Uporządkowane sztućce w Twoim domu

Schludna kuchnia, w której każdy przedmiot ma swoje miejsce, zachęca do gotowania. Jeśli zależy Ci na dobrze zorganizowanym pomieszczeniu, zadbaj o to, aby wszystko było zawsze pod ręką. Jeśli Twoja kuchnia jest połączona z jadalnią, naczynia i podkładki pod talerze powinny znajdować się w łatwo dostępnym miejscu. Podczas przygotowywania posiłku plan pracy musi być możliwie jak najbardziej przejrzysty, aby zapewnić swobodę ruchów.

Przechowywanie przyborów kuchennych czasem bywa trudniejsze niż się wydaje. Większość osób posiada w swoim domu dużą ilość sztućców. Z jednej strony każdą rzecz chciałoby się mieć pod ręką, a z drugiej znalezienie miejsca na wszystko może być problemem. Natomiast prawidłowe uporządkowanie sztućców to kolejna sprawa. Na szczęście jest mnóstwo świetnych rozwiązań, dzięki którym sztućce w Twoim domu będą zawsze dobrze zorganizowane. Zapoznaj się z tym artykułem, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Stojak na sztućce

Ten sposób przechowywania sztućców polega na wykorzystaniu dowolnego stojaka/naczynia, które kształtem przypomina kubek lub szklankę. Można też samemu stworzyć taki stojak. W zależności od wybranego materiału, stojak może być metalowy, drewniany lub nawet szklany. Wszystko zależy od Twoich preferencji oraz od wyglądu Twojej kuchni.

Z boku szafek

Twoja kuchnia wydaje się cała zapełniona i zastanawiasz się, jak przechowywać sztućce? Nawet jeśli brakuje ci miejsca na ścianie, prawdopodobnie nadal masz możliwość powieszenia przyborów kuchennych w innym miejscu. Po prostu zawieś drążek lub pojedyncze haczyki z boku szafek i gotowe - możesz natychmiast powiesić na haczykach najczęściej używane przez siebie przybory kuchenne!

Organizer na blacie

Jest to jeden z najwygodniejszych sposób przechowywania sztućców. Wystarczy, że zaopatrzysz się w tego rodzaju pionowy pojemnik na sztućce, a następnie postawisz go na blacie. Taki organizer jest prostą metodą na uporządkowanie sztućców. Wygodne jest przenoszenie go z blatu do stołu jadalnego. Minusem tego rozwiązania jest to, że nie będzie ono dobre w każdej kuchni. Jeśli pomieszczenie jest małe, na blacie może po prostu nie być miejsca dla takiego organizera. Plusem jest jednak fakt, że taki pojemnik jest prosty do samodzielnego wykonania. W takim wypadku nie będzie Cię kosztował ani grosza!

Pręt magnetyczny

Zastosowanie pręta magnetycznego pomoże Ci uporządkować kuchnię. Jest to prosty sposób na zebranie w jednym miejscu noży. Magnetyczny pręt umieszczony na ścianie pozwoli Ci zawsze mieć wszystkie noże w zasięgu ręki. Jest to idealny patent, jeśli masz do dyspozycji niewielką przestrzeń.

Organizer do szuflad

Jednym z genialnych sposobów na zagospodarowanie szuflady jest użycie organizera. W sklepach znajdziesz różnego rodzaju organizery, wykonane z materiałów takich jak plastik, guma lub drewno. W zależności od Twoich preferencji, wybierz taki, który pasować będzie do Twojej kuchni. Tego typu rozsuwany pojemnik na sztućce pozwoli Ci zobaczyć dokładnie to, co znajduje się wewnatrz szuflady, zachowując jednocześnie łatwy dostęp do wszystkiego. To naprawdę świetne rozwiązanie do organizacji sztućców. Jeśli szukasz większej możliwości rozdzielenia przedmiotów, sprawdź ten pojemnik na sztućce z 7 przegródkami. Będzie to doskonała opcja, dzięki której łatwo uporządkujesz wszystkie przybory kuchenne. Wybierając organizer do szuflady, zwróć uwagę na jego nóżki. Na rynku dostępne są modele wyposażone w antypoślizgowe nóżki, dzięki którym całość nie będzie latać w trakcie otwierania szuflady.

Wysokie pojemniki

Zmierz głębokość szuflad kuchennych i kup wysokie prostokątne lub kwadratowe pojemniki, które zmieszczą się w środku. Może to być świetny sposób na przechowywanie długich sztućców takich jak chochle lub szpatułki. Oznacz górną część każdego pojemnika, abyś dokładnie wiedział, co zawiera, bez konieczności wyciągania każdego z nich.

Jak przechowywać nieporęczne przedmioty?

Głębokie szuflady kuchenne to idealne miejsce do przechowywania garnków i patelni. Często te przedmioty są trudne do przechowywania w szafkach, ponieważ trudno jest do nich dotrzeć bez konieczności wyciągania kilku innych. Umieszczenie ich w szufladzie oznacza, że ​​możesz zabrać tylko to, czego potrzebujesz. Pokrywki najlepiej umieść razem z dedykowanymi rondlami lub garnkami, aby ich nie zgubić.

Po przekątnej

Przestrzeń szuflady może być efektywnie wykorzystana jeśli ułożysz sztućce po przekątnej. W ten sposób unikniesz bałaganu na blacie i będziesz mógł łatwo schować dłuższe przybory. Aby usprawnić organizację, wyznacz szuflady dla poszczególnych przedmiotów. Na przykład: osobna szuflada na noże, a osobno na inne sztućce.

Podsumowanie

Te proste pomysły pomogą Ci z łatwością uporządkować szafki kuchenne i sprawią, że czas spędzony w kuchni będzie przyjemniejszy. Pamiętaj, że po zorganizowaniu przestrzeni musisz codziennie dbać o to, aby utrzymać osiągnięty porządek. Nie zapomnij także o czyszczeniu szuflad i szafek co najmniej 1-2 razy w roku. Mamy nadzieję, że dzięki naszym podpowiedziom staniesz się szczęśliwym posiadaczem doskonale zorganizowanej kuchni, a Twoje sztućce będą zawsze we właściwym miejscu.

Różne sztućce kuchenne w szufladzie