Nietypowe legowiska - tipi dla kota

Każdy domownik powinien mieć swoje miejsce, gdzie czuje się komfortowo i bezpiecznie. Kiedy pod naszym domem mieszkają czworonogi, musimy pamiętać, że one także potrzebują swojego miejsca. Warto zafundować naszym małym przyjaciołom legowisko, które będzie także nietypową ozdobą mieszkania, takie jak tipi dla kota.

Stres u kotów

Koty, tak jak ludzie, posiadają bardzo zróżnicowaną psychikę i także bywają podatne na stres. Kiedy zwierzę wychowuje się w spokojnym wiejskim domu i nagle trafi do mieszkania w centrum miasteczka, może być przerażony słysząc i czując przejeżdżające nieopodal kilkudziesięciotonowe tramwaje. Analogicznie; miejskiego kota może wystraszyć mucząca krowa.

Tak to wygląda w dużym uproszczeniu. Istotny jest fakt, że niektóre rzeczy, które dla nas, ludzi, zupełnie nie kojarzą się ze stresem, takie jak zamykanie drzwi lub szafki, dla kota mogą okazać się stresujące jak dla nas dźwięk strzałów z broni palnej. Koty, które dużo się stresują są bardziej narażone na problemy zdrowotne.

Legowisko dla kota

Najbezpieczniej kot będzie się czuł w przestrzeni, w której będzie mógł sobie leżeć bez obawy o to, że coś zakłóci jego odpoczynek. Nawet kiedy nie wydzielimy dla naszego czworonoga specjalnej przestrzeni, kot sam znajdzie sobie przytulne miejsce, gdzie urządzi legowisko oznaczone warstwą sierści. Wynika to z kociego trybu życia, które opiera się w 2/3 na spaniu, dlatego naszym obowiązkiem jest zapewnić zwierzęciu spokojny sen w komfortowych warunkach.

Gdzie jest najlepsze miejsce na legowisko?

Koty potrafią być bardzo niezdecydowane, dlatego nie powinniśmy prosić kota o wskazanie najlepszego miejsca. Często karton, w którym kocie legowisko było transportowane, może wydać się bardziej atrakcyjny od jego zawartości. Jednak uważnie obserwując nawyki kociego odpoczynku jesteśmy w stanie rozpoznać, w jakich miejscach kot czuje się najlepiej. Kiedy kot uporczywie ignoruje otwarte legowiska ustawiane w różnych częściach domu powinniśmy pomyśleć nad produktem, który może zainteresować kota nietypowym wyglądem tak jak tipi dla kota.

Legowisko dla kota w stylu indiańskim

Kiedy chcemy zapewnić kotu odrobinę prywatności, powinniśmy pomyśleć nad krytym legowiskiem. Tipi dla kota będzie interesującym i bezpiecznym rozwiązaniem, które szybko wzbudzi ciekawość pupila. Mały indiański namiot z materiałów naturalnych umieszczony gdzieś pod ścianą, będzie świetną ozdobą każdego pokoju.

Co zrobić kiedy kot wciąż ignoruje legowiska?

Filcowe legowisko typu szare tipi

Pośród kociej rodziny zdarzają się jednostki, które uparcie będą ignorować wszystkie specjalne strefy, które dla niego przygotujemy. Można sobie poradzić z tym problemem na kilka różnych sposobów.

Dobrym pomysłem jest umieszczenie na legowisku kilku ulubionych kocich przysmaków. Dzięki temu nasz mały łakomczuch, będzie musiał wejść na legowisko, aby móc delektować się swoim smakołykiem. Kiedy już przełamie się, żeby na nie wejść, może zauważyć, że jest całkiem wygodne i już tam zostać

Koty posiadają bardzo mocno rozwinięty zmysł węchu, kiedy witają się z człowiekiem, ocierają się kącikami ust, żeby pozostawić zapachowy znak, który dla ludzi najczęściej jest niewyczuwalny. Wszelkie nowe legowiska posiadają głównie fabryczne zapachy, które są zupełnie kotu obce. Układając w środku jakiś koc, na którym kot lubi przesiadywać, sprawimy, że zapach legowiska będzie dla niego bardziej przyjazny.

Stylowe legowisko dla kota wzbogaci aranżację naszego mieszkania i dostarczy naszemu puchatemu przyjacielowi miejsce, gdzie może do woli wypoczywać i gubić sierść. Kiedy odwiedzający nas goście zobaczą małego, zaspanego Indianina wychodzącego z tipi dla kota, z pewnością będą zachwyceni niecodziennym, oryginalnym pomysłem. Należy pamiętać, że zabawa też jest nieodłączną kocią potrzebą. Sprawdź jakie zabawki wybrać!