W co zapakować świąteczne prezenty? Opakowania i pudełka prezentowe

pakowanie prezentów świątecznych

Pakowanie prezentów to jeden z najprzyjemniejszych świątecznych rytuałów. Gromadzimy podarki dla bliskich, by spełniać ich mniejsze i większe marzenia, a następnie pakujemy pięknie. Pokażemy Ci kreatywne pakowanie prezentów świątecznych, które nie będzie wymagać od Ciebie zdolności artystycznych.

Prezenty pod choinką powinny prezentować się równie pięknie, jak cały Twój dom udekorowany na Święta. Jak pięknie zapakować prezenty dla bliskich? Nie musisz mieć talentu plastycznego, pomogą CI w tym gotowe pudełka na prezenty, puszki świąteczne i tradycyjne skarpety. Pokażemy Ci jak je sprytnie wykorzystać.

Kreatywne sposoby pakowania prezentów

Zaczniemy od kwestii praktycznych, bo pakowanie prezentów świątecznych wymaga solidnego przemyślenia. Rodzaj opakowania zależy od tego, jaki przedmiot chcesz do niego włożyć. Prezenty o regularnych kształtach łatwo zapakujesz w papier z motywem świątecznym. Jeśli chcesz wykazać się kreatywnością i podejść do sprawy w duchu zero waste - wykorzystaj do tego zwykły szary papier lub stare gazety. Przewiąż paczki zwyczajnym sznurkiem i gotowe. Aby nadać opakowaniu świąteczny charakter, dodaj gałązkę świerkową, jałowiec lub jemiołę. Do dekoracji możesz wykorzystać również suszone pomarańcze lub własnoręcznie upieczone pierniczki.

Możesz również zostać prawdziwym pomocnikiem świętego Mikołaja i spakować prezenty do worka. Prosty woreczek z czerwonej tkaniny możesz samodzielnie uszyć, potem wystarczy włożyć do niego paczki z prezentami i przewiązać całość sznurkiem. Ten pomysł spodoba się szczególnie maluchom.

Motywy świąteczne możesz wykonać samodzielnie, nie musisz kupować specjalnego papieru. Prezent zapakowany w czerwony papier udekoruj wyciętą z białego papieru brodą. Na jednokolorowy papier możesz również przykleić złote gwiazdki - na gotowym papierze będą pojawiać się regularnie, Ty możesz stworzyć własny, kreatywny deseń.

Pudełka na prezenty

Nie masz czasu lub umiejętności, by pięknie zapakować prezenty? Wykorzystaj gotowe pudełka świąteczne. To najłatwiejszy sposób na piękne pakowanie prezentów świątecznych. Pudełka na prezenty sprawdzają się zawsze, gdy chcesz spakować kilka drobiazgów dla jednej osoby lub gdy prezenty mają nieregularne kształty. Tekstylia najlepiej zapakować w kartonowe pudełko, dzięki temu po otwarciu sweterek, apaszka czy szal nie będą pogniecione.

Zaletą tego rozwiązania jest to, że pudełka na prezenty można wykorzystać ponownie. Posłużą do przechowywania drobiazgów lub w kolejnym roku znów będą opakowaniem na podarunki. Ozdobione świątecznymi motywami pudełka na prezenty można ponownie wykorzystać również podczas tworzenia bożonarodzeniowych dekoracji.

Skarpety na prezenty

Wielu z nas z dumą wiesza pończochy nad kominkiem, schodami, słupkiem łóżka lub parapetem. Chociaż nie ma ostatecznych pisemnych relacji wyjaśniających tę tradycję, istnieją legendy, które rzucają światło na pochodzenie tego zwyczaju.

Święty Mikołaj z Myry (która uważana jest za dzisiejszą Turcję) był bogatym człowiekiem żyjącym w IV wieku i znanym ze swojej dobroczynności. Zainteresował się jednym wieśniakiem i jego trzema córkami, ponieważ mężczyzny nie było stać na posag dla najstarszej córki. Legenda głosi, że pewnej nocy Mikołaj potajemnie wrzucił worek złota do komina mężczyzny, wiedząc, że ten nigdy nie przyjmie prezentu dobrowolnie. Złoto wślizgnęło się do pończochy, która wisiała do wyschnięcia nad kominkiem. I tak oto mężczyzna mógł sobie teraz pozwolić na prezenty dla najstarszej córki i tak narodziła się legenda o Mikołaju i skarpecie!

Świąteczne skarpety w krajach anglosaskich wiesza się na kominku lub łóżkach. Zgodnie z tradycją, św. Mikołaj napełnia je prezentami. Dlatego skarpety na prezenty wpisały się w kanon świątecznych dekoracji. Na koniec ciekawostka - największa skarpeta bożonarodzeniowa (według Księgi Rekordów Guinnessa) miała 168 stóp i 5,65 cala. Do takiej skarpety na prezenty można spakować całkiem sporo podarunków - jej właściciel musiał być wyjątkowo grzeczny.

Puszki na prezenty

Pakowanie prezentów, które wykonaliśmy własnoręcznie - jak to ogarnąć. Jeśli uwielbiasz wręczać domowe słodycze, to najlepszym opakowaniem na nie są puszki świąteczne. Pierniczki, samodzielnie dekorowane ciasteczka lub pralinki najpiękniej zapakujesz do puszki. Na prezenty delikatne - drobiazgi również świetnie się sprawdzi.

Jak wykorzystać puszki świąteczne do pakowania łakoci? Pamiętaj, by na dnie opakowania umieścić specjalny papier lub serwetkę świąteczną. Warto mieć również drugą - do przykrycia całości. Nie nakładaj słodyczy do pełna - podczas nakładania pokrywki mogą się pokruszyć. Coś puszki świąteczne są wodoodporne, to lepiej pakować do nich suche produkty.

Pakowanie prezentów świątecznych to doskonała zabawa i jeden z ostatnich obowiązków przed świętami. Pięknie udekorowane paczki i torebki wyglądają doskonale pod choinką - same w sobie są cudowną dekoracją. Szczególnie gdy wykorzystamy efektowne pudełka i puszki świąteczne oraz dodamy do nich kilka drobnych akcentów dekoracyjnych. Sprawdź naszą najnowszą kolekcję bożonarodzeniową - znajdziesz w niej dekoracje i akcesoria świąteczne.