Pakowanie prezentu nie musi być nudne! Prezentujemy 8 pomysłów na pakowanie podarków pod choinkę

Nieodłącznym elementem Bożego Narodzenia są prezenty, które kupujemy, by okazać bliskim miłość i sympatię, a także sprawić im radość. Podarunki wkładane pod choinkę to niezwykle miła tradycja również dla osób, które je przygotowują, a więc ciepłe uczucia rozchodzą się tutaj w obie strony! Jak pakować prezenty, aby wyglądały jeszcze ciekawiej?

Jak pakować prezenty, by ich rozpakowywanie było przyjemne?

Zanim włożysz upominek do pudełka lub owiniesz go ozdobnym papierem, upewnij się, że cena została zdjęta albo zamazana. Dlaczego? Ponieważ upominki powinny być oznaką pamięci i miłości, a tego nie da się przeliczyć na żadne pieniądze. Warto też mieć na uwadze, że niewskazane jest też wkładanie upominku konkretnej marki do torebki z logo innej firmy. Może to zostać odebrane jako przejaw ignorancji.

pakowanie prezentów świątecznych

Wybrane opakowanie na prezent nie powinno być trudne do otworzenia. Upominki w stylu matrioszek kiedyś cieszyły się dużą popularnością, jednak obecnie postrzegane są jako staromodne i niepraktyczne. Nowoczesne pakowanie prezentów to przede wszystkim minimalizm, kreatywność oraz elegancja. Jeżeli dostosujesz się do opisanych zasad, możesz mieć pewność, że nie popełnisz żadnej gafy.

Jak się pakuje prezenty? Wykorzystaj gotowe opakowania

Mamy wiele pomysłów na to, jak w szybki i ciekawy sposób zapakować prezent pod choinkę, a jednym z nich jest dobranie odpowiedniego kształtu opakowania do podarku. Dla przykładu, jeśli chcesz dać komuś butelkę dobrego trunku, wówczas możesz zapakować ją w puszkę ze świątecznym motywem i przyozdobić ją czerwoną albo biało-złotą wstążką. Będzie idealnie pasować do świątecznego klimatu. Możesz także załączyć oryginalną, napisaną ręcznie dedykację. To doskonały sposób na to, aby prezent był całkowicie zindywidualizowany.

Dzięki takiemu nieoczywistemu opakowaniu, klasyczny, uniwersalny prezent nabierze unikalnego charakteru. Obdarowana osoba będzie czuła się wyjątkowa i z pewnością doceni twoją kreatywność. Co więcej, wspomniane opakowanie samo w sobie jest praktyczne – puszkę można potem wykorzystać w kuchni, przechowując w niej ciasteczka czy makaron.

Inne ciekawe pomysły to torebki filcowe lub worki do pakowania prezentów. Urocze, piernikowe torebki będą strzałem w dziesiątkę, kiedy chcesz zapakować jakiś drobiazg dla najmłodszych. Worki z motywem Świętego Mikołaja są z kolei bardziej pojemne, a pod choinką będą się prezentować naprawdę cudownie. Do nich możesz spakować coś większego i nieforemnego, co nie zmieści się do pudełka, a za pomocą papieru ciężko będzie nadać temu ciekawy kształt.

worki do pakowania prezentów

Jeżeli chcesz podarować komuś grę, książkę lub inny przedmiot w kształcie kwadratu albo prostokąta, nie zastanawiaj się zbyt długo nad sposobem pakowania. Najlepszą opcją będą po prostu ozdobne pudełka do pakowania prezentów – musisz tylko wybrać odpowiedni, zimowy wzór oraz wielkość, aby wszystko się zmieściło.

I wreszcie, jeżeli gospodarz może się poszczycić kominkiem z drewnianymi obiciami, który znajduje się w centrum pokoju stołowego, w którym odbędzie się wigilijna kolacja, koniecznie rozważ możliwość zapakowania prezentów w tradycyjne skarpety. Takie dekoracje wiszące nad trzaskającym ogniem są często wykorzystywane w popkulturze. I nie uwierzymy, jeżeli stwierdzisz, że nigdy nie przeszło ci przez myśl, jak to fajnie byłoby znaleźć prezent w skarpecie nad kominkiem!

