Torby podróżne dla królika - którą wybrać?

Torby podróżne są zbawieniem podczas podróży urlopowych, weekendowych wyjazdów za miasto lub nawet krótkich podróży do weterynarza. Sprawdź, jakie masz do wyboru torby podróżne dla królika.

Torba podróżna dla królika jest dużo mniej wymagająca niż na przykład torby podróżne dla psa. Są one najczęściej miękkimi torbami, które można przewiesić na ramię. Niech nie zmyli Was jednak mniejszy wybór toreb podróżnych dla królika! Potrafią być one piękne i dekoracyjne.

Torba podróżna dla królika - prawdziwe dzieło sztuki

Co powiesz na torbę z oryginalnym rysunkiem prawdziwej artystki? Rosinę Wachtmeister to prawdziwa miłośniczka kotów, ale jesteśmy pewni, że twój królik się nie obrazi. :) Koty Rosiny Wachtmeister są przepiękne i będą zarażać optymizmem każdego, kto tylko stanie się posiadaczem takiej pięknej torby w intensywnych kolorach.

Torby podróżne dla królika – zabierzesz je wszędzie!

Poza pięknym designem takie torby mają też inną zaletę – są lekkie i wygodne w przenoszeniu. Będziesz je mógł zabrać niemal w każde miejsce. Są wykonane z wytrzymałej i odpornej na uszkodzenia tkaniny. Oprócz tego ich spód zazwyczaj jest z tworzywa sztucznego. Torby podróżne zapewniają zwierzęciu ciepło i komfort podczas transportu. Samo przenoszenia zwierzęcia w takiej torbie jest niezwykle proste i wygodne – wszystko dzięki uchwytom ułatwiającym przenoszenie oraz zamkowi błyskawicznemu, który umożliwia szybki dostęp do zwierzęcia.

Jak ustawić torbę podróżną dla królika w samochodzie?

Możliwości ustawienia transportera z królikiem jest kilka. Możesz go usadowić na przednim siedzeniu, przodem do kierunku jazdy. Bokiem – w poprzek siedzenia. Jeśli zdecydujesz się postawić transporter na siedzeniu, pamiętaj, aby przypiąć go pasami. Możesz również ustawić klatkę na podłodze lub w bagażniku. Zadbaj również o to, aby klatka stała równo. Jeśli jest taka potrzeba – podłóż pod nią jakiś materiał, który sprawi, że klatka będzie stała równo.

Uwaga!

Jeśli Twój królik nie jest przyzwyczajony do jazdy samochodem, a planujesz dłuższą podróż – mamy dla ciebie radę! Zacznij przygotowywać swojego pupila do tej podróży stopniowo. Zabieraj go na krótkie wycieczki samochodem i stopniowo wydłużaj czas jazdy. Dzięki temu przygotujesz swojego pupila do jazdy i nie będzie on tak zestresowany podczas długiej jazdy autem.

To musisz zabrać ze sobą w podróż z królikiem:

  • Butelkę z wodą i poidełko
  • Jedzenie, siano do klatki
  • Gazety, zmiotkę, szufelkę, torby na śmieci, ręczniki papierowe – przydadzą się w razie sytuacji kryzysowej podczas podróży

Co jeszcze może i się przydać?

  • Lód i ręczniki – przydadzą się podczas upałów
  • Certyfikat zdrowia – będziesz go potrzebować, jeśli planujesz podróże samolotem

O czym warto pamiętać podczas pobytu w hotelu z królikiem?

  • Poproś o pokój bez dywanów i wykładzin. Tak będzie ci dużo łatwiej sprzątać po swoim pupilu.
  • Ustalaj z recepcją czas sprzątania w twoim pokoju i wynoś swojego królika w tym
    czasie z pokoju. Zaoszczędzisz mu w ten sposób stresu a sobie niepotrzebnego sprzątania po niespodziankach wywołanego tą stresującą sytuacją.
  • Pamiętaj, że w hotelu mogą znajdować się osoby, które są uczulone na sierść królika – nie narażaj innych gości na zbędny kontakt z twoim pupilem!
szare króliki