Wakacje nad wodą - gadżety do pływania

Spędzanie wolnego czasu nad wodą, to dla wielu ludzi największa przyjemność i urlop idealny. Istotnie, kontakt z wodą w naturze przynosi nam głębokie rozluźnienie i przemożne poczucie połączenia ze światem przyrody, którego jesteśmy cząstką. Chętnie wyjeżdżamy nad jeziora, siedzimy nad rzeką, czy rozkładamy się na plaży, by chłonąć niezapomniane wrażenia, jakie dostarcza nam bliska obecność akwenu wodnego. Aby sobie urozmaicić ten pobyt, warto zabrać ze sobą różne akcesoria do pływania, by cieszyć się zabawą w wodzie na 100%. Do bardzo przydatnych gadżetów należą materace i koła do pływania. Są one lekkie i łatwe w transporcie, można się na nich bujać w wodzie, a także spać w namiocie lub pod drzewem, miejmy zawsze w komplecie też pompkę, żeby dmuchanie materaca było jeszcze jedną wakacyjną zabawą.

Moc kołysania i białego szumu

Kołysanie się na falach, słuchanie szumu wiatru, śpiewu ptaków i plusku wody to okoliczności najbardziej relaksujące psychikę i rozluźniające mięśnie w całym ciele. Co pokazują różne badania naukowe oraz nasze doświadczenie i zdrowy rozsądek - naturalne bujanie wody automatycznie włącza nam skojarzenie z najbezpieczniejszym miejscem, w jakim byliśmy - czyli w łonie mamy, a tzw. biały szum, czyli jednostajny szum natury, typu deszcz lub wiatr, również automatycznie uspokaja nawet rozpłakane niemowlaki. Ptaki morskie, takie jak mewy, czy albatrosy, potrafią godzinami siedzieć na morskich falach i się bujać w stanie kompletnego spokoju i połączenia z otoczeniem. Bierzmy z nich przykład na wakacjach i korzystajmy z uzdrawiającej mocy falującej wody.

Materac dmuchany

Materace i fotele dmuchane są projektowane w tak zabawnych kształtach i tęczowych kolorach, że można na nich nie tylko wygodnie pływać, ale też dobrze się bawić i rozśmieszać wszystkich wokół. Które zabawne kształty staną się hitem wybrzeży na tegorocznych wakacjach? Czy będziemy się bujać samodzielnie na jednoosobowym kiwi, czy z kimś miłym na dwuosobowym arbuzie?

Materac dmuchany awokado przynosi wiele zabawy i smacznych skojarzeń. Ma tyle kolorowych szczegółów w mocnych kolorach, że bardzo przyjemnie się nie tylko na nim siedzi, ale także na niego patrzy. Materac do pływania w kształcie odrzutowca z pistoletem na wodę ucieszy wielu małych i dużych chłopców, gdyż daje poczucie latania w niebieskich przestworzach i możliwość strzelania fontannami wody. Materace zwierzaki to cała liczna rodzina uroczych przyjaciół. Materac paw czaruje wielobarwnym ogonem, materac lama jest idealny dla licznych wielbicielek lam, materac dmuchany w kształcie pieska dogodzi wielbicielom buldogów francuskich.

Dwuosobowy materac arbuz to jest dopiero słodki kąsek! Już na samą myśl o arbuzie robi nam się chłodniej i przyjemniej. Dwie osoby bujające się na falkach zapatrzone w leniwe chmurki na niebie, albo lepiej - w czysty błękit, stykające się delikatnie ramionami, stópki pluskają swobodnie w wodzie… oto prawdziwy relaks.

Który kształt podbija świat?

Ostatnio świat dizajnu ukochał liść monstery. Monstra to ogromne pnącze, rosnące w lasach tropikalnych głównie w Meksyku. Motyw ażurowego liścia monstery widać na wielu przedmiotach codziennego użytku od firanek łazienkowych po kubki i obrazy na ścianę. Kto chciałby kołysać się na monsterowym liściu, nie będzie zawiedziony… Jest materac w tymże kształcie i ma nawet urocze wycięcia w obrysie, jak prawdziwy liść monstery. Materac liść monstery kołysze się na wodzie, jakby właśnie spadł z monstrualnego pnącza w puszczy, a na nim zrelaksowana wczasowiczka zapomniała już zupełnie o swoim pozostawionym gdzieś daleko hałaśliwym świecie.

Koła do pływania

Gdy nacieszymy się bujaniem na materacach, przesiadamy się na zabawkę wymagającą większego ruchu całego ciała - intensywnej pracy ramion i szybkiego machania nogami - koło do pływania okalające biodra stawia spory opór wodzie, stąd chęć przemieszczania się wzdłuż brzegu wymusza pewien radosny wysiłek. Koło do pływania jest najbardziej tradycyjną zabawką wodną. Koła nadają się i dla dzieci i dla dorosłych i wybieramy najciekawszy kształt i kolor dla siebie i dla bliskich. Które dziecko lubi podmorskie głębiny i fascynują je morskie stworzenia, chętnie wskoczy w koło do pływania konik morski. Miłośnicy czworonogów pluskają się w kole lamie, kole leniwcu, lub w kole kotku. Śmiechu i wygłupów jest przy tym co niemiara, bo wszystkie dzieci kochają zwierzaki.