Jak pakować prezenty w papier? To trudniejsza sztuka

Jedną z najbardziej popularnych form pakowania prezentów jest wykorzystanie ozdobnego papieru. Tak przygotowane podarunki wyglądają przepięknie, ale to nie jest wcale taka prosta sztuka… dlatego pewnie co roku wiele galerii handlowych oferuje takie usługi w zamian za zakupy. Jakie materiały i akcesoria warto przygotować, jeżeli jednak zdecydujesz się na samodzielną pracę? Oto przykładowa lista:

  1. Papier do pakowania prezentów może mieć jeden lub kilka kolorów, ale też dodatkowe wzory. To jednak drugorzędna kwestia, większe znaczenie ma jego gramatura. W przypadku pakowania prezentów o większych gabarytach papier powinien być gruby i sztywny, by utrzymał upominek.  
  2. Kolejny absolutny must-have to taśma klejąca. Podobnie jak w przypadku papieru, może być kolorowa, zdobiona wzorami lub różnymi fakturami albo przezroczysta. Dodatkowy, zaskakujący efekt wizualny uzyskasz poprzez dodanie naklejek w kształcie gwiazdek, płatków śniegu, mikołajów czy przymocowanie piękniej jutowej kokardy.
  3. Prezenty zapakowane w papier powinny być zwieńczone wstążką lub sznurkiem, na którym zawiesisz karteczkę z imieniem obdarowywanej osoby.
  4. Przydadzą się także nożyczki, klej na gorąco nóż do papieru, linijka do zaginania krawędzi.
  5. Jeżeli chcesz wyróżnić swoje opakowanie, przymocuj do niego naturalne dekoracje, takie jak szyszki, gałązkę żurawiny czy świerka.

pakowanie prezentów w papier

To całkiem sporo akcesoriów jak na jeden dzień w roku, prawda? Aby zachować porządek w tych wszystkich szpargałach, rozważ zakup organizera na papiery ozdobne do pakowania prezentów. Dzięki temu wszystkie potrzebne rzeczy będziesz mieć pod ręką, a gdy nie będą potrzebne, schowasz je głęboko w szafie, nie martwiąc się, że do następnego roku się zniszczą.

Jak pakować prezenty w folię?

Przezroczysta folia jest niezwykle pomocnym materiałem dla osób, które mają problem z zachowaniem dokładności przy pakowaniu prezentów. Należy jednak tutaj zadbać o stabilne ustawienie upominku, aby przez przypadek go nie zniszczyć. W takiej formie najlepiej jest pakować miękkie i lekkie przedmioty, a więc swetry, skarpety, koce czy świąteczne kapcie. Folia zwieńczona dwoma kokardami przypomina cukierek i wygląda uroczo.

Śmieszne pakowanie prezentów

Pakując prezent dla przyjaciela, chłopaka lub dziewczyny, warto pokusić się o odrobinę humoru. Taki upominek na długo pozostanie w pamięci bliskiej osoby. Jakie są pomysły na śmieszne pakowanie prezentów? Weź duże, kartonowe pudło i wypełnij je chrupkami kukurydzianymi, a do środka włóż coś małego, np. łańcuszek, kolekcjonerską kostkę do gry, czy figurkę. Uwierz nam, zanim prezent zostanie znaleziony, obdarowywany co najmniej kilka razy pomyśli, że w środku tak naprawdę nic nie ma!

Twój prezent jest większy i chrupki go nie przykryją? Zapakuj go na przekór. Niech osoba, której chcesz go podarować, pomyśli, że to zupełnie coś innego. Do pudełka na pizzę włóż plakat, w piniacie ukryj zakładki do książek, a do woreczka na psie odchody schowaj slime’a. Z pewnością będzie wesoło.