Urządzamy pokój dziewczynki

Urządzając pokój dla dziecka, powinno się dobrze przemyśleć wszelkie detale, takie jak ergonomia, ale także ogólny efekt wizualny. W końcu pokój dziecięcy powinien być dla niego bezpieczny, komfortowy, a także sprzyjać jego rozwojowi, dlatego dostosowane pod każdym względem, przyjazne dziecku otoczenie jest tak istotne. Przestrzeń ta służyć ma odpoczynkowi, nauce i zabawie, w związku z czym należy dobrze przemyśleć rozkład mebli w pomieszczeniu, aby mieć pewność, że każda czynność będzie przebiegała swobodnie i nie było efektu przesycenia aranżacji. W pełni zindywidualizowana przestrzeń z myślą o zainteresowaniach, pasjach i ulubionych kolorach dziecka, stanie się jego osobistą oazą, w której będzie czuć się dobrze. Jak urządzić pokój dziewczynki, aby osiągnąć taki efekt?

Meble do pokoju dziewczynki

Dobór mebli dla dziewczynki powinien odbywać się z uwzględnieniem możliwości metrażowych pomieszczenia. Zbyt duże lub masywne meble mogą przytłoczyć pokój, dlatego na mniejszych metrażowo powierzchniach lepiej ograniczyć się do tego, co najbardziej potrzebne. To pozwoli na utrzymanie harmonijnego porządku i polepszy organizację dziecięcych drobiazgów. meble do pokoju dziewczynki mogą przyjmować zróżnicowane kształty, a najchętniej wybieraną kolorystyką jest róż i biel. Ciekawą propozycję stanowi szafa tekstylna z wieloma przegródkami, w których umieścić można odzież, zabawki i inne akcesoria. Łatwo ją utrzymać w czystości, a prosta konstrukcja sprawia, że w każdym momencie można szafę rozłożyć i złożyć. Szafa tekstylna występuje w kilku wariantach, na przykład w formie różowego zamku, który z pewnością przypadnie do gustu każdej małej księżniczce. Równie efektownie prezentują się także tradycyjne meble z płyty MDF z motywami chmurek, gwiazdek czy zwierzątek, urozmaicających aranżację.

Strefę do nauki i rysowania stanowić będzie stolik z krzesłem, dlatego koniecznie muszą one pojawić się w pokoju dziecięcym. Może być to biurko w stylu retro, klasyczne ze skrytką, ale także zestaw stolika z dwoma krzesłami w białej, prostej formie lub różowej z sercem. Nie można zapomnieć również o akcesoriach, sprzyjających odpoczynkowi. Świetnie sprawdzi się w tym różowy namiot, w którym nasza mała pociecha będzie czuć się przytulnie, a urokliwy wygląd namiotu urozmaici aranżację wnętrza. Każdej dziewczynce z pewnością spodobają się także fotele w kształcie zwierząt, z kolorowym motywem lub pluszowym siedziskiem. Zróżnicowany design pozwoli na dostosowanie fotela do preferencji dziecka i innych elementów aranżacji.

 

Aranżacja pokoju dziewczynki

 

Tekstylia do pokoju dziewczynki

Tekstylia dla dzieci odgrywają bardzo ważną rolę w sensie aranżacyjnym - dopasowane do siebie zasłony, dywany i pościele wiążą całość, sprawiając, że efekt jest spójny i harmonijny. Różowa zasłona z motywem jednorożca czy też w złote serduszka świetnie będzie prezentować się z poduszkami dekoracyjnymi o tym samym motywie lub kształcie, czyli jednorożca lub serca. Ogrom kształtów, kolorów i stylistyki poduszek dekoracyjnych, dostępnych na EMAKO.pl sprawia, że z łatwością stworzymy wiele kompozycji, które można cyklicznie wymieniać wraz z pościelą, nadając tym samym świeżości w pokoju dziewczynki. pościel dla dzieci powinna być wykonana z bezpiecznych, wysokogatunkowych i miłych w dotyku materiałów, dlatego warto wybierać taką od sprawdzonych producentów. To, co charakteryzuje najchętniej wybierane pościele dla dziewczynki, to wzory bajkowych postaci syrenek, jednorożców lub księżniczek, dzięki którym w swoim łóżku czują się jak prawdziwe królewny. Motywy dopasowywać można w nieskończoność, co da nam gwarancję tego, że żadnej młodej damie nie znudzi się jej otoczenie.

Zabawki dla dziewczynki

Nie można zapomnieć także o zabawkach, takich jak maskotki, które pomogą stworzyć przytulną atmosferę, ale także wspierać prawidłowy rozwój dziecka, w czym najlepsze będą wszelkiego rodzaju gry edukacyjne: logiczne, pamięciowe, zręcznościowe lub strategiczne. Ważne, aby dostosować zabawki do wieku i przede wszystkim zainteresowań dziecka. Miękka przytulanka w kształcie ulubionego zwierzaka sprawi, że dziecko będzie czuć się bezpiecznie, a zabawę w dom ułatwi drewniana kuchnia dla dzieci, sklepik oraz wózek dla lalek. Każdej małej wróżce z pewnością przyda się magiczna różdżka, natomiast dla pasjonatek gimnastyki trafnym wyborem będą uchwyty gimnastyczne.

Dekoracje do pokoju dziewczynki

Warto ubogacić pokój dziewczynki w fantazyjne dekoracje, które będą stymulować wyobraźnię dziecka, a poza tym urozmaicą aranżację pokoju. dekoracje do pokoju dziecka nie muszą być tylko urokliwe, ale także użyteczne. Ciekawą propozycję stanowi projektor gwiazd w formie pluszowej zabawki, który ułatwi dziecku zasypianie, emitując delikatne światło, a miękki materiał sprawi, że projektor w każdej chwili może zmienić się w przytulankę. Ścianę udekorować może wieszak w kształcie zwierzątek lub drogowskazów, łącząc funkcjonalność z estetyką, a także dekoracyjny regał z kształcie księżyca, na którym umieścić można zdjęcia, pamiątki i inne drobiazgi.

Łącząc funkcjonalność ze spójną, harmonijną estetyką uzyskamy idealny efekt w pokoju dziecka, w którym odtąd każda czynność naszej pociechy przebiegać będzie z najwyższym entuzjazmem.