o PRLowskich ceratach. Zamiast nich sięgnij po najpiękniejsze tekstylia do jadalni obrusy, podkładki, serwetki, które pozwolą stworzyć królewski nastrój w mieszkaniu.

Niech żyje duży stół i obrusy do jadalni

Stół to ważne miejsce w każdym domu. Wokół niego gromadzą się domownicy, aby być razem, porozmawiać lub zjeść wspólnie kolację. Właśnie dlatego warto pamiętać o odpowiednim nakryciu,które wzbogaci chwile z bliskimi. Piękny obrus na stół tworzy wyjątkowy nastrój. W jego otoczeniu nawet zwykły posiłek staje się magiczny.
Wspólny posiłek przy okrągłym stole jest niczym rytuał. Przywołuje nas myśl spotkania przy ognisku, co wprowadza rodzinną atmosferę i zaufanie. Łatwiej się wtedy otworzyć.

Jeśli marzysz o niespiesznym śniadaniu z bliskimi, połóż na okrągłym stole obrus ZIELNIK. Białe tło przywołuje atmosferę uroczystości, a zielone listki, jagody i kwiaty dają miłe skojarzenia z obfitością lata. Obrus ten ma średnicę 160 cm i wykonany jest z wysokiej jakości poliestru. W naszym sklepie dostępne są też inne wzory obrusów okrągłych, jak i obrusy prostokątne o różnych wymiarach.

Obrus na stół z nowoczesnymi zdobieniami

Porada ekspertki

Jeśli Twoja zastawa stołowa jest barwna i bogato zdobiona, postaw na klasyczny, biały obrus z subtelnymi ornamentami.

Jeśli zależy Ci na maksymalistycznym wyglądzie, sięgnij po obrus w kwiaty. Lekkość osiągniesz z pomocą jednokolorowych serwetek lub podkładek pod talerze.

Tekstylia do jadalni w wersji maksymalistycznej, czyli serwetkowy luksus

Nakryłaś_eś stół obrusem? To doskonały moment, aby dodać jadalni świeżego wyglądu! Ustaw na środku stołu flakon z kwiatami. Zapach polnych kwiatów rozchodzi się po całym mieszkaniu? Doskonale! W takim razie teraz wystarczy już tylko rozłożyć zastawę.
Przywitaj każdą z osób eleganckim talerzykiem, szklanką i sztućcami. Na naczyniach możesz położyć gałązkę eukaliptusa, która nie tylko pięknie wygląda, ale pobudzi też apetyt zgromadzonych gości. Pamiętaj o detalach.

Sięgnij po eleganckie serwetki bawełniane w naturalnym kolorze khaki. Stonowany materiał wprowadzi ciekawy akcent kolorystyczny, a chłonna tkanina sprawdzi się podczas wycierania ust lub rąk. Serwetki są przyjemne w użyciu i dodają przyjęciu eleganckiego charakteru. Nie oznacza to jednak, że sprawdzą się tylko od święta. Zaskocz domowników i połóż je na stole podczas sobotniego śniadania. Przecież właśnie o to chodzi, żeby celebrować dzień po dniu.

Tekstylia do jadalni w kwiaty i bukiety na stół

Wzory kwiatowe na obrusach przywołują domowe skojarzenia. Delikatne, różnokolorowe płatki maków, czy róż to bardzo popularne wzory. Używa się ich do
zdobienia serwet i obrusów od dawna. Trudno sobie wyobrazić elegancki dom bez kwitnących bukietów. Babcie haftowały kwiaty godzinami na serwetach i kompletowały wiano dla córki. Te czasy już minęły, ale miłość do kwiatów jest wieczna.

Wzory kwiatowe na obrusach przywołują domowe skojarzenia. Delikatne, różnokolorowe płatki maków, czy róż to bardzo popularne wzory. Używa się ich do
zdobienia serwet i obrusów od dawna. Trudno sobie wyobrazić elegancki dom bez kwitnących bukietów. Babcie haftowały kwiaty godzinami na serwetach i kompletowały wiano dla córki. Te czasy już minęły, ale miłość do kwiatów jest wieczna.

Nie tylko tekstyliami do jadalni człowiek żyje

Dogódź swoim oczom i sercu i postaw na stole żywe kwiaty. Ceramiczny flakon albo kryształowa waza, w której je umieścisz, będzie dodatkową ozdobą. Żywe kwiaty wprowadzają świeżość, lekkość oraz swobodny nastrój. Wywołują uśmiech na twarzy. Oczywiście nie zawsze masz ochotę na wielki bukiet. Właśnie dlatego proponujemy odmienne podejście. Sięgnij po malutkie wazoniki i włóż do każdego z nich pojedyncze kwiaty. Efekt będzie zaskakujący i nieoczywisty.

Jeśli zależy Ci na odświętnym charakterze postaw na bogaty w detale, oryginalny bukiet. Zaprojektuj go sam_a lub z pomocą florystki. Róże, goździki, chryzantemy to najczęściej używane do dekoracji żywe, cięte kwiaty. Bukiet dopełniamy trawami, gałązkami z różnymi dostępnymi jagodami jak czeremcha, kalina, głóg, czy śnieguliczka, w zależności od pory roku.

Obrus na stół w kratę

Śniadanie na trawie z tekstyliami do jadalni

Szczęśliwi posiadacze ogrodów uwielbiają śniadania wśród natury. Posiłek na świeżym powietrzu i obserwowanie przyrody, ależ to przyjemne. Śniadanie można jeść na stole, lub na ziemi, byle wokół towarzyszyły kochane rośliny, drzewa owocowe, krzewy kwiatowe i zioła. Siedzenie w ogrodzie w ciszy i słuchanie ptaków, patrzenie na chmury i uśmiechanie się do rodziny, to nie musi być tylko sielankową wizją

Postaw na obrus ogrodowy w barwne wzory. Produkt sprawdzi się podczas różnych uroczystości.Przykryj nim stół w ogrodzie i zjedz śniadanie lub obiad przy stole. Nietypowym pomysłem może być rozłożenie na trawie obrusa. W ten sposób można cieszyć się dzikim piknikiem na własnych zasadach.

Siedzenie na trawie to miła odmiana i złamanie rutyny. Robienie powtarzających się codziennie czynności za każdym razem inaczej to bardzo cenna i przydatna umiejętność. Wnosi zabawę do życia i stymuluje mózg do rozwoju oraz budzi ciekawość i zainteresowanie u innych.

Poznaj obrusy, podkładki i serwetki dostępne w naszym sklepie i ciesz się pięknym nakryciem stołu zarówno w domu, jak na zewnątrz.