Trendy we wnętrzach w roku 2020

Moda w projektowaniu wnętrz odgrywa podobnie ważną rolę, co w przypadku odzieży. Co roku pojawiają się nowe trendy, które zachwycają kształtami, kolorami i materiałami. Jeżeli myślisz nad remontem lub przygotowujesz się do urządzenia swojego pierwszego mieszkania, to koniecznie zobacz, co będzie modne w 2020 roku. Jakie trendy we wnętrzach skradną Twoje serce? Oto przegląd pięciu najważniejszych kierunków.

Najważniejsze trendy we wnętrzach w 2020 roku

Rok 2020 we wnętrzach przejmują naturalne materiały i ziemiste kolory. Zwrócenie się do natury, to trend, który obserwujemy od dłuższego czasu, ale w tym roku wyjątkowo stawiamy na ekologiczne rozwiązania, które idą w parze z dbaniem o środowisko.

Kolejnym widocznym trendem jest zwrot o 180 stopni w odniesieniu do kształtów. Do tej pory na fali były sześciany i prostokątne formy, a rok 2020 upłynie pod hasłem „Okrągłe, owalne i obłe”. Do łask wracają owalne kanapy i lampy z kulistymi kloszami.

Marmur nie wyjdzie z mody tak szybko! Połączenie tego kamienia ze złotem nadal będzie królowało w łazienkach, kuchniach i salonach. Nie możemy zapomnieć o dużych wzorach, które coraz częściej pojawiają się na tekstyliach i tapetach.

Naturalne materiały

Bardzo powoli i ostrożnie odchodzimy od stylu loftowego, a industrialne dodatki zaczynamy zastępować wikliną i jasnym drewnem. Najpopularniejsze trendy we wnętrzach zaczynają przejawiać się w dodatkach zrobionych z ekologicznych materiałów, a na ścianach królują biele i beże. Do natury zwracamy się również poprzez wypełnienie domu zielonymi roślinami w doniczkach wykonanych z ceramiki z dodatkiem naturalnego sznurka.

Wnętrza urządzone przy pomocy naturalnych materiałów sprawiają, że czujemy się w nich zrelaksowani, a same pomieszczenia są ciepłe, jasne i przytulne. Jeżeli w Twojej piwnicy od lat leży nieużywany kosz wiklinowy po babci, to otrzep go z kurzu i zrób z niego kosz na pranie, gazetnik, stolik kawowy czy nawet wiszącą lampę.

Salon w kolorach ziemi

Na okrągło

Rok 2020 obwieszcza nam definitywny koniec z kwadratowymi akcesoriami i ostrymi krawędziami. Od teraz w trendach są krągłości, fale i delikatne łuki. Prawdziwym hitem stają się owalne kanapy oraz kuliste fotele. Nie sposób nie wspomnieć o oświetleniu. To właśnie w designie wszelkiego rodzaju lamp możemy zauważyć powrót do kloszy charakteryzujących się okrągłym kształtem oraz żyrandolach w formie wielkiej kuli.

Krągłości zauważymy również w dywanach, poduszkach i stolikach kawowych, ale przenosząc się do łazienek, ujrzymy także okrągłe lustra i umywalki.

Okrągłe stoliki kawowe

Marmur i złoto

Jeżeli nie jesteś zwolennikiem naturalnych barw i dużo bardziej podobają Ci się style glamour i art deco, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Trendy we wnętrzach w 2020 roku nadal będą promowały wzór marmuru oraz żółte złoto. To połączenie wraz z granatem lub butelkową zielenią zrobiło furorę już w 2019 roku.

Marmur jest obecny nie tylko na ścianach, ale też w dodatkach, a nawet meblach. Zdecydowanie na topie są stoliki kawowe, konsole i stoły z marmurowym blatem. Wzór ten przewija się nawet w tekstyliach. Widzieliście już marmurową pościel? My jesteśmy nią zachwyceni!

Jasne i lśniące złoto przeżywa drugą młodość. Najpopularniejsze dodatki w tym kolorze to lampy, poduszki, tace, a nawet baterie prysznicowe czy uchwyty w meblach kuchennych.

Różowe kwiaty w wazonie

Kolory ziemi

Po kilkuletnim panowaniu szarości we wszystkich odcieniach przychodzi czas na beże i brązy, które jeszcze jakiś czas temu zostały zdecydowanie odrzucone przez zwolenników nowoczesnych wnętrz. Okazuje się, że połączenie odpowiednich odcieni beżu z bielą i dodatkami wykonanymi z naturalnych materiałów daje oszałamiający efekt.

Kolejnym kolorem, który zawładnie projektami w 2020 roku, będzie delikatna zieleń w wersji oliwkowej lub odrobinę ciemniejszej. Połączenie jej z naturalnym drewnem sprawia, że możemy poczuć się tak, jakbyśmy siedzieli na wygodnej kanapie w lesie.

Do zestawu ziemistych kolorów możemy dodać jeszcze delikatny róż, który zwany jest „Millennial pink”. Barwa ta jest coraz częściej wykorzystywana w dodatkach, a nawet jako podstawowy kolor na ścianach.

Sypialnia w kolorach ziemi

Przeskalowane wzory

W 2020 roku odchodzimy od drobnych wzorów i stawiamy na te przeskalowane. Szczególnie popularne są wzory florystyczne na tekstyliach – poduszkach, zasłonach czy też na pościeli. Wielkie kwiaty pojawiają się również na tapetach. Egzotyczne liście ustępują miejsca kwiatom polnym i ogrodowym, które przedstawiane są zwykle w delikatnej kolorystyce.

Aranżacyjnym trendem stały się tapety wielkoformatowe, które podkreślają ścianę i nadają jej wyjątkowego charakteru. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku bardzo wysokich pomieszczeń.

Tapeta w kwiaty