Trendy w meblach na 2023 rok

meble trendy 2023

Jakie meble będą modne w 2023 roku? Wciąż wybieramy naturalne materiały i te pochodzące z recyclingu, ale w tendencjach na ten rok pojawiało się też kilka niespodzianek. Sprawdź trendy w meblach na 2023 rok i urządź mieszkanie jak z katalogu.

Nowy Rok - nowe pomysły. Tak w skrócie możemy określić trendy meblowe 2023. Cóż nie ma to, jak zacząć nowy sezon od zmian i powiewu świeżości. Projektanci wciąż skupiają się na ekologicznych rozwiązaniach i wciąż szukają nowych sposobów, by je zastosować we wnętrzach. Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd - poznaj najmodniejsze meble 2023.

Zrównoważony rozwój - hasło klucz do trendów 2023

To był już trend z poprzednich lat, ale w 2023 roku jest w pełnym rozkwicie. Wraz z propozycją marek, by postawić na zrównoważony rozwój, rośnie popyt na meble wykonane z ekologicznych i zrównoważonych materiałów. Wykończenia z naturalnego drewna stają się coraz bardziej popularne, ponieważ konsumenci poszukują produktów, które będą miały minimalny wpływ na środowisko.

Dlatego trzeba stawiać na eko-wybór i kupować meble z drewna, rattanu i surowców pochodnych. W modzie są piękne stoliki zdobione intarsją, ale również surowe formy. Każda okazja do wyeksponowania wzorów stworzonych przez naturę powinna być wykorzystana podczas urządzania wnętrza. Możesz pójść o krok dalej i wybrać meble, które powstały przy minimalnej ingerencji stolarza. Efekt, jaki dają we wnętrzach, jest niesamowity, ponieważ tak naprawdę każdy egzemplarz jest jedyny w swoim rodzaju.

Łagodne linie, ciekawe formy

Meble o zakrzywionej, bardziej współczesnej strukturze dają użytkownikom poczucie dynamiki, ruchu we wnętrzu. Natomiast mieszanie elementów o czystych liniach z zakrzywionymi sylwetkami mebli tworzy napięcie i dramatyzm. Łączenie takich, z pozoru niepasujących do siebie elementów jest doskonałym pomysłem na stworzenie wyjątkowego wnętrza.

Urządzając mieszkanie, pomyśl o tym, by minimalistyczną w formie całość wyposażenia przełamać efektownym dodatkiem o nieoczywistej formie. Może to być fotel, kanapa, półka ścienna lub lampa. Nawet niewielki akcent z pewnością będzie rzucał się w oczy na tle mebli o prostej, oszczędnej formie.

Bajecznie kolorowe i wygodne meble

Wraz ze zmianami stylu życia obserwowanymi w ostatnich latach i wzrostem czasu spędzanego w domu, eksperci są zgodni co do tego, że komfort będzie nadal obecny w trendach meblowych 2023. Poszukiwanie wygodnych i stylowych elementów z naciskiem na funkcjonalność będzie nadal rosło w nowym roku.

Tendencją będzie eksperymentowanie z kolorami, wzorami i unikalnymi, przyciągającymi wzrok elementami, które staną się centralnym punktem pokoju. Według specjalistów od wystroju wnętrz będziemy zdecydowanie bardziej odważni, jeśli chodzi o wybór form i kolorystyki mebli tapicerowanych. Dlaczego tak bardzo potrzebujemy żywych i ciekawych kolorów? Z tego samego powodu, dla którego w siłę rośnie trend dopamine dressing. Chcemy ubierać się i otaczać przedmiotami, które dodają nam energii i poprawiają nastrój.

Rozmiar ma znaczenie

Skala i rozmach to zupełnie nowe trendy. Modne meble 2023 będą duże, ale nie tylko rozmiarem będą rzucać się w oczy. Design również musi zwracać na siebie uwagę. Wybieramy meble, które łączą w sobie harmonijne kształty i materiały, ale przy tym zaskakują, cieszą oko.

Nie zapominamy o funkcjonalności, ale tej przy dużych formatach z pewnością nie zabraknie. Oczywiście korzystamy z tego trendu w ramach zdrowego rozsądku. Meble muszą być proporcjonalne do wielkości wnętrza, w którym staną. Wykorzystaj ten trend, by zwiększyć przestrzeń do przechowywania lub miejsce do komfortowego wypoczynku. Skorzystaj z niebanalnych rozwiązań jak okrągły regał na książki.

Geometryczne kształty

Skoro wiemy już, w jakich rozmiarach powinny być meble, to skupimy się na kształtach. Geometryczne inspiracje zastosowane w projektach mebli nie są niczym nowym, jednak w tym roku skupiamy na tworzeniu inspirowanych abstrakcją kompozycji z mebli, oświetlenia i dodatków.

Do tego celu najlepiej posłużą meble z metalowymi akcentami, które będą służyć za ramy konkretnych elementów kompozycji. Dobrze wyważony, płynny kształt luksusowych mebli podkreśla esencję wyrafinowania wzniesioną na nowy poziom. Wybieraj meble, które zostały zaprojektowane, aby odzwierciedlać żywy blask i spokój w przestrzeni wewnętrznej.

Powrót estetyki Art Déco

Co jako pierwsze przychodzi Ci na myśl, gdy ktoś mówi „Art Déco”? Prawdopodobnie przypomina Ci „Wielkiego Gatsby'ego”, fantazyjne życie, wystawne imprezy wraz z niesamowitymi koktajlami, oszałamiającymi strojami i jazzem. Wpływ Art Déco można prześledzić we wszystkim: od architektury, mebli i projektowania oświetlenia.

Dziś Art Déco jest uważany za wyraz silnego luksusu i jest uważany za symbol statusu i bogactwa, a także ucieleśnienie wykwintnego smaku i dążenia do doskonałości. Modna elegancja połączona z tak zwanym wizjonerskim luksusem, który jest kompletny, stylowy i z klasą. Must-have tego stylu to drogie i bogate materiały. Złoto, mosiądz, kryształy, rzadkie gatunki drewna, marmury i lakiery to podstawowe elementy.