Ułatwienie w codziennym makijażu - lusterko do makijażu led

Zrobiłaś makijaż, jesteś dumna ze swego dzieła. Wychodzisz z domu i okazuje się, że w świetle dziennym nie wygląda to już tak dobrze? Oznacza to, że potrzebujesz lepszego oświetlenia lub np. lusterka do makijażu led. Prawidłowe zrobienie makijażu to sztuka. Aby opanować umiejętność wydobywania atutów swojej urody i ukrywania mankamentów potrzeba wielu treningów. Potrzebne są też odpowiednie narzędzia. Podczas robienia makijażu trzeba pamiętać o tym, że zupełnie inaczej wygląda on w świetle sztucznym, a inaczej w świetle dnia. Bo to właśnie światło – natężenie i barwa sprawiają, że misternie zrobiony makijaż może Cię postarzyć.

Jak sobie radzić? Oczywiście korzystając z odpowiednich akcesoriów. Mocno podświetlane lustra stosowano w garderobach artystek już od bardzo dawna. Takie lustro to nic nowego – różnica jest jedna. Nowoczesne lustra podświetlane są bezpiecznymi i energooszczędnymi diodami LED. Są modele, w których barwę i natężenie światła możesz regulować.

Jakie jest odpowiednie światło do robienia makijażu?

Trzeba zwrócić uwagę na barwę światła – ten parametr o nazwie temperatura barwowa światła, a wyrażony jest w Kelwinach – światło idealne to takie, które wynosi ok. 5500 K. Wówczas wizerunek z lustra lub utrwalony na fotografii będzie najmniej przekłamany. W momencie, kiedy na twarz pada światło białe i zimne – nasza cera staje się trupio blada. Gdy przesadzimy w drugą stronę, wówczas skóra na twarzy będzie żółta. Takie przekłamanie powoduje, że podczas wykonywania makijażu używa się niewłaściwych barw lub ich natężenie jest zbyt mocne lub zbyt słabe.

Barwa światła, które pada na twarz podczas wykonywania makijażu, powinna być zatem neutralna. Tylko wówczas uzyskamy w lustrze prawidłowe odwzorowanie kolorów. Pamiętajmy, że zupełnie innego światła potrzeba, aby zrobić makijaż dzienny, a innego jeśli przygotowujemy się na wieczorne wyjście. Bardzo ważne jest też równomierne doświetlenie całej powierzchni twarzy, wówczas możemy wykonać makijaż dokładnie.

Jakie wybrać lusterko do makijażu LED?

Pierwsza z naszych propozycji to prostokątne lustro stojące, którego rama wyposażona jest w 9 żarówek LED. W ten sposób twarz jest równomiernie oświetlona do makijażu lub innych czynności pielęgnacyjnych. Lustro zostało zaprojektowane tak, aby można je było ustawić na toaletce, ale też każdym dowolnym blacie w Twoim mieszkaniu.

Lusterko z oświetleniem

Większe lusterko kosmetyczne Hollywood przywodzi na myśl garderoby gwiazd kina i teatru. Teraz możesz mieć takie akcesorium w domu. Dwa tryby świecenia – diody emitują zarówno zimne, jak i ciepłe światło, dzięki czemu zrobisz idealny makijaż na każdą okazję. Co więcej, lustro można ustawić w dowolnej pozycji – pochylić w każdym kierunku. Zatem bez względu na to, jak precyzyjną musisz wykonać czynność i pod jakim kątem obejrzeć swoją twarz – zrobisz to jak profesjonalistka. Lustro jest dość spore i na tyle uniwersalne pod względem designu, że będzie pasować do każdej przestrzeni.

Trzecia opcja to ultranowoczesny design i ciekawe funkcjonalności. 16 diod LED dokładnie doświetli Twoją twarz podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych. Duży zakres odchylenia lusterka to duża zaleta – bowiem możesz obejrzeć efekt swojej pracy praktycznie z każdej perspektywy. Lusterko na zgrabnej nóżce ma w podstawie dodatkowe miejsce na to, aby odłożyć na chwilę akcesoria do makijażu. Lampki zasilane są wymiennymi bateriami, więc nie musisz pamiętać o ładowarce lub szukać gniazdka.

Lusterko kosmetyczne

Lusterka kosmetyczne LED to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla Pań, ale również dla Panów – z takim lusterkiem na pewno równo się ogolisz lub przystrzyżesz brodę. Dlaczego warto wybierać lustra z diodami LED? Otóż przede wszystkim jest to forma oświetlenia energooszczędnego, więc koszty korzystania z takiego lustra będą niskie. Diody LED nie migoczą tak jak świetlówki lub żarówki wolframowe – a to ważne dla zdrowia Twojego wzroku. Nowoczesne diody LED to możliwość zmiany barwy, natężenia czy sposobu świecenia. Zatem jeśli kupujesz lustro do makijażu to tylko z diodami LED.