Urodzinowe przyjęcie dla najmłodszych

Dla każdego dziecka urodziny to wyjątkowa okazja, którą mocno przeżywa i której z wielką niecierpliwością wyczekuje. A każdy rodzic chce, by jego pociecha była w tym dniu uśmiechnięta, radosna i zadowolona z przyjęcia i prezentów. Taka uroczystość, kolorowa, pełna atrakcji, trafionych upominków i przepysznych smakołyków to spełnienie dziecięcych marzeń. Jak sprawić, by urodziny Twojego dziecka były dla niego niezapomnianym przeżyciem? Jak upewnić się, że przyjęcie urodzinowe zachwyci również najmłodszych gości?

Przekąski z ciemnego i jasnego pieczywa

W domu czy w ogrodzie?

W zależności od pory roku i pogody możesz pokusić się o organizację przyjęcia na przykład na świeżym powietrzu. Jest to rewelacyjna alternatywa dla domowej zabawy, szczególnie jeśli masz do dyspozycji duży ogród. Możesz rozpalić grilla, rozłożyć koce, wystawić dmuchany basen. Które dziecko nie chciałoby mieć takich urodzin? Kolorowe lampiony, koce, barwna dziecięca zastawa dodadzą przestrzeni uroku i przeistoczą Twój ogród w magiczny plac zabaw dla najmłodszych.

Barwny sznur papierowych lampionów

Jeśli jednak aura nie sprzyja zabawie na ogrodzie, w domu też nie musi być nudno! Dzieci nie można pozostawić samych sobie, warto więc zaplanować kreatywne gry i zabawy, które zapełnią im czas między podjadaniem urodzinowych ciast i ciasteczek. Najważniejsze jest to, by było kolorowo i ciekawie. Zaproponuj konkursy, wspólne rysowanie, lepienie z plasteliny czy rozwiązywanie zagadek.

Zabawa na dziecięcym przyjęciu urodzinowym

Absolutnym hitem są ostatnimi czasy przyjęcia tematyczne. Możesz wybrać motyw lub kolor przewodni – jeśli Twój syn jest fanem Batmana a córka kocha księżniczki Disneya, zaproponuj mini bal przebierańców. Dobierz odpowiednie dekoracje, rozwieś girlandy, udekoruj stół, zamów tort, który będzie spójny z tematem przewodnim. Zobaczysz, że Twoje dziecko i jego mali goście będą skakać z radości. Dbałość o szczegóły to klucz do sukcesu gdy organizujesz urodzinowe przyjęcie dla najmłodszych.

Smakołyki dla najmłodszych

Potrzebujesz całego mnóstwa kolorowych przekąsek i smakołyków. Rozeznaj się wcześniej w zwyczajach żywieniowych najmłodszych gości, tak, aby każde dziecko znalazło coś dla siebie. Tace dekoracyjne oraz zastawione pysznymi muffinki z kolorowymi przybraniami, patera piętrowa przepełniona różnorodnymi ciasteczkami i cukierkami z pewnością wywołają uśmiech na twarzach małych biesiadników. Zaserwuj lody, przygotuj owocowe dekoracje. I nie zapomnij, aby w kulminacyjnym momencie na stole pojawiła się patera z tortem w ulubionych smakach Twojej pociechy! Takie zorganizowane przyjęcie niewątpliwie sprawi nieopisaną radość każdemu dziecku!

Niezależnie od tego ile pracy włożysz w przygotowanie urodzin Twojej latorośli (i późniejsze sprzątanie po przyjęciu) pamiętaj, nie ma na świecie piękniejszej nagrody niż pełen wdzięczności uśmiech ukochanego dziecka. Warto więc starać się ze wszystkich sił, by na niego zapracować.

Urodzinowe słodkości dla najmłodszych