Transporter dla kota - jak wybrać ten idealny?

Mówi się, że koty nie są największymi entuzjastami podróżowania. Są jednak sytuacje, kiedy nie ma innego wyboru i trzeba go zabrać ze sobą w podróż. Co wtedy zrobić, aby umilić zwierzakowi tę trudną dla niego sytuacje? Odpowiedzią są torby podróżne dla kota!

Pierwszym krokiem do szczęśliwie przebytej podróży jest odpowiednio dobrana torba podróżna dla kota, która pozwoli twojemu pupilowi czuć się bezpiecznie podczas tej stresującej dla niego sytuacji.

Transporter dla kota – jaki wybrać?

Wybór transporterów dla kotów jest ogromny. Jej wybór w dużej mierze jest uzależniony od sposobu, w jaki będziesz się przemieszczać. Jeśli to będzie długa podróż wymagająca od ciebie wielu godzin chodzenia – proponujemy wypróbować produkt typu torba transporter dla kota. Dzięki temu twój pupil będzie mieć zawsze wygodne i bezpieczne miejsce blisko ciebie, co sprawi, że sytuacja, w której się znajdzie nie będzie dla niego aż tak stresująca.

W dodatku takie transportery mają zazwyczaj okienko, które nie tylko pozwala zwierzakowi oglądać świat, ale też odpowiadają, za właściwą cyrkulację powietrza w środku. Twój kot będzie jak najbardziej bezpieczny! Jeśli jednak nie masz nic przeciwko dźwiganiu lub po prostu z jakiś powodów nie możesz tego robić – proponujemy ci tradycyjną torbę na ramię. To również bezpieczne dla twojego kota i wygodne dla ciebie rozwiązanie podczas podróży. Sprawdzi się idealnie podczas podróży samolotem lub samochodem.

Bez względu na to, jaki transporter dla kota wybierzesz, nie możesz zapomnieć również o innych akcesoriach, które pomogą mu uporać się z podróżą.

Nie zapominaj o wodzie dla swojego pupila!

Podróżując z kotem trzeba pamiętać, aby miał on zawsze stały dostęp do świeżej wody. O ile możesz się powstrzymać z podawaniem pokarmu przed i trakcie podróży, tak twój kot wodę powinien mieć zawsze obok siebie. Zabierz ze sobą miskę lub jeśli, boisz się, że w trakcie podróży woda będzie się z niej wylewać, możesz też zaopatrzyć się w poidełko, z którego kot będzie mógł wygodnie pić bez ryzyka rozlania wody po swojej torbie podróżnej.

Po podróży będzie trzeba jednak coś zjeść…

Nie wskazane jest, aby karmić kota podczas podróży. Kiedy dojedziesz już do celu, będziesz musiał nakarmić swojego pupila. Pamiętaj, że podróż była dla niego i tak już wystarczającym doświadczeniem – nie funduj mu dodatkowych wrażeń w postaci nowego jedzenia. Zabierz ze sobą zapas ulubionej karmy swojego pupila, aby nie musiał przeżywać dodatkowego stresu.

Kuweta również musi pojechać z tobą w podróż!

Kuweta dla kota jest niezbędna podczas podróży. Oczywiście najlepiej byłoby, gdybyś zabrał ze sobą codzienną kuwetę swojego pupila. Jeśli nie masz jednak takiej możliwości (zdajemy sobie sprawę z tego, że takie kuwety zazwyczaj są duże i nieporęczne) możesz po prostu zabrać ze sobą turystyczną kuwetę dla kota. Poza kuwetą niezbędny będzie oczywiście również żwirek.

Smycz i szelki – mogą się przydać podczas sytuacji kryzysowej

Szelki dla kota

Co prawda kot podczas podróży powinien być cały czas w torbie podróżnej. Istnieje jednak ryzyko, że twój pupil nie będzie chciał przesiedzieć tam, szczególnie długiej, podróży. W takiej sytuacji możesz skorzystać z szelek dla kota i go wypuścić na zewnątrz